• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Малки трикове, улесняващи живота на морския акварист

Започната от Coral Master, 13.10.2010 10:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NikolaV

А във тая връзка, или почти в тая - относно автоматичното доливане на осмозна вода.
Решил съм лятото, докато ме няма да пробвам ето тая система:
Причината е, че лятото ме няма за две седмици, а отделението ми за осмозна вода побира вода само за една седмица. Миналото лято комшийката беше слизала да долива 2 пъти, но предпочитам да автоматизирам процеса до колкото се може повече. Идеята е първо да го пробвам за няколко дена докато съм си тук и мога да наблюдавам какво става и дали работи ОК. Като се уверя, че няма драми го правя за лятото. Проблемът е, че реализацията ще е маркуч напряко през хола, но няма друг начин. Демек става само докато яма хора в къщи. Ако системата се окаже читава си мисля един хубав ден при пренареждане на паркета (основния планирам за някога ремонт) да прекарам въпросния маркуч за постоянно под паркета. Не знам дали някой го е пробвал обаче. Теоретично ми изглежда ОК.

Coral Master

Да прекараш водата под паркета е добра идея, но пусни тръба, в никакъв случай не ползвай маркуч. Никой маркуч не е вечен, а като тръгне лек теч и ще се чудиш откъде ти е дошло ...
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

камен чочев

Да попитам, дали някой е правил опит за хващане на риба с капан за риби?

hanuman

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

камен чочев

Дамсел-гони новодомците и ще се разделяме

M_I_T_A_K_A

Ех тези дамсели... може и да успееш. Лаком ли е много?
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

hanuman

Влакно 0.08 с кукичка 22-24 без контра и нанизан хирономус. Като захапе засичаш и изваждаш. Иначе с капан доста трудно, но не невъзможно.

П.П
Няма да навредиш на рибата с кукичката!  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

камен чочев

За съжаление пробвах с кукичка, но има доста лакомии преди него. А е голям хитрец усети, че има нещо гнило и не налапа. Единствения вариант остава капана. Ще пробвам първо със самоделен от бутилка и ако не стане с този на аква медик.

M_I_T_A_K_A

Лошото е, че едва ли ще имаш успех веднага, а не знам колко ти е спешно да го извадиш. 100% ще им трябва време да свикнат с капана а щом е хитрец и се е усетил за кукичката, не се знае кога ще влезе да вземе храна от капана. Дано се излъже бързо. Успех.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

Мноо съм добър  :-D . Фенерчето с кепа  върши безотказно работа. Само трябва да е много силно (най-добре с ЛЕД). Заслепяваш и леко, леко отзад с кепа. И е вънка. Мнооо съм доволен-цяла вечер се дебнеме, ама се хванахме. Без изпочупени корали.  ]:->

M_I_T_A_K_A

Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Fitnes4o

Цитат на: камен чочев - 28.01.2012 01:50
Мноо съм добър  :-D . Фенерчето с кепа  върши безотказно работа. Само трябва да е много силно (най-добре с ЛЕД). Заслепяваш и леко, леко отзад с кепа. И е вънка. Мнооо съм доволен-цяла вечер се дебнеме, ама се хванахме. Без изпочупени корали.  ]:->

По това време... *CRAZY*

камен чочев

За да не оспамваме тази тема, ще продължа в моята.

diabolique

Това че постоянно мъкна осмозна вода от вкъщи към кафето където ми е другия аквариум и нямам инсталирана обратна осмоза, ме накара да се сетя че имам влагоабсорбатор който събира по десетина литра вода на ден. Премерих с ТДС-метъра и ми показва че е дори по чиста от водата излизаща от осмозата на която скоро и подменях филтрите  *CRAZY* Водата отделяна от климатика е същата  :-) Предполагам че има доста хора във форума които нямат обратна осмоза, и би им било от полза!  :-)

Caxapa

Наскоро се сдобих с два влагоабсорбатора от някакъв китайски локал за акопунктура и масажи. Та при проба на един от тях събра в легенчето вода която бе кафеникава на цвят а  цялото ми жилище се изпълни с миризма на техните миризливи пръчици които палят  както ние свещи.  В едно от жилищата ми във Варна след напускане на наематели само 6 месеца след  наемането при положение, че всичко бе топ ново както и климатика..При пускане на уреда се разнасяше ужасна воня на цигари. Предполагам и водата от климатика която капе през тръбичката няма да бъде  в ред.  Някой бе задавал въпрос в друга тема дали става вода от климатик за аквариуми и отговара бе по-скоро отрицателен.
Разсъждението ми е..дори и да става  е енергийно нерентабилно.

Similar topics (5)

46976

Публикации: 60
Прегледи: 42295

42982

Публикации: 164
Прегледи: 145140

57309

Публикации: 14
Прегледи: 5493

13156

Публикации: 2
Прегледи: 3581