• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 22:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новият шкаф

Започната от Sandro, 28.03.2012 22:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bolta

Сашо, напредваш с обемите... браво и само така! *THUMBS UP*

Sandro

Напредвам има развитие. До 2 3 дни ще съм и пуснал co2 системата. Сега я сглобявам по малко :).
: 30.03.2012г 15:03ч
Цитат на: akapulko - 30.03.2012 13:09
Размера на шкафа си го дал, върху него може да стъпи аквариум 140/55/60.
От какво дърво е шкафа?
Премерих го , размерите мисля да са 134/50/50  335л. :)
За дървото не знам от какво е ще питам.

Caxapa

Всичко е прекрасно, шкафа, замисъла за по-голям аквариум но това с СО-то ако го направиш ще трябва да позаселиш аквариума си с повече растения. Смисъла се губи ако до месец-два пускаш нов акварум. В момента нямаш толкова растения и нужда от  такава система. Можеш да си е сглобиш , но както ти казах или залеси аквариума с повече растения или е използвай на по-късен етап. Планираш добре но действаш в някои моменти прибързано! Още еднъж похвала за шкафа и решението да вдигнеш литрите *THUMBS UP*

Sandro

Цитат на: Caxapa - 30.03.2012 16:21
Всичко е прекрасно, шкафа, замисъла за по-голям аквариум но това с СО-то ако го направиш ще трябва да позаселиш аквариума си с повече растения. Смисъла се губи ако до месец-два пускаш нов акварум. В момента нямаш толкова растения и нужда от  такава система. Можеш да си е сглобиш , но както ти казах или залеси аквариума с повече растения или е използвай на по-късен етап. Планираш добре но действаш в някои моменти прибързано! Още еднъж похвала за шкафа и решението да вдигнеш литрите *THUMBS UP*
Благодаря за похвалите.
Мисля да сложа co2 , защото от около 2 3 седмици растенията направо са ми почти мъртви и не знам на какво се дължи. Във началото подавах мая и захар и те си вървяха доста добре. Сега са някак си изпокъсани не вървят добре. Качвам и снимки макар , че не е тук темата.





Водата във аквариума е около 80 литра. Другото е грунд и техника.
Ватовете ми се падат някъде около 0.45в на литър. Във началото си вървяха добре.
Пистията се развиваше. Лудвигията също , криптокрината си стои все така. Хетерантерата най добре  вървеше и я кастрих даже 3 пъти. Елохариса и сега си върви добре. Най зле са лудвигията хетерантерата и пистията. Едното което си мисля , че е светлината намислил съм да сложа още 2 по 18в . Обаче се чудя дали не прави много сянка пистията . Да пречи на другите растения и тя да гние защото би трябвало да и е по силно осветлението. Слагам също така и тор. И нещо не правя както трябва и не знам кое е и къде. Напоследък се чудя дали да не махна пистията и да видя резултата. 
: 30.03.2012г 17:05ч
Някои може ли да ми даде съвет по този въпрос. И ако може модераторите да я преместят темата където трябва. Започна спонтанно.

NO CARRIER

Темата е преместена.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

19468

Публикации: 1
Прегледи: 2037

11381

Публикации: 10
Прегледи: 4037

9643

Публикации: 19
Прегледи: 8113

53674

Публикации: 13
Прегледи: 4304

49688

Публикации: 14
Прегледи: 3449