• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Чистене на стъклата на аквариума

Започната от Coral Master, 25.12.2010 10:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

Точно така.Всичко идва от ръката.Аз не съм си надирал аквариума като го чистя.Но за сметка на това го взех тук таме одраскан.Не е фатално.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Аз затова чистя с вълшебната гъба, няма надраскване. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stilista

Хайде сега споделете техниката за работа с чистачката. *DRINK*
Да мога да допълня с още 1умение към СВто ми  :-D
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

elblanko

Цитат на: stilista - 29.01.2011 13:34
Хайде сега споделете техниката за работа с чистачката. *DRINK*
Да мога да допълня с още 1умение към СВто ми  :-D
Аз само направих предположение, не съм имал ''удоволствието'' да чистя водорасли от доста време.
Иначе преди си ги чистех с гъбичка, повече се търка но не драска.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Coral Master

Преди време се чудех как Симеон Генчев от Пловдив ще чисти високия си аквариум. Мислих, мислих, но нищо лесно не измислих. А той един ден ми се похвали, че е купил метална шпакла (за довършителни работи в строителството) и с нея си е почистил стъклата много лесно. В един момент реших да пробвам и аз. Имах няколко стъкла из аквариумите, които беше много трудно да почистя от налепите от коралин. Това, което беше много трудно преди, се оказа много лесно вече с металната шпакла. С нея се чисти бързо, лесно и не се драска стъклото. За акрила не се наемам да прогнозирам ...

Вече месец чистя със шпаклите. Мия ги веднага щом свърша и ги подсушавам, за да няма ръжда. Засега всичко е наред. При най-малките признаци на ръжда, веднага ще си купя нови, една по-голяма и една по-малка. Цената им беше към 3 лв./бр.

 
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

CJ_


Другия вариант е да си вземеш ламарина от нераждавейка и с нея ! така НИКОГА няма да има проблеми с ръжда и са практически вечни .....

Но идеята като цяло е супер  *thanks

Antuni

Колегата който е писал за чистачката е много прав скоро ще пусна такава и ще се постарая да снимам в действие. Към нея има 5 или 7 допълнителни ножчета!! *THUMBS UP*
0899808552

gagupa

С метални шпаклички за китосване предполагам ,че също ще стане.Има ги с различни размери и са евтини.
А отвън с какво си чистите аквариумите?Аз с препарат за почисване на стъкла.Като много внимавам да не влезе вътре.Пръскам на хартията(мека хартия за бърсане на ръце) и търкам.После забърсвам със суха.Преди няколко седмици прекрепих едно нещо към аквариума и отстрани е стичала вода.Сега на едното странично стъкло точно в средата,от горе до доло има една бяла линия.Тръкнах я леко с вода-не се маха.Пробвах с коресилин-също.Мисля ,че ако го пожуля повече ще се махне,но се притеснявам да не се матира стъклото...Дайте акъл как се маха това нещо.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.prikachi.com%2Fimages%2F603%2F3297603V.jpg&hash=bcda5640f56405b5dd0396e748012cd3df97875a

stilista

Пробвай с памуче навлажнено с оцет.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Antuni

Ето за какво говоря аз!! Ножа е все едно браснич. :-D


0899808552

ludiqdoctor

Тая тема малко не я разбрах ама... просто е невъзможно да надраскаш стъклото с коралов пясък или пък с метални ножчета( или поне на мене за толкова време не ми се е случвало). За да надраскаш стъкло с грунд трябва самите камъчета да имат остри ръбове за да надере стъклото на принципа на елмаза(което много често се случва с речните грундове).
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

Coral Master

Какъв пясък, какви метални ножчета ... утре сутрин ще щракна една снимка на драскотините, невероятно е каква гадост стана с най-обикновените гъби за търкане на чинии ... още в началото забелязах, че магнитната чистачка, ако захване пясък от дъното и драска стъклото.
До тук най-добри за мен се оказаха кредитните карти и металната шпакла, която всъщност е никелирана. Тази вечер за 30 секунди излъсках едното стъкло, което беше плътно покрито с алги. Размерът на стъклото е 70 х 70 см. С гъба ми отнемаше над половин час, а с карта - 5-10 минути.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

gagupa

Цитат на: stilista - 05.05.2011 13:10
Пробвай с памуче навлажнено с оцет.

Изчисти се  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.prikachi.com%2Fimages%2F603%2F3297603V.jpg&hash=bcda5640f56405b5dd0396e748012cd3df97875a

ludiqdoctor

Цитат на: Coral Master - 08.05.2011 00:02
Какъв пясък, какви метални ножчета ,още в началото забелязах, че магнитната чистачка, ако захване пясък от дъното и драска стъклото.
Ако застане пясък между телата на магнитната чистачка има вероятност(макар и малка), ама ставаше дума ако с ръка и с пясък се трие стъклото ако съм разбрал правилно колегата. А за металните ножчета съм 1234% сигурен че не може да се надраска, иначе по стъкларските цехове хората щеха да режат с лъжици и бръснарски ножчета листовете, а не с елмази.
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

Antuni

Цитат на: ludiqdoctor - 09.05.2011 12:19
Ако застане пясък между телата на магнитната чистачка има вероятност(макар и малка), ама ставаше дума ако с ръка и с пясък се трие стъклото ако съм разбрал правилно колегата. А за металните ножчета съм 1234% сигурен че не може да се надраска, иначе по стъкларските цехове хората щеха да режат с лъжици и бръснарски ножчета листовете, а не с елмази.

Прав е доктора!! :-D :-D
Ножчето което съм показал не драска!! И за неосведомените метала не може да надрска стъкло ако няма някакъв друг примес в него. *THUMBS UP*
0899808552

Similar topics (4)

37248

Публикации: 31
Прегледи: 46865

36531

Публикации: 7
Прегледи: 5044

46684

Публикации: 4
Прегледи: 3882

24322

Публикации: 2
Прегледи: 5091