• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новият ми аквариум от 110 литра

Започната от ptraykov, 18.09.2022 22:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ptraykov

Здравейте,

С удоволствие чета форума и затова искам да споделя и това което аз съм успял да направя засега след 15 години пауза. Това е новият ми аквариум 110 литра AquaEL с фабричното си осветление от две пури луминисцентни лампи. Стартирах го преди три седмици като за начало бях взел филтър с дебит 700л/час и мощност 10 вата, но след като добавих нитрифициращи бактерии и изчаках известно време при добавянето на рибите установих, че течението е прекалено силно, за да се  чувстват добре в него. Не можах да го намаля и с флейти и реших да сменя филтъра с Fluval U2, който има възможност за регулиране на течението, с  дебит 400 л/ч е и изглежда е на горната граница на възможностите си. Мисля, че рибите сега са добре (вече две седмици), но не съм измервал параметрите на водата. За растенията добавям и биоорганичен въглерод. Обитателите са 6 клиновидни разбори, 5 родостомуса, една рози тетра, 4 коридораса джулии и 4 охлюва ампулария. Корена си го намерих в гората и след обработка от две седмици вече е в аквариума. Забелязах, че от растенията при алтернатерите има някакво гниене в основата, на какво може да се дължи това? Какво мислите? За подредбата - струва ли ви се прекалено хаотично?

NO CARRIER

Екстра си е аквариумчето. Бих ти препоръчал да се ориентираш към някакво светодиодно осветление по-нататък. За растенията нямам представа.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mushroom

Хубаво е аквариумчето. Вземи си някое друго растение или мъх, което/който да прикрепиш към корена. Само той ми се вижда малко постен ( - :
Изчакай още около месец. При стартиране винаги има един период от 2-3 месеца докато човек разбере кои растения може да гледа вътре, без да си дава много зор.
Успех, дръж ни в течение!
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

ptraykov

Мерси за мненията. :) Да, явно трябва време, за да видя как ще се развият нещата с растенията.

Similar topics (5)

37019

Започната от manyg


Публикации: 150
Прегледи: 38897

38557

Публикации: 3
Прегледи: 1619

11307

Започната от vilch0


Публикации: 58
Прегледи: 17665

24973

Публикации: 6
Прегледи: 2255

56805

Публикации: 39
Прегледи: 19081