• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Любителска система 2000+ от Варна

Започната от Gorgonas, 18.07.2012 22:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gorgonas

   Най-накрая дочаках да пиша и по тема за мой аквариум. Одавна не ми се бе случвало. Всичко започна преди 10г, когато морската акваристика все още беше екзотично хоби.
По онова време информация на местно ниво почти липсваше, ако я имаше се разпостраняваше апокрифно  :whistle: . И повечето истини трябваше да се откриват с проба грешка,
до болка познат метод  :duvar: . Наложи се обаче да сменя жилището си и вместо да ъпгрейдвам стария аквариум, който имаше няколко концептуални грешки реших да запланирам нов.
Просто нещата с пустото жилище се проточиха, както обикновенно сроковете не са това което бяха  :-) .
    Този път обаче бях твърдо решен, без кофи, без маркучи през три стаи, без безброй разклонители. Реших да пусна отделен ел. кръг само за акв. отделен водопровод до него и мръсен канал.






Някой неща се предвиждат други не, как да кача стъкла 300см в стълбищна клетка 280см  :duvar:..... решението бе кардинално през "кумина"
  Ето така пристигнаха пакетирани.









.... и така качихме стъклата на четвъртия етаж. На товарителницата на стъклата пишеше 515кг  :whistle:
 
 

това е фронта......




...тук вече е стикован и готов за фугиране



... а това тук е ръката на съдбата която бе така благосклонна към мен и реши, че ще имам аквариум





....чакааааааммммм гооо да вулканизира!!!!!









manyg

 :-) голяма стъпка! чакам с нетърпение да видя по нататъчното развитие  ;-)
какви са размерите на басейна?

Nikiengi

Браво колега, голям проект си захванал! Пожелавам ти успех в начинанието!  *YAHOO* *BRAVO*

Gorgonas

.... след 7 дни се наложи да се съберем 12души и да импровизираме за качването на 400килограмовия аквариум на стоиката му.



...преди това бях подготвил част от осветлението което съм планирал. За сега това ще е 2х400 вт  14000к 3х150 вт 14/20000к + диоди






...майсторя приливни колони .......





...част от оборудването ...... ако някой има коментар или съвет с радост бих го коментирал с него, за сега толкова от мен, скоро
ще постна и съмпа .......








uoHkoB

Цитат на: manyg - 18.07.2012 22:36
какви са размерите на басейна?

На етикета с баркода има цифри подсказващи размерите - 3000/750/, 15 mm дебелина на стъклото, общо тегло 84 кг

камен чочев

Евала за начинанието. Завиждам ти  :-D . Но дано си предупредил строителите за аквата. В Бг плочите се проектират за натоварване 1т/м2. При тебе ще дойде нещо от сорта на 2 пъти и половина претоварване. 

Коле99

Здрасти! Желая ти успех в начинанието и много радостни мигове пред аквариума !
Толкова много вода е голямо предизвикателство и иска много поддръжка.
Бих ти препоръчал в съмпа да сложиш филтърна вата – добра работа върши тя. Поздрави
Aу, ау

Ilianidis

ТАя ръка на съдбата на не би да е на свети Джорджио :)Поздравления.Големите аквариуми за вас,кефа за нас,само не ни го спестявайте.Пускай поетапно развитието,има какво да се учиме от тебе.

Gorgonas

  Първо искам да благодаря на всички за пожеланията, надявам се да стане приличен аквариум с моето желание и вашата подкрепа.
Цитат на: камен чочев - 19.07.2012 00:06
Евала за начинанието. Завиждам ти  :-D . Но дано си предупредил строителите за аквата. В Бг плочите се проектират за натоварване 1т/м2. При тебе ще дойде нещо от сорта на 2 пъти и половина претоварване. 

  Да се надявам, че разговора с конструктора не ме е подвел, иначе лично съм присъствал на полагането на усилителите 22мм в това поле. И добре, че аквариума е в края на полето, а не по средата му, тогава можеше да имам по сериозни притеснения.

Цитат на: Ilianidis - 19.07.2012 09:16
ТАя ръка на съдбата на не би да е на свети Джорджио :)

Аз много не съм запознат със имената по канон на светийте, но на този му викаха Жоро и имаше ореол над главата  :-D

mi6okalkana

поздрави за новия аквариум и успех с начинанието

Sorrow

Честит ти дългоочакван аквариум и дано всичко тръгне както си го планирал! Успехи!

Gorgonas

  Завърши пробното пълнене с вода за изпробване на ВиК-то и стъкларията. Засега всичко изглежда не лошо. Смятам да изпразвам и да пълня с осмоза, че маи ще отнеме 10-12 дена в добрия случай.
В това време имам да довърша инсталацията и осветлението, като го "посоля" и напълня с камъни, и субстракт пак ще ви притесня с постовете си   :-D


DISCUSBG

Не знам!

Gorgonas

   Малко ъпдейт по темата.  След като добавих 70кг бейс рок , 100кг пясък, едно попче и две скариди се получи това.
  Огряти от 1250 вата....... следва да сложа CO-то , да съм търпелив и да направя някой плах опит  O:-)


Antuni

Супер е замисъла и това което си направил като проект.  *THUMBS UP*

Само едно нещо ми се струва грозничко. Дисплея ти е като раздърпан чорап. Говоря за почти всички линии от силикон които се виждат на клипчето. Че и по разпънките е .... Този който го е правил неможа ли малко поне да се постарае? И съмпа е ужас но поне няма да се вижда толкова. Иначе с интерес ще следя развитието на тази морска система особено щом е от Варна.


пп. Не искам да те плаша но дясната част на аквариума надлъжната разпорка е стъкло/стъкло със страницата. Стискам ти палци да нямаш проблеми с това.
0899808552

Similar topics (5)

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5628

31000

Публикации: 90
Прегледи: 44815

48856

Публикации: 8
Прегледи: 4312

39760

Публикации: 21
Прегледи: 11135

56493

Публикации: 6
Прегледи: 3572