• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на Лора

Започната от Лора, 15.05.2009 18:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Суперлативи няма да давам но не мога да се сдърба и от похвали! Както е казал колега в по горни постове му е липсвал капака на аквариума. Остава да помислиш с добавянето на мъх. Знаеш, че скаридите обичат да се ровят из него и го чоплят с кеф. При мен мъха е превзел целият аквариум и току някоя изкочи из гъсталака за да покаже цялата прелест на наситения червен цвят на Сакура на дона на зеленината. Дерзай и не пести време, средства и усърдие за да добие още по-красив изглед!  Поздравления още веднъж и чакаме развитието на скаридарника! Галаксито е добре но Даниото може да ти редуцира популацията на скаридите.

Лора

Ама то скариди няма в момента. Не издържаха горките. Незнам какво точно ги уби. Дали честото ровене в аквариума или прясната вода, при смяна. Защото фира дават винаги след смяна на водата.
За сега така, за по натам, ще видим.
От рибите в по предните постове, ще изчезнат следните видове:
розово данио
грацилис
клиновидна расбора
Остават 11бр галакси и 4 бр кардинали
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

Пиша тук, за да не се губи хронологията на развитие.
Имам проблем в аквариума.
Онзи ден, лових рибките, които исках да махна. Обаче сега другите са стресирани. Пусна ли осветлението и се скупчват по дъното, зад растенията. Дори отварянето и затварянето на капака ги стресира. Не искат и да се хранят, храната плува отгоре и не я поглеждат, дори частиците които падат на долу, също остават не погълнати.
Първо си мислех, че е заради вибрациите на филтъра. Подлагах му гумички, да не вибрира. Но все още се усещат такива. От най малкото чукване по бюрото и се крият. Цветовете им не са избледнели.
Днес реших да не им светвам лампите.
Идеи някакви, колко ще продължи това състояние?
И какво мога да направя, че да започнат пак да се гонят из аквариума.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Ами изчакай ги то е нормално да са в депресия  :-D При мен е същото като ровя или гоня някоя да я хвана. Лампите си ги остави да светят не им нарушавай баланса. Не е от вибрациите на филтъра а за чукването по бюрото си е нормално. Моя е на скрина и като затваряме някое шкафче и то тропне си е същата работа. Общо взето рибешка работа ще им мине. Не храни 2-3 дни да им огладнеят задниците и ще започнат да похапват. Освен това ако сега не се хранят и храната остава на дъното не е добре. Така че по добре не ги храни нищо им няма от 3 дни глад. А лампите си ги пускай *THUMBS UP*

Лора

Такова нещо не ми се е случвало. Все съм ровила и съм ги местила, каката им е чуквала по стъклото, ама никога не са се крили така.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Моите във стария аквариум бяха супер непокисти каквото и да става. Но когато тръгнах да правя този който е сега и ги преместих в него ела да видиш. Криене шубе даже като сложа храна се чудеха какво да правят и много плахо излизаха. Преди ото-то като бръкна да правя нещо се лепваше за ръката ми и целуваше яко. Но след преместването всичко се промени. Но след месец си дойде на място. При мен траеше толкова може би защото нов аквариум други параметри на вода и тн. При тебе предполагам се е получил някакъв стрес но скоро ще премине. Според мен няма място за тревога ще премине искат си време.

Лора

Рибките се оправиха, плуват и хапват. Живинката в аквариума ме радва много.

Сега обаче друго ме е налегнало.  *CRAZY*  Хора с въображение мисля, че ще схванат идеята. ;-)
Тъй-като се оказа, че моря много растенията, ще пренареждам аквариума, за Коледа.
Идеята е следната:
Грунд, пясък ето такъв (линковете са примерни)
http://www.zoocenter-shop.com/bg/catalog/id/2285.html
В/у него насипани камъчета 5-10см, например такива
http://aquarium.bg/dekoratzii/grund/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-vein-pebble-detail
или такива
http://aquarium.bg/dekoratzii/grund/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-red-pebble-detail
Насипани почти по цялото дъно, като това
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.photobucket.com%2Falbums%2Ff45%2FAnti-Pjerrot%2Funtitled.jpg&hash=74121622917ac15f2a890df10b0c0ddea98533e0
Понеже моя размер не позволява точно такава подредба, ще е нещо подобно.
М/у камъчетата около 10 корена анубиаси и отзад може би микрозорум. В частта, която остава пясък, ще сложа наличните криптокорини (разположени в страни), а предача част, мисля да оставя на пясък.
За  ширината от 22см мисля, ще е добре така. За корени не се замислям за сега, всичко е според зависи. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

_Kirilov

Добър замисъл  *spam  :-[
Иначе ми даде идея за след време като ми омръзне моя скейп какво да направя :) с моите 52см ширина  *offtopic

Поздрави !

Лора

Изобщо не е спам това което си писал.  :-D
Радвам се, че замисъла  ми те е вдъхновил. Ако аз не мога да го осъществя, ще се радвам да го видя изпълнен от някой колега,
Иначе съм поръчала анубиасите и микрозорума. За сега няма да слагам пясък, заради криптокорините, ще оставя малко от грунда, който е в момента.
Тези дни, ще има отново яка рокада, малко ме е страх да ровя, че не знам дали няма някоя скаридка в грунда. Миналата седмица ми донесоха няколко бройки и едната беше с яйца. Може би ще изчакам малко, за сега няма друга която да носи такива, поне докато мъниците започнат да се забелязват.

