• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Соленоводен аквариум

Започната от kuk93, 18.02.2009 16:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

etg

!
: 20.02.2009г 21:09ч
Цитат на: MeTogu - 20.02.2009 21:58
На мен ми е много интерестно Как стигна до тази цифра!?Аз нямам нито едно биотопче и нямам проблем.

Цитат на: goro в Днес в 19:34
........
Според мен разумното решение е аквариум 46/40/40 см,като задните 8 см се използват за филтрацията-мога да ти изпратя снимки.
......

Ето така!

N.Nobs

Цитат на: etg - 20.02.2009 22:14
!
: 20.02.2009г 21:09ч

Цитат на: goro в Днес в 19:34
........
Според мен разумното решение е аквариум 46/40/40 см,като задните 8 см се използват за филтрацията-мога да ти изпратя снимки.
......

Ето така!

Не си прав Емо, той Методи топчета не слага.Значи не са необходими.Значи 0 топчета по 14ст = 0лв.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

MeTogu

Ти вече си видял явно снимката и знаеш за какво става дума?!  =-O
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

N.Nobs

Цитат на: MeTogu - 20.02.2009 22:20
Ти вече си видял явно снимката и знаеш за какво става дума?!  =-O

Знае защото е виждал аквариумите му.Дали найстина ще му трябва снимка?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

MeTogu

20.02.2009 22:25 #49 Last Edit: 20.02.2009 22:35 by MeTogu
Аз говоря за топчетата,той описва някакви си 8 см от размери 46/40/40 .Изглежда говорим за различни неща.А това че му е виждал аквариума не помогна на никой.Може би само на теб за сега.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

N.Nobs

Метогу , ти май си като във вица - "Чукча писател, чукча не читател".
Нали точно това се опитва да ти обясни etg, от каде идва това количество топчета.И понеже знае за какво става дума се опитва да те просветли за това.Но понеже ти не си виждал снимката е по-добре да изчакаш преди да дадеш някой "смислен" коментар .

Сега успяхме ли да ти помогнем и на теб?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

etg

 *offtopicДали съм ги виждал аквариумите или не, дали ми е изпратена снимка или не няма значение, Горо предлага конкретно решение и затова дава толкова точни числа. Ако беше написал 100-тина био болс, това дали щеше да те притесни.

MeTogu

Странно.Първия който чувам да позлва тези топчета.Защо ли е успял да оттдели цели 8 см от така иначе малкия аквариум!Защо така горещо ги препоръчва като точна цифра?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

N.Nobs

Защото има опит в соленоводната акваристика какъвто ти няма да натрупаш и за 5 години.Простия факт че за първи път чуваш за използването им в аквариум говори сам по себе си  ;-)
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

MeTogu

 :-D Не простия факт е че чак се чудя защо ги ползвате.Но ти с твоя опит едва ли за още 5 години ще натрупаш колко аз за 5-те дни който имам.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

etg

Абе в България соленоводната акваристика е още на етап "памперси", ама гледам нас българите най -много ни бива да си мерим пишките. Уви те дори не са пораснали още.

N.Nobs

Цитат на: MeTogu - 20.02.2009 22:44
:-D Не простия факт е че чак се чудя защо ги ползвате.Но ти с твоя опит едва ли за още 5 години ще натрупаш колко аз за 5-те дни който имам.

Сигурно си прав.Виждам ти аквариума  :-D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

MeTogu

Спираме ли да се караме за смешни соленоеметри и био топки и най-вече иронични подмятания?Защото колкото повече научавате трябва да ви става ясно колко още имате да учите.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

goro

quote author=MeTogu link=topic=15742.msg186261#msg186261 date=1235162310]
Странно.Първия който чувам да позлва тези топчета.Защо ли е успял да оттдели цели 8 см от така иначе малкия аквариум!Защо така горещо ги препоръчва като точна цифра?
[/quote]
Жалко ,че за пръв път чуваш за ''Биоболс''.Смята се 8-10% биологична филтрация за среден акв.

MeTogu

Добре извинявам се че го написах така иронично.В прав текст.Не наистина запознах се с много хора който имат солени аквариуми и не видях никой от тях да ползва такива топчета.А странното което се дава като съвет е да се отделят така ценните 8 см за някакви си топчета който може би са много ценни за теб.Сега ясно ли е.Ако си има достатъчно пясък и камъни може да гледа и рибката само с едно филтърче.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

46684

Публикации: 4
Прегледи: 3887

40408

Публикации: 3
Прегледи: 2580

56492

Публикации: 4
Прегледи: 3276

28219

Публикации: 3
Прегледи: 5218