• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Соленоводен аквариум

Започната от kuk93, 18.02.2009 16:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goro

Цитат на: kardam681 - 20.02.2009 20:55
goro - за хидрометъра определено не съм съгласен
Пеноотделителя ,който предлагам е на Аква Медик и знам че работи.Може и по-евтин да върши работа.
''Бактозум'' е препарат на Тетра за сладководна акваристика и надали ще Ти донесе лилава алга и всички микроорганизми от океана.Вземи по-малко живи камъни ако нямаш възможност.Поставят се мин. 7 дни след като системата е осолена и запусната или когато амоняка е 0.За хидрометъра мястото за спор не е тук но всеки  фирмен такъв би бил подходящ за акв. без хард корали!

botan

20.02.2009 23:25 #61 Last Edit: 20.02.2009 23:27 by botan
Абе не слушай глупостите за хидрометъра. Аз имам стъклен, който мери невероятно относително, пък ЛПС-то ми се разклонява. :-)
ПП: Това последното го казах с идеята, че става и за твърди корали.

kuk93

Botan, ти не беше ли започнал с нежив пясък и камъни/корали? Сподели малко как стабилизира всичко, какви неща използва?

goro

Цитат на: botan - 20.02.2009 23:25
Абе не слушай глупостите за хидрометъра. Аз имам стъклен, който мери невероятно относително, пък ЛПС-то ми се разклонява. :-)
ПП: Това последното го казах с идеята, че става и за твърди корали.
Не разбрах какво Ти се ''разклонява'' но тъй като над аватара ти пише ''модератор'' можеш да се однасяш по-сериозно дори и към това, което не разбираш!

botan

Цитат на: goro - 20.02.2009 23:50
Не разбрах какво Ти се ''разклонява'' но тъй като над аватара ти пише ''модератор'' можеш да се однасяш по-сериозно дори и към това, което не разбираш!
Лардж Полип Стоуни Корал, кое не разбирам?
Цитат на: kuk93 - 20.02.2009 23:33
Botan, ти не беше ли започнал с нежив пясък и камъни/корали? Сподели малко как стабилизира всичко, какви неща използва?
Да, прав си, така започнах, но разбрах, че просто това не е пътя. След това си взех живи камъни. :-)

kuk93

Колко килограма живи камъни използва, а с какво съживи пясъка и колко време ти отне?

goro

Извинявам се за ЛПС -приех го за друго.

botan

Всичко в аквариума ми освен 2 камъка са живи, не знам колко килограма са, но на тях дължа 2 твърди корала, 2 вида охлюви, хитоните, червени перести червеи и разни други работи. Живост на пясъка не мога да определя, при мен всичко става мноооооооого бавно, защото не започнах с живи работи.
Цитат на: goro - 21.02.2009 00:27
Извинявам се за ЛПС -приех го за друго.
Няма проблем, всички грешим. *DRINK*

goro


kamos

Goro
Явно предлагаш да ползва концепцията с вътрешния съмп нали? Затова са биотопките. Методи аз до скоро ползвах биотопки в съмпа. В момента не ги ползвам, по простата причина, че след ремонта ми се налага да махна съмпа. Иначе биотопките никога не са се задръствали за разлика от Сипоракса.
Кук93 Аквамедик е една от най-добрите фирми произвеждащи оборудване за аквариуми. Не мисля, че една разлика от рода на 30-40 лв е оправдана. Вземи си качествен скимер.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

botan

За скимера пръсни малко повече пари, но не си взимай такъв, който е с камъче. Нещо съм много скиптично настроен към тях. Не че не вършат работа де, вършат, но първо, че тялото трябва да седи в аквариума, което ще изглежда много глупаво в нано аквариум и второ камъчето трябва често да се сменя - не си е работа.

theos

А тези които не са с камъче като моя Sera са най-големите боклуци. На първата седмица започна да издава странни звуци, след което го спрях. В еbay са 5 евро. :)))
Не всичко което има две бузи е лице!

torsade

Колеги, моля споделете как приготвяте водата - по точно каква вода използвате за да я направите солена. Чешмяна, пречистена с обратна осмоза, дестилирана? И каква техника използвате за целта?
Охлювът не ни е враг!

botan

Аз ползвам от чешмата, престояла. :-)

N.Nobs

Цитат на: botan - 21.02.2009 10:21

. Не че не вършат работа де, вършат, но първо, че тялото трябва да седи в аквариума, което ще изглежда много глупаво в нано аквариум и второ камъчето трябва често да се сменя - не си е работа.

Какъвто и скимер да си вземе ще трябва да седи в аквариума,или поне помпата му.Което в повечето случай е още по-грозно.

torsade ако гледаш само риби и водопроводната вода става,ако искаш корали е препоръчително да е от обратна осмоза или дестилирана особенно ако са по-капризни твърди корали.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Similar topics (5)

36531

Публикации: 7
Прегледи: 5043

34849

Публикации: 6
Прегледи: 4994

58364

Публикации: 13
Прегледи: 7862

30540

Публикации: 2
Прегледи: 3540

28094

Публикации: 23
Прегледи: 15412