Иначе като нови обитатели освен черитата съм добавила едно САЕ, което за отрицателно време опапа всичко кафяво по растенията ми и два коридораса, да изяждат остатъците по дъното. Това беше преди да ми донесат черитата.

Има друго нещо което ме притеснява. Галакситата, не са ми така активни на светнати лампи. Все така си стоят скупчени на едно място, а бях останала с впечатление, че са много игриви и активни рибки. Иначе кардиналите, джулитата и САЕ-то си щъкат из аквариума, само галакситата си стоят на група и никакво движение. Като изгася лампите стават активни. Нещо са се сбъркали моите.

Като развитие на растенията мога да кажа, че кабомбата акватика расте с пълни сили. Малко е пресилено, но успя да се приспособи към условията на моя аквариум и започна да пуска нови разклонения. Старите листа, така да кажа, изгниха на корена. С криптокорината венти, нямам проблем. Расте си, но полягва. Заради нея съм намалила осветлението за да се изправи. Старите листа загниха и сега си имам нови, млади и хубави.
Имам Акваформула стандарт и малко се страхувам на този етап да торя, заради скаридите, макар медта да е в минимално количество. Преди два дни като торих пр смяна на водата, загубих една скарида.

Това е за сега, скоро, ще има нова визия. *CRAZY*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

_Kirilov

Значи мисля , че скейпа ще може да ти се получи независимо о тов а, че не ти достига дължината . Ако наистина анубиасите са от тип "петите" и не изкарват със всеко следващо по-големи лиса ще се получи !

Като направиш дъното отзад повдигнато започни с подбор на някакви камъни по-рехаво за да има място за анубиасите и микрозорума . И се опитах да напарвиш етажността по-забележима като същевременно като на снимката слагай максимално близо растенията за да създадът илюзията за за по-голям обем при снимка от близо.

Аз криптокорини не виждам на снимката - предимно анубиаси и микрозорум. И може вместо со по-голями анубиаси да го нарпавиш с по-големия вид микрозорум (не му се сещам името ...) тоя дето аз го имам  .
И не на последно място се опитай да спазиш перфектната елипса.
Колкото до галакситата изчакай ги да свикнат - аз имам едни пристели в друг аквариум , на които им трябваха 3-4 седмици докато спрят да се крият на светната лампа и да ядът когато им сложа , а не да обират отдъното ...

Лора

Много полезен съвет. Всъщност на мен не ми достига ширината, която е 22см. Но така както описваш, да повдигна гърба и да пускам надолу... не се бях замисляла.
Криптокорините са ми просто налични и не ми се разделя с тях. Ще пробвам няколко рокади да видим, как точно ще стане.
Това съм поръчала като растения:
Анубиас нана
анубиас бартери
Аnubias Angustifolia 
И от микрозорума
Microsorum Windelov
Microsorum Pteropus
Мисля, че ще се получи, само трябва да си набавя още камънак. Бях си заплюла едно място, снега обърка работата.
Като цяло това, ще е в този, а в малкия, развъдния, ще изместя бързорастящите. Мисля, че за сега няма да ми трябват, но да са ми под ръка.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

miTko

В такъв аквариум няма кой да "смуче" дъното, аз винаги съм се притеснявал от това. Криптокорини биха свършили работа. Иначе този от снимката е конкурсен, не се заблуждавай, че е поддържан дълго - няма такъв филм.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Лора

30.11.2013 11:31 #57 Last Edit: 01.12.2013 14:07 by Лора
Цитат на: miTko - 30.11.2013 11:14
В такъв аквариум няма кой да "смуче" дъното, аз винаги съм се притеснявал от това. Криптокорини биха свършили работа. Иначе този от снимката е конкурсен, не се заблуждавай, че е поддържан дълго - няма такъв филм.

Именно за това оставям криптокорините. Днес по някое време може да ми остане време да ровя и ще видя какво ще измисля. Малка грешка направих с поръчката на анубиасите, но мисля, че ще успея да се справя някак. Трябваше повече нана да поръчам, а аз взех бартери и ангустифолия, които не са подходящи за моя аквариум.  :duvar: Не знам защо се подведох така. Най много да си го сложа в саксийки за стайно растение и да си поръчам още нана.  :-D
Иначе замисъл си остава. Камънака центриран в средата и около него в грунда криптокорините. За конкурса трябва да съм готова с подредбата, нищо, че ще бъде пресен пресен. :-D

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

 Имам си нова подредба. Малко да се поутаи и ще кача снимки.
За съжаление идеята ми да центрирам всичко в средата пропадна. Не ми хареса.
Очаквайте скоро..
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Очаквам, дай да видя какво подреди този път  :-)

Similar topics (5)

14736

Публикации: 8
Прегледи: 4730

32408

Започната от sasoo


Публикации: 1
Прегледи: 1391

52550

Публикации: 49
Прегледи: 29484

13051

Започната от besom


Публикации: 8
Прегледи: 3670

25036

Започната от Tedok


Публикации: 16
Прегледи: 6123