• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Новият старт

Започната от ghivanov, 21.02.2014 23:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

evgeni200

Цитат на: ghivanov - 24.08.2014 20:23
Сменям 1/10 1/8 от водата всяка неделя,

Публикациите са слети: 24.08.2014 20:23


Сменя се 1/3 до 1/2

ghivanov

Аквариумът е 144 литра, чисти около 120. Вече не помня какво количество макро подавах, но това беше предо 2 месеца неколкократно за около две седмици

Публикациите са слети: 24.08.2014 21:18

Пропуснах да кажа че в началото торих с акваформула и от нея сякаш съм по-доволен. Ксенококуса направо ми е превзел аквата. Прави впечатление че в началоо много бързо ми зеленясваха стъклата и най-вече предното, а сега не е така

sVGNsali

Колега, гледам размерите на аквата от първият пост -80/40/45
После гледам как ториш и светиш.
И си мисля че нищо не си чел..
Профито (микро) е до 10 ml на 100 L вода на седмица - ориентировъчно. Обикновено подаваме 5-6 дена (2,5 ml ден) , а на 7ят не подаваме нито микро нито макро. А ти блъскаш по 6 ml *всеки ден?!?!?!?!
Отделно за смяната на водата, както е казал колегата.
Много силно светиш, може би заради полянката...Светлоден трябва да е около 8 ч, защо 10 ч?
Съвет освен да вземеш тестове, да мериш и да споделяш и да ти се помага. Другото ще е на сляпо.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

ghivanov

Колега имаш грешка, никъде не съм казал всеки ден! Торя три пъти в седмицата по около 5-6мл

sVGNsali

Пардон.. Това било глутерал :)
Ти си за тестове колега.
Или тука има тука няма..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

ghivanov

Прав си, и аз мисля ме трябва да вземам тестове и да увелича подмяната на водата. Проблемът е че нямам къде да държа толкова вода да престоява преди да я сложа в аквата

zariio

Може и без тестове да минеш.
На 120л вода като смениш веднъж седмично 12литра все едно нищо не си направил.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

sVGNsali

На 120 l вода, ти трябва около 30% => около 30 l вода. Това са 3 бутилки от 10 l минерална вода.
Все ще им намериш място, даже ще се убедиш, че е за добро, ако има изненадващо спиране на водата.
Няма как, щом гледаш риби, да не сменяш вода. Най-малко 24 ч ще ги държиш пълни, а след употреба все някъде ще ги събереш бутилките..
Аз съм така. Стоят в банята и вечно караници..  :-D
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

petko

Сменяй вода направо от чешмата.
Сменяй по повече вода.
Спри всякакво торене за две седмици.

ghivanov

Колеги благодаря за съветите, аз сменям по около две големи кофи, тоест около 20 литра, явно трябва да увелича количеството. Последно ако сменям 1/2-1/3 добре ли ще е? А това с двете свдмици без торене да го направя ли? Благодаря предварително :) :-P

ghivanov

Колеги, изпълних указанията. Започнахда сменям 1/2-1/3 от водата. Две седмици не съм торил изобщо, но нещата сякаш са си същите. Ясно ми е че с махическа пръчица ням да се получи, но..:( та ето една снимка от снощи докато чистих аквата. И докато аквариумът ми тъне във водорасли вижте какво се случва във филтъра  :-|


Публикациите са слети: 10.09.2014 19:49

Чудя се дали не е най-добре да направя рестарт..

hunter

Аз когато имам водорасли макар и рядко но ми се случва. Не спирам торенето във никакъв случай. Просто мога да го намаля но във никакъв случай не го спира. Поради простата причина, че за да имаш водорасли имаш нарушен баланс на хранителни вещества. Което ще рече или излишък или недостиг. И със спирането на торенето само влошаваш нещата растенията спират растеж или го забавят и става голямата греда. За това по добре си им давай по малко но не ги дръж гладни. Това си е лично мое мнение но аз винаги си торя но с мярка  ;-)

ghivanov

Благодаря колега! Ако може дайте и някакъв съвет за со2 система сега съм на киселина и сода и си мисля че имам периоди с големи разлики в пх-то. Забелязвам че част от полянката ми е изстръгната и се чудя страдат растенията или гадния охлюв убиец е вършал и е копал да му се невиди..

hunter

Това дали е копал охлювът аз немога да кажа това трябва ти да го наблюдаваш  :-) А за СО2 то и при мен е нестабилно като се изключи вечер и на другия ден като се включи докато се натрупа пак си минава време. Ти със сода и киселина спираш ли го нощем или бачка нонстоп?

Caxapa

Без да обиждате и набеждавате Хелената. Охлюва няма вина за полянката. Не съм гледал снимки но не  поддържам мнението, че Хелената е виновна.

Similar topics (5)

52631

Започната от irabg


Публикации: 0
Прегледи: 1249

11742

Публикации: 31
Прегледи: 11968

48879

Публикации: 34
Прегледи: 10583

9304

Публикации: 17
Прегледи: 6805

42995

Публикации: 1
Прегледи: 1623