• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Любителска система 2000+ от Варна

Започната от Gorgonas, 18.07.2012 22:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Giorgio_Armano

 *THUMBS UP*
Прав е колегата Antuni .
Не искам да засягам никого но доста некадърно нанесен силикон.
Ако може го скрий по някакъв начин  за да не разваля иначе добрия замисъл на целия проект.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Gorgonas

   Да успокоя всички силикона по никакъв начин няма да се вижда, именно затова и старанието при нанасянето бе ......

Цитат на: Antuni - 12.08.2012 20:30

пп. Не искам да те плаша но дясната част на аквариума надлъжната разпорка е стъкло/стъкло със страницата. Стискам ти палци да нямаш проблеми с това

  Не мисля че ще е проблем разпорките са по скоро за "красота"

tonino


Gorgonas

  Мерси все пак  :-D 

Цитат на: tonino - 12.08.2012 21:05

...и аз да кажа.На мен не ми харесва само кранът на скимъра и тръбата...Не знам имаш ли деца и каниш ли гости с малки палавници,но...по-добре сложи една гъвкава пвц тръба да влиза в съмпа..

  Незнам дали добре се е видяло, този кран е за контролирането на овърскиминга, така или иначе тръбата отива в съмпа към колоната с биоболите, незнам къде искаш да сложа това пвц.
Просто помпата към скимера засмуква пове4е от колкото е дибита на подкачващата и в един момент слива ще остане празен също така чрез това мога да контролирам потока през рефуджиума.
И накрая нека да не издавам целия проект, но нали не мислите, че ще оставя "циганията" да се вижда  *JOKINGLY*

tonino


Gorgonas

Цитат на: tonino - 12.08.2012 21:49
Както и да е...
Имах предвид кранът за източване на водата от самия скимър,но както предположих нищо няма да се вижда така,че  *DRINK*

  Сега и аз разбрах за какво ми говориш и много съобразително от твоя страна. Аз лично по се притеснявам за "тоците" ,
защото имам малчуган и нямам търпение да слагам "декора" вече, че ще ми е по спокойно  *DRINK* и от мен!

Ilianidis

Какво има в двете шишенца на 1:00 от клипа?Планктон ли отглеждаш или култура копеподи?

Gorgonas

..... засега пробвам с "nanochloropsis" ако се полу4и скоро ще се пробвам и с "brachionus plicatilis"  :coffee:.... че се надявам в близко бъдеще да ми трябва  ;-)

tonino


камен чочев

Само да попитам, нали правиш рифов аквариум, а не черноморски? Че ме смутиха обитателите.  :-)

Gorgonas

.... имам приятел който много ми помага със  селектирани  култури и като цяло съвети за проекта, що се отнася до светлината определено не, в момента
си правя осветлението за фитореактора ще видим дали ще заработи  :-D
Цитат на: камен чочев - 13.08.2012 18:30
Само да попитам, нали правиш рифов аквариум, а не черноморски? Че ме смутиха обитателите.  :-)
Не им обръщай особенно внимание, те са със статут на времено пребиваващи, помагат за стартирането "душичките" колкото могат  *BRAVO*

Ангел Христов

Привет, може ли малко ъпдейт - не ни жали, можем да понесем доста снимков и информативен материал  :-D
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Gorgonas

.... ето няколко снимки на пробните обитатели, които направиха 15 дневен престой.
Мисля, че се чувстват прилично и аквариума е готов да понесе по мащабно заселване  *fish
надявам се скоро да се случи !














Gorgonas

  още малко новодомци  :whistle:

































: 23.11.2012г 22:10ч
:popcorn:












камен чочев

Направо ти завиждам  8-) . С този "басейн" всекидневно можеш да имаш новодомци и пак няма да се пренасели...

Similar topics (5)

57637

Публикации: 72
Прегледи: 50225

39767

Публикации: 77
Прегледи: 24669

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5773

31000

Публикации: 90
Прегледи: 45038

48856

Публикации: 8
Прегледи: 4372