• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 13:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новият ми 405 литров аквариум

Започната от snake3, 26.03.2012 10:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

snake3

Здравеите колеги,искам да покажа новият ми 405 литра аквариум.Ето всичко от самото начало.
Това е шкафа

Това е капака все още без лампи



Това е аквариума - размери-д.135/ш.55/в.55


Това е 1см.фибран-подложка



Това е всичко което закупих за аквариума


Това е грунда

Това е фолиото

Вече поставеното фолио

Аквариума сложен на шкафа

Аквариума,шкафа и капака монтирани


Подредбата на аквариума




И аквариума напълнен и засаден


Ето го и със рибките


Ето тези лампи мисля да сложа
Надявам се да ви хареса  :-)

tolbuhinskiq

Браво!На мен ми харесва подредбата,ама не си ли избързал малко с рибките? :-).Струва ми се че  е доста мътен още.

grigor nakov

тези пирани издържат на всякакви условия :-D ;-)сложи повече разстения и ще стане по добре.Други риби ще има ли?

Ribarche

Честит ти нов аквариум  :-) , обърни внимание  на съвместимоста между рибите и растенията . И си поправи заглавието на темата , че си допуснал една правописна грешка от бързане   *DRINK*

tolbuhinskiq

Цитат на: 6ebeka - 26.03.2012 11:48
тези пирани издържат на всякакви условия :-D ;-)сложи повече разстения и ще стане по добре.Други риби ще има ли?
На мен ми приличат на метиниси.в дясно се виждат 2 скаларии.

snake3

26.03.2012 14:01 #5 Last Edit: 26.03.2012 15:00 by NO CARRIER
Благодаря ви за критиките, а относно рибките в аквариума има: 2 метиниса, 3 скалрии, 3 стъклени сома, 3 стъклени тетри, 2 хипостомуса, 1 анциструс албинос, 1 черен нож, 1 риба слон, около15 обикновени неона, 5 медни неона, 1 черен неон, 2 броя (не мога да се сетя за имената), 1 сом лепящ (и на него не му знам името) и 1 ампулария.  Сега ще пускам 4 други охлюва, които чистят дъното, още две трицветни скаларии на максимален размер и още около 15 неона. Мисля, че ще стане добре.

МодЕдит NO CARRIER: Ако ти е прецакан флекстайпа, тук има едно бутонче EN/BG и като го натиснеш можеш да пишеш на кирилица и без флекстайп.

tolbuhinskiq

А кога е стартиран аквариума?

Асен Евгениев

Добре ще се охрани черния нож. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

snake3

Ами аквариума е стартиран преди седмица а рибите ги пуснах преди 2 дена . А колкото до охранването на ножа , от декември месец го имам със неоните и не ми е направил бела .
Благодаря и на модератора за помоща със езика

tolbuhinskiq

Метинисите може да ти опасат растенията,а за ножа ако свикне от малък с неоните мисля че няма да им посяга.Ще ми е интересно да видя снимки от по нататъшното развитие на аквариума. *DRINK*

АМАЗОН

Метиниса ще опасе и съсипе растенията а,ножа нощем ще си хапва неонки.
Нещо като Черешката на тортата ще се получи  :-D

snake3

Първо да кажа че ножа е свикнал от малък със всички риби а метинисите ядат само определени растения които имам и то е едно лудвигията нищо друго не ми закача.ще има и снимки от по нататъшното му развитие

grigor nakov

колега това че ножа е свикнал от малък не е така,сега не прави бели но като още малко порасне даже и към по големите риби може да се прехвърли :-D,колегата Амазон е прав,недей да рискуваш от личен опит го знам :duvar:

snake3

Във момента е около една педя от доста време го имам и не ми е закачал никаква рибка жазможно е но засега нямам проблем

manyg

ще има - вземи тия рибета  :popcorn:
действай докато е време ;) недей 4ака да стане мазалото :)

Similar topics (5)

14214

Започната от FHM


Публикации: 105
Прегледи: 50692

14947

Публикации: 3
Прегледи: 2918

16208

Публикации: 29
Прегледи: 12248

13505

Публикации: 10
Прегледи: 4564

30340

Публикации: 9
Прегледи: 4235