• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 05:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новият Аквариум на "abv" 430л+шкафчето

Започната от abv, 26.09.2009 00:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

abv

Не е за снимки но по-нататък ще има ъпдейт.
Понеже гледам дискуси няма да е кой знае колко украсен.Само няколко корена,без грунд.Рибетата са малки и акваскейп с тях  не!.Аз така трудно се оправям че какво остава и ...с растения грунд...поддръжката сега се свежда до почистване на стъкла и смяна на вода.
Предпочитам да станат големи и красиви и те да са основното в аквариума.
Снимки на новия на 6-7 часа след пълененето (Има още много неща да се направят,капака осветлението оформлението ...)
http://borko1981.snimka.bg/animals/430-l-aquarium-new.425653
http://borko1981.snimka.bg/animals/430-l-aquarium-new.425653.15055825
       
http://borko1981.snimka.bg/animals/430-l-aquarium-new.425653.15055832

150д/50ш/57в

Укрепен със разпънки горе и долу.

valnata

Поне малко грунд няма ли да сложиш след време?

dfdid

Без грунд,пълен до никаде в момента,с висящи маркучи.По-добре да го беше снимал празен или напълно завършен,защото сега убива дорото впечатление.А и за капак трябва да помислиш според мен.

abv

Цитат на: dfdid - 26.09.2009 09:25
Без грунд,пълен до никаде в момента,с висящи маркучи.По-добре да го беше снимал празен или напълно завършен,защото сега убива дорото впечатление.А и за капак трябва да помислиш според мен.

Ами прочети какво съм писал бе човек :)
В момента е пълен до горе и с рибите обаче капака ще е готов до понеделник,тогава ще са готови плоскостите от черен фазер за капака и за долу,където е бялата подложка.
Относно Грунда съм резервиран много защото ще се осере яко водата като параметри.
Ако някой е сигурен какъв да сложа да казва но да е изпитано.
Знам Жорикс е много напред в това отношение .Но бял Грунд не ми се слага.
Растения не може.Нитратната смола ги унищожи!Имах умряха всички.На  30'C ....Смъкна ли на 28 рибите почват да се сърдят.намерил съм им оптималните режими.

Аз не се считам за професионалист.Но сам направих този аквариум +шкафа.Отне ми 20 дни всичко.
За мен рибите са важни а не останалото все пак когато човек гледа дискуси..Те самите са акцента в аквариума .останалото е допълнение и хамалогия!
При това са още млади и ги храня със кайма по 5 пъти на ден докато ядът става бяла мътилка за 30мин после се оправя ако има грунд и растения преставям си каква боза ще стане всичко ще полепне по камъчетата и по растенията и църната брада...ще полудее.
Когато с капака се скрие Светлината снимките ше станат доста по-добри.
Относно рибите чувстват се прекрасно ще пусна снимки понеделник или вторник когато капака е готов.

Тези риби ги отглеждам за родители!не ме вълнува колко красив ще е аквариума.Надявам се от 17 дискуса да има поне 3-4 двойки.

niky

Аквариума е хубав, но още е в суров вид. Чакаме снимки с капака и вече с новите обитатели :-)

abv

Цитат на: niky - 26.09.2009 12:37
Аквариума е хубав, но още е в суров вид. Чакаме снимки с капака и вече с новите обитатели :-)
Благодаря niky ще пусна когато всичко е готово.

discus

успех в начинанието, само незнам защо си лепнал горната разпънка под ребрата.

abv

Цитат на: discus - 26.09.2009 13:42
успех в начинанието, само незнам защо си лепнал горната разпънка под ребрата.
Ами защото ако е над ребрата стъклените капаци ще останат с фуга.А така кондензата пак си пада долу.Всички съм ги правил по тоя начин и другото е ,че позлавм дългите лайсни като релсички.
Когато лепих тази разпънка аквариума беше легнал на панорамното стъкло за да не се образуват балончета във силикона(преди ми се е случвало и знам)

abv


panchopan

Имаш няколко добри рибета.
Дано се га да дръпнат в по-големия аквариум.
съвсем навреме си ги преместил.

Тоя конус за какво ти е ?
Рано им е да хвърлят :-)
Ако не те дразни така гол е идеален.
По отношение на поддръжката направо ти завиждам.

Късмет
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

abv

Цитат на: panchopan - 02.10.2009 00:17
Имаш няколко добри рибета.
Дано се га да дръпнат в по-големия аквариум.
съвсем навреме си ги преместил.

Тоя конус за какво ти е ?
Рано им е да хвърлят :-)
Ако не те дразни така гол е идеален.
По отношение на поддръжката направо ти завиждам.

Късмет

Благодаря,
Ами Конуса незнам защо ,но си играят на него още от предишния аквариум,затова го сложих.
По декорацията имам малко едри камъни,но се чудя да слагам ли имам и грунд и за нго умувам още ако сложа ще е само колкото да покрие стъклото 5-6мм.Ще сложа още няколко корена.А рибите са 7-9 см на размер само тялото (без 2 по-малки които сложих от другия аквариум но са с 2 месеца назад)Има също така осветлението да се дооправи в капака.1-36W и 1-18w.
Абсолютно всичко е направи си сам.Доста време отне от лепенето на аквариума,направа на шкафа,капака беше за десерт за 2 часа го сглобихме.
Колкото до филтрацията
1-Eheim 2228
1-Serafil 1100
Нагревател JAger-300W
Рибите са 10.Но за двойки си има 2 аквариума 100 и 130л.

ssg

лично според мен с грунд и някое разстение ще ти носи повече наслада,има голям потенциал,използвай го *THUMBS UP*

Similar topics (5)

6220

Започната от sloncho


Публикации: 3
Прегледи: 4243

23765

Публикации: 30
Прегледи: 17521

20300

Започната от validol


Публикации: 2
Прегледи: 4134

16932

Започната от adi_lp


Публикации: 28
Прегледи: 6947

22856

Публикации: 4
Прегледи: 2881