• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.06.2024 05:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Профилът на danielm

Започната от danielm, 03.02.2012 05:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danielm

Нали знаете сега какво следва ... всички теми с водорасли ще бъдат уп-грейднати!!!
*CRAZY* :whistle: *DRINK* *ROFL*
Тъпото е, че не намерих никъде готини камъни освен варовикови. А миналия път филма с тях го глеахт та не знам с какво да стартирам.

Цитат на: bustama - 22.02.2015 15:47
От опит - 2г. това да си регулираш височината на осветителното тяло е голяма работа ...
Да бе, цял ден не мога да го направя водоравно!

bustama

 :-) има какво да кажа, но ще стана вече банален... :-D с една ролетка - мериш отляво и отдясно по аквариума и воала, за секунди! Аквариума е този, който в случая е мерилото за окото.
Аз ползвам речни и съм доволен. Как ме сърбят ръцете...

kraz_79

Браво.Страхотно изглежда. Само едно въпросче, как ще се справиш с влагата в помещението?С машина за влага ли?  Този тип открити аквариуми изглеждат много красиво, но няма ли от изпаряването на водата да тръгне мухъл в стаята?

danielm


Penta

Само веднъж си правих експеримент с дънна филтрация в растителен аквариум, но бързо се разочаровах и го развалих. Използвах въздух като задвижваща сила и на това отдавам неуспеха. Ти предполагам ще го свържеш към канистър ?

danielm

С наличните камъни ... толкова.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fz2zq9lwov%2F20150222_183632.jpg&hash=5faf2f3dc7a8bec4e7bbdb938007cac248f6f2d9
Аз винаги съм бил с дънна филтрация към канистъра, като съм я въртял и да вкарва ... и да изкарва.
Даже единия път направо бях вързал цо2-то да го вкарва в корените и да окислява дъното.

Joro V

какви са тези едри камънаци, ще слагаш ли някакъв друг грунд отгоре?
иначе, честито за новата аква - дълго време да си ровиш щастливо в нея!
и едно субетивно мнение за белите камъни - не ме радват  ;-)

bustama

Да си кажа честно... защо ти е тази дънна филтрация при този й вариант? Не съм ползвал такава и нямам представа как става движението на водата - вътре в клетките или там както му се казва. Какви риби, каза, че ще гледаш вътре? При положение, че го стягаш за нещо като скейп - то рибетата трябва да са някакви мъници. При наличие на такива риби, външен филтър с един допълнителен вътрешен ще са достатъчни, поне така мисля.
Иначе тези камъни си мисля, че с клони биха се съчетали добре. Но ще изместиш скейпа като цяло. Ивагуми ли ще правиш - каква е идеята?

hunter

Друго си е да виси отгоре, успех при старта.

danielm

С моето ограничено математическо мислене и ресурси - толкова по харда, почвам китките.


petko

Колко килограма чакъл си му вкарал?

danielm

Няма още чакъл, това е само лава.
От нея ще махна малко или ще я разнеса и отгоре ще сложа пясъка ... и просто леко ще надигна камъните.
Нещо си зациклих за идеи! Надявам се хубавите китки да оправят визията ... или след месец- рестарт