• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Първи опит за морски аквариум

Започната от screamers, 08.08.2013 23:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

trupai

Ей такива са рачетат. При мен яко скубят водораслите.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

tonino


камен чочев

Кафявата фаза е нещо нормално и в зависимост от количеството живи камъни, осветлението, натоварването на системата, качеството на филтрацията, минава за период от 3-10 дни (понякога и повече). В случая няма чистачи, които да спомогнат за по-бързото и отминаване. Просто седиш и чакаш. Със сигурност мога да кажа, че е по-добре да няма такъв екип, а да се остави системата сама да мине през тези цикли (кафяв, зелен), единствено, когато започне растеж на алги, при прорастването им - скубане и вън. Добре е да има екип, който да се грижи за излишната храна - някоя скарида или звезда от вида Ophiuroidea Sp. Добро решение в случая е ровещо гоби (Valenciennea puellaris, Valenciennea sexguttata) - аерират добре пясъка и не позволяват натрупване на детрит, както и кафявата фаза не е така забележима.

screamers

Здравейте колеги, от липса на време не успявам да споделя радостта си със вас :) Да споделя какво се случва с моето малко къстче рай, набавих малко нови живи камъни благодарение на Камен и Екзотик ленд. Изключително доволен съм от качеството и помоща на Камен. Едно огромно благодаря !!! Имам нови обитатели, и скоро мисля да заселвам и с меки корали. Обитателите ми са 2 кардинала 2 клоуна 1 скарида чистач едно риешто попче и един жълто опашат дамсел. Видях с добавянето на новите камъни че съм довел и някакво раче (мъничко) което се скри изключително бързо и ще го дебна да го снимам. Както и един тръбен червей които явно се чувства добре защото леко е порастнал. Ето и снимка :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1381879_10201430248175385_788178836_n.jpg

manyg


Viden S.S

Здрасти,

как върви аквата? Дай някоя нова снимка да се порадваме мечтателите.  :-)

Similar topics (5)

36531

Публикации: 7
Прегледи: 5045

41306

Започната от altunian


Публикации: 2
Прегледи: 2858

8784

Публикации: 18
Прегледи: 13608

5331

Публикации: 11
Прегледи: 19275

59381

Публикации: 144
Прегледи: 46043