• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

400 литровата ми система

Започната от vankata_032_pld, 03.04.2012 21:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стоян Михов

Честито за аквариума, много е хубав и добре замислен, когато го видях при Мишо се зачудих кога ли ще се появи тук и ето го! Браво - новата вълна, това решение с колелцата е много смело за моя вкус, но ми харесва - нестандартно е!
За техниката нищо не трябва да се казва според мен - така като гледам, тази която имаш си върши работата и то добре. На мен ми изглежда, че няма проблеми аквариума, като за млад на 2-3 месеца си е направо в перфектно състояние. Моят съвет е да не сменяш нещо, което работи (тоя съвет го давам и за коли, и за жени, и за футболисти  :-D). Когато някоя от техниките почне да издиша или вече не покрива изискванията, тогава тръгвай да се оглеждаш за подмяна.
Направи ми впечатление че единият камък отляво е много близо до стъклото - така ли е, или ме лъже от перспективата на снимката. Ако е толкова близо е добре да го поотместиш не само за по-лесно почистване, но и за циркулация на водата и от съображения за сигурност също.

Но, наистина си пусни поне единия китаец да духа, течение трябва да има, ако китаеца е много силен (те им е малко твърде фокусирана струята) се огледай за някое от по-слабичките Тунзета из ибея.

А иначе като гледам акваскейпърските ти умения из другите раздели съм сигурен, че красота ще се получи. Успех!
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

vankata_032_pld

Благодаря ти Octopus радвам се че ти допада! *DRINK*
Камъка от ляво е на 2 см от стъклото и наистина е точно колкото да мине чистачката или ръката ми... а относно падането нямам притеснения защото цялата структура е укрепена с пластмасови пирони и лепило за корали. От към проблеми наистина очаквах повече но засега само лека кафява фаза и нищо друго.Незнам да се радвам ли да очаквам изненади ли ?

камен чочев

Цитат на: Octopus - 04.04.2012 16:25
...
За техниката нищо не трябва да се казва според мен - така като гледам, тази която имаш си върши работата и то добре. На мен ми изглежда, че няма проблеми аквариума, като за млад на 2-3 месеца си е направо в перфектно състояние. Моят съвет е да не сменяш нещо, което работи (тоя съвет го давам и за коли, и за жени, и за футболисти  :-D). Когато някоя от техниките почне да издиша или вече не покрива изискванията, тогава тръгвай да се оглеждаш за подмяна.
...
Този тип мислене на мен ми струва грубо около 4000 лв. Не казвам, че няма да работи техниката ти, но при мен така бяха нещата. Затова и те съветвам да не слагаш лед все още. От неправилна техника бяха около 80% от проблемите ми. За съжаление, при старта нямах знанията, които имам сега...

abaro

Поздравления и от мен за интересния аквариум. Изглежда ми много приятно, а и размерите му позволяват много варианти в развитие.

Цитат на: vankata_032_pld - 04.04.2012 17:15
... цялата структура е укрепена с пластмасови пирони и лепило за корали. ....

Моля те, дай някаква допълнителна информация за лепилото, което си ползвал - вид, колко лесно се работи с него, колко бързо стяга, колко е здраво - ей такива работи.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

vankata_032_pld

Лепилото е това http://store.aquaticdreamer.com/aquascape-construction-epoxy-p114.aspx?utm_medium=cse&utm_source=googlebase
Мачкат се две равни части от двата компонента докато се получи хомогенна смес (като пластелин е) и след това се лепи корала или камъка стяга за около 1ч. А напълно след 24ч има го в два цвята бяло и розаво за да имитира коралин и напрактика не си личи къде си лепил. Пробвах да счупя един погрешно залепен камък и беше доста трудно абе здраво си е но е важно да отбележа че камъка който ще лепиш трябва да има поне три допирни точки за да стане здраво!

haans

с това лепило може ли да се работи под вода директно върху камъните !

vankata_032_pld

Разбира се аз предимно под вода съм лепил. :whistle:

Ilianidis

Поздравления за аквариума,винаги съм харесвал квадратни аквариуми,специално  морски,защото можеш да им се наслаждаваш от всички страни.
Цитат на: камен чочев - 04.04.2012 10:51
Осветлението не бих го сменял с ЛЕД. Поне следващите година-две.
Поясни какво имаш предвид,че вече много съмненния имам с ледовете.А мисля да го увеличавам на общо 440в.Отскоро съм с МХЛ 2х150 14К,но да не оспамвам темата на колегата ще пояснявам резултатите в моята тема.

vankata_032_pld

Камене, кажи какво мислиш за VorTech MP 10 явно 40-ката наистина ще ми е голяма  :buff: Гледах клипове на различни аквариуми с такива помпи и то с доста по високо ниво на водата от моето и няма проблем един пич дори си сложил мп 10 в 75 галонен аквариум и казва, че е доволен от течението в аквариума.(отправям въпроса към теб, защото само твоя аквариум е с такива) *HELP*

