• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 05:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на nevenaskorpi

Започната от nevenaskorpi, 09.10.2010 14:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nevenaskorpi

09.10.2010 14:12 Last Edit: 09.11.2010 01:13 by NO CARRIER
Подариха на сина ми 15 л аквариум преди няма и месец (той е на 8г) с двойка гупи, две двойки хелери и едно сомче, а аз нямах идея какво да правя с тях  :-[ . ... веднага в нета... и попаднах на този сайт, от който се "зарибих" ... ясно стана, че няма да я бъде тая работа в 15 л (особено след като се "орибиха" едната хелерка и гупата)  :-D и реших да направя уютен дом за новите домашни любимци. Това е резулатът. Апарата ми не е настроен, снимката е от днес 09.10.2010, извинявам се аз отблясъците, но още не знам как се снима. Щсе радвам на съвети и критики...
Аквариумът е 40л.
Помпа: 200 л/час
Нагревател: 50 W
Растения (кавото успях да открия по магазините с много обикаляне)

Миряна

 :-) Не виждам снимка! Но честита придобивка!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Fcsyrovhmb%2F538237_3797678353034_21052137_n.jpg&hash=7f354611765e38613a09ec04546b6d458529bb4a

nevenaskorpi

Не успях да я прикача  :-[ вече трябва да се вижда :)

Миряна

:) Много е симпатично! Аз бих сменила само корена с някой по-разчупен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Fcsyrovhmb%2F538237_3797678353034_21052137_n.jpg&hash=7f354611765e38613a09ec04546b6d458529bb4a

nevenaskorpi

Да и аз бих  :-D мъжът купи този корен заедно с аквариума без да се замисля за естетическия вид. Ще го сменя след исвестно време...

Bolta

Добре дошла във водното царство  *privet*!
За човек , който не е много в час (както разбирам в първият пост) - добре си се справила  *THUMBS UP* !
Аквариумчето изглежда супер . Личи си , че имаш и желание .
Грунда ми харесва - би ли споделила какъв е  :-)?

Killiboy

Грунда прилича на Лавалит...

nevenaskorpi

Благодаря за отзивите....Грунда е " Продак" 3 мм (държах да е черен и се каза доста трудна задача да се намери) , а под него сложих субстрат "Фондо Виво". Дайте, моля, съвет как да потдържам растенията от тук нататък, трябва ли да ги торя и с какво? Светлината може би е малка :( , луминисцентна лампа от кухненския шкаф (нямам идея колко W е) над аквариума, който е на 30 см над него, но ще мисля и за това... обичам растенията  :-)

tomatomov197

    Здрасти, те растенията ти не изискват силна светлина, освен може би червеното.  За да се справиш с бума на водорасли ще трябва да наблъскаш още бързорастящи растения.  Още повече с този субстрат :-)   Може да си вземеш и 2 коридорасчета да обират остатъците.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

sheytan

Здравей и добре дошла! Според мен не би трябвало да ториш с тази подхранка в грунда. Но ще трябва да се погрижиш за осветлението ако искаш красиви и жизнени растения. Не съм сигурна колко точно светлина ще ти е необходима, но малко растения се развиват под половин ват на литър вода. Много зависи от растоянието на лампите от водата, височината на аквариума и лумените на осветлението- мерна единица за разпространението на светлината в пространството, а не само за електричеството, което харчат. Всичко съм изчела, но според мен най-добре е да наблюдаваш растенията и да се ориентираш какво им липсва. Публикувай снимки периодично и ако имаш проблеми винаги се намира кой да даде съвет.
Аквариума ти ми допада. Можеш да добавиш разбира се малко бързорастящи растения, за да избегнеш първоначалния бум на водорасли.

nevenaskorpi

Благодаря за съветите. Какви бързорастящи бихте ми препоръчали? По магазините, тук във Варна, избора е доста ограничен (нямало внос), а и по мои наблюдения продавачите изобщо не са запознати  *dontknow* в един магазин питах за мъх и ми предложиха черна брада... :buff:

Bolta

Цитат на: nevenaskorpi - 09.10.2010 19:10
... в един магазин питах за мъх и ми предложиха черна брада... :buff:
*ROFL* Докога ли , ще има такива продавачи .  *CRAZY*  :duvar:
Иначе бързорастящите са : Дъбче , Егерия (водна чума) , Хигрофила , Лимнофила , Кабомба , Лудвигия , Валиснерия и др .
Ти вече имаш някои от тях  :-) .
Можеш да ги разгледаш и на сайта :
http://aquariumbg.com/plant.php
Така по-нагледно , ще прецениш от кои да търсиш .

nevenaskorpi

Благодаря "bolta", започвам да чета... само дано да успея да намеря растения по оголените варненски магазини....ако има някой от Варна да продава или подарява, моля да пише  *DRINK*

tomatomov197

Аз днес разчистих малко роголистник който ще ти свърши работа и сагитария .  Ако имаш желание пиши да ти ги дам.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

iek

Цитат на: nevenaskorpi - 09.10.2010 14:12
извинявам се аз отблясъците, но още не знам как се снима. Щсе радвам на съвети и критики...
Не знам с каква техника разполагаш, но при всички случаи можеш да направиш следното:
-забраняваш светкавицата (символ на светкавица, но задраскана в кръгче :) )
-осветлението на аквариума трябва да е включено, само за снимката можеш да използваш и допълнителна лампа
-поставяш апарата на нивото на аквариума на стабилна основа, например висок стол, стълба или нещо подобно (най-добре специален статив) и включваш апарата на самоснимачка (символ на аналогов часовник)
-снимаш
Иначе добро начало, време ти е за СО2.

Similar topics (5)

31891

Публикации: 9
Прегледи: 6380

52497

Публикации: 13
Прегледи: 5468

13039

Публикации: 10
Прегледи: 4084

24134

Започната от bbOnyX


Публикации: 9
Прегледи: 4040

46699

Започната от martata


Публикации: 58
Прегледи: 19783