• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 10:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Новото аквариумче което се заформя от en4ev_v4

Започната от en4ev_v4, 16.02.2013 14:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

en4ev_v4

Здравейте приятели съфорумници, 2 години без аквариум .Не можах да издържа и лепнах едно мъниче.65X25X21-дължина/ширина/височина. Остана да си намеря грунд,помпичка и нагревател.Това е за сега когато има развитие ще качам снимки .Замисъла е само  3 или 4 вида растения максимум добре обрасъл и около 15 ина червени неона или някакви разбори.

en4ev_v4

Извинявам се но съм забравил някои неща, моля Модератора да ми прости и да обедини снимките в една тема.Исках да са няколко снимки но не се получи.

колешански

Май се заформя нещо хубаво :-),поне аз така си го представям.Този голям корен няма ли да ти пречи на филтрацията?

Caxapa

Прибавих снимките! НО, този корен  не е ли малко голям за аквариума? Стои чудесно а и като се добави грунд, растения и някой камъняк ще добие съвсем друга визия. Все пак е доста голям според мен и някак ще спира циркулацията на водата из целият аквариум. Може би ако в срещуположния край на всмукателната тръба на канистъра сложиш и един вътрешен, ще решиш проблема.

en4ev_v4

В понеделник очаквам помпата нагревателя и грунда,започва се . Той корена беше огромен но го разделих на 2 части.Поогледах от високо и се вижда че има достатъчно място за движение на водата.Бях замислил Ивагуми ,но камъните ако мога така да ги нарека защото са вкаменели дървета останаха в Либия.Нямаше място в сака а и килограмите бяха множко. Ако има следващо отиване насам камъняка,и няколко торби прекрасен кварцов пясък който там е в изобилие в Сахара. Всяко следващо развитие ще документирам със фотоси .

колешански

В дясната задна част,там няма да имаш достатъчно циркулация и точно там ще се затлачва.Казвам го от опит :-D.

Ri6eto

Цитат на: Caxapa - 16.02.2013 15:46Може би ако в срещуположния край на всмукателната тръба на канистъра сложиш и един вътрешен, ще решиш проблема.
Канистър,че и вътрешен за 30 л. =-O

Caxapa

[quote
Канистър,че и вътрешен за 30 л. =-O
[/quote]
Колегата е имал доста по-големи аквариуми и не обърнах внимание на размерите в първия момент  :-[

en4ev_v4

Ето какво се получава с мъничето.Вчера бучнах малко растенийца , и някоя друга рибка.  Рибките са временно да се пооформи малко водата .После ще плуват неони или някакви разбори.

Similar topics (5)

26447

Публикации: 4
Прегледи: 2348

22453

Публикации: 4
Прегледи: 2644

18262

Публикации: 6
Прегледи: 3319

19434

Започната от RIC


Публикации: 11
Прегледи: 5031

9375

Публикации: 42
Прегледи: 13417