камен чочев

MP 10 е добър избор, но цената на нов такъв е доста висока. Основният плюс на Вортеците е възможността за безжична връзка  между две и повече помпи и разнообразието от режими. При теб един е достатъчен и ще платиш за екстра, която не можеш да ползваш. Има доста добри цени в ибея на употребявани такива и според мен това е правилният избор-покупката на МР10 втора употреба на не повече от 6мес и на половин цена. Добър избор е и Тунзе от по-малките модели, но пак употребяван.
Илияне според мен в Бг в момента няма човек, който в действителност да ти направи качествено, правилно и естетически издържано лед осветително тяло. Ако сме в белия свят е друго. Но за жалост сме в Бг. Поздрави

vankata_032_pld

Супер ще се оглеждам за такъв. А за леда те подкрепям изцяло *bg*

hanuman

Аз пък не мога да се съглася с вас за ЛЕД осветлението, защото има и кадърни хора които могат направят работещо и естетически издържано ЛЕД осветително тяло, явно не сте попаднали на такива. Също има и хора които могат да си направят и сами, както правят братята хамериканци. Няма нищо сложно, нужни са елементарни познания по електроника и запояване.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Стоян Михов

Цитат на: камен чочев - 04.04.2012 17:52
Този тип мислене на мен ми струва грубо около 4000 лв. Не казвам, че няма да работи техниката ти, но при мен така бяха нещата. Затова и те съветвам да не слагаш лед все още. От неправилна техника бяха около 80% от проблемите ми. За съжаление, при старта нямах знанията, които имам сега...
:-D Точно това имам в предвид, ако някой преди година ти беше казал да не слагаш ледовете или направо да си купиш ферарито на скимерите, най-вероятно нямаше да го послушаш , пък и да беше го послушал има голяма вероятност да не пасва съвсем на аквариума ти, примерно кой можеше да предположи че скимера на Тунзе няма да върши работа в твоята система?. Всеки аквариум е много специфичен. Затова и съвета ми към Ванката беше да изчака, преди още някой грешен ход, нека да погледа малко аквариума си да понатрупа опит и след това постепенно да действа - той така или иначе вече си го е купил това оборудване, и то засега не му прави проблеми доколкото разбирам.

Единствено за духалките му препоръчах да си вземе нещо друго, но трябва да се има предвид, че неговият аквариум е коренно различен от нашите - той е квадратен и плитък, аз лично не мога да преценя какви помпи трябва да има, и мисля че една може да не му е достатъчна, защото аквариума е много широк и къс и мисля че дори вортека няма да може да покрие тази ширина и от двете страни на помпата ще има мъртви зони.
Това което мога да му предложа, но не знам кога ще мога да го направя във времето, е да отида при него и да тестваме мп40 и тунзето 45 с контролирания поток. Въпреки че мисля че мп40 ще му е много голям - да, може да се контролира, ама с тези размери ще е малко неестествен... знам ли.
За мп20 нищо не мога да кажа, не съм имал, но разликата между двата мисля, че беше само контролера, самата помпа мисля, че е същата.

Опсс сега видях че говорите за мп10 - то е друга баница и за него нищо не мога да кажа само съм го гледал по телевизията.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

vankata_032_pld

Octopus това предложение е добро ако можем да осъществим идеята ще е чудесно, защото гледаме разни тт данни обаче като се постави в аквата нещата са съвсем различни! *DRINK*

камен чочев

Цитат на: hanuman - 05.04.2012 09:30
Аз пък не мога да се съглася с вас за ЛЕД осветлението, защото има и кадърни хора които могат направят работещо и естетически издържано ЛЕД осветително тяло, явно не сте попаднали на такива. Също има и хора които могат да си направят и сами, както правят братята хамериканци. Няма нищо сложно, нужни са елементарни познания по електроника и запояване.
A трябва да се съгласиш. Какво означава, че има кадърни хора, които можели да го направят? Как да ги познаеш? След като пробваш двама,- трима и дадеш 2-3000 лв.? Това не е решение, а чисто набутване. Освен това, все още има доста спорове, относно конфигурацията и вида на диодите. Не казвам, че това не е бъдещето, но при нас то идва с доста голямо закъснение. Ако някой реши сам да експериментира и да си го направи сам - няма лошо, но за покупка, мисля, че все още не му е дошло времето .

Октоподе, при поръчката на аквариума и оборудването имах изричното условие да е възможно най- доброто от към техника, но....Това, което сам си купих бяха Вортеците и не съжалявам изобщо. По принцип работя с техника и знам, че ако направя компромис с качеството, то след това се занимавам с решаване на проблеми от технически характер.
Модел Вортек МР20 от новата серия не се произвежда. И да помпите на МР 20 и МР 40 са еднакви. Така моята МР20 стана МР40, сменяйки стария контролер с новия.

Similar topics (5)

57637

Публикации: 72
Прегледи: 49837

56493

Публикации: 6
Прегледи: 3593

41259

Публикации: 50
Прегледи: 17128

44187

Публикации: 12
Прегледи: 5720

48126

Публикации: 155
Прегледи: 49580