• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 04:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Завръщане към хобито

Започната от petar666, 23.09.2011 18:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petar666

Здравейте,ето най накрая и моят аквариум ,който е придобит с помоща на някой хора от форума на който благодаря.Няма нещо в този аквариум което да не е поръчано през форума.
И така:
-Аквариум с шкаф и осветление -  300л. - Antuni
- грунд до 3мм. - Antuni
- външен филтър Sun Sun 1400 л/ч - Antuni
- нагревател - 200w - Antuni
- др. дреболии - Antuni

Рибки:
-Скалария - 4бр. - Аmazon
-Манакапуро - 3бр. - Аmazon
-Коридорас - 4бр.
-Анцитрус - 4бр.
-Неон - 20бр. - Аmazon
-Номорхамфус лиеми -3бр. - Amazon
-Родостромус -20бр. - Amazon
-Kлиновидна разбора - 10бр.
-и някакъв хелер от комшията ,че беше в буркан добичето

Растения:
-Егерия - didana74
-Апоногетон - didana74
-Криптокорина
-Валиснерия
др. растения подарък от "Antuni" и "Amazon"

Снимките не са с много добро качество но хобито ми са рибките не фотографията :-)
Приемам всякакви съвети и критики



АМАЗОН


Nikiengi

Успех със завръщането!!!  :-) :-) :-)

petar666







Ето и моята аква след няколко месеца.Нещо не вървят растенията като хората с изключение на Криптокорините,но започнах да торя и ще видя дали ще има резултат.На 300л. три пури Т5 -18В. и една т5-20в. на ресън за растения им идват малко но засега толкова.Сори за кофти снимките. Надявам се че ще има идеи и препоръки от ваша страна.

grigor nakov

ако сложиш още големи скаларии и да махнеш гупите ще стане по добре,също така си сложи по силно осветление ;-)

teodorcho

Хубаво е аквариумчето колега, защо не сложиш някакъв фон(например черен).  :-)

Nikiengi

Като че ли ми се струва, че си прекалил с броя на рибките, нищо че аквата е 300 л., май вече са й много, а пък и с много различни изисквания - живородките предпочитат по-твърда вода. Според мен е време да помислиш по този въпрос!  :-)

Peza

(първите снимки) Много добре са започнали нещата и добре се завръщаш в хобито.
(вторите снимки) Но ... и на мен ми се струва, че трябва да помислиш върху броя видове които си събрал. Въпрос на вкус (пък и не само) но много хубаво не е на хубаво ;)
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

todorov

Здравей!
И успех,за напред! *THUMBS UP*

petar666

Цитат на: Nikiengi - 20.02.2012 08:33
Като че ли ми се струва, че си прекалил с броя на рибките, нищо че аквата е 300 л., май вече са й много, а пък и с много различни изисквания - живородките предпочитат по-твърда вода. Според мен е време да помислиш по този въпрос!  :-)

Здравейте,колеги и аз така мисля но на сина ми му е голям мерак и не се отлепя от аквата.Ето и какви риби съм пуснал вътре:
- номорхамфус лиеми - 3бр.
- клиновидна разбора - 10бр.
- родостромус - 8бр.
- серпа - 5бр.
- скалария - 3бр.
- анцитрус - 1бр. само остана другите изчезнаха
- коридорас - 2бр. интересно кой ги яде тея сомове (изчезват)
- хелер - 4бр.
- мулинезия - 3бр.
- боция - 2бр
- гупа - 1бр.
- данио - 4бр.
Еми това е ,живородките със сигурност ще ги подаря на някое детенце за да го зарибя.Благодаря за мненията ви оценявам това. *THUMBS UP*
: 20.02.2012г 15:03ч
Цитат на: teodorcho - 20.02.2012 01:50
Хубаво е аквариумчето колега, защо не сложиш някакъв фон(например черен).  :-)

Съгласен съм,но в Сливен само някакви морски пейзажи.Дайте някаква идея за черен фон - може би някакво фолио?

sadechev

Вземи фолио за затъмняване на автомобилни стъкла.Аз съм с такова и става много добре но вземи възможно от най-тъмното.Поздрави!

Desidy

Аз си взех от магазин за художници син картон, ако искаш пробвай. Лично на мен ми харесва повече от черното.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Peza

Цитат на: petar666 - 21.02.2012 00:43
Съгласен съм,но в Сливен само някакви морски пейзажи.Дайте някаква идея за черен фон - може би някакво фолио?
Аз ползвам една PVC плоскост 2мм 120х60см, която съм облепил с фолио и съм много доволен че мога от време на време да сменям цветът на фона обръщайки я. Ако нямаш достъп до стъклото да му залепиш директно фолиото може да ползваш и по твърд картон, който да облепиш и подпъхнеш. Има един подходящ, бирен картон. Проблемът с картона е ... до аквариума винаги има повод да се разлее/изпръска вода. Принципно с фолио директно залепено за задното стъкло става най-добре. Фолиото не е нужно да е специално, за да не става на мехурчета като го лепиш трябва да напръскаш добре стъклото и самото фолио с вода и старателно да "извадиш" (пробуташ навън) въздушните мехурчета с парцалче.

Стана малко дълго, но това е всичко което аз знам до момента. Дано ти е в помощ.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Nikiengi

Мога да ти дам една идея за профилен заден фон от стиропор, която ако си поиграеш може да стане много добре. Вземаш едно парче стиропор с размерите на задното стъкло, купуваш си спрей черен мат бързосъхнещ и пръскаш стиропора. Съответно от ацетона в боята той се стопява и на местата където е повече пръскано става по-вдлъбнато, а на другите - по малко и така става профилен. Ако си поиграеш малко може и след това да намериш боя, която няма да го разгражда (тъй като със спрея става сиво заради разтапянето на стиропора) и да го намажеш допълнително. след изсъхване на боята го слагаш зад аквариума и си готов! Може и да ти хареса.  :-)

danielm

Тази идея много ми хареса *THUMBS UP*!
Ще създава илюзия за обем, а няма да отнема място от аквата!!!

Similar topics (4)

52651

Публикации: 5
Прегледи: 2653

51988

Публикации: 8
Прегледи: 3763

54230

Публикации: 3
Прегледи: 3161

59740

Публикации: 26
Прегледи: 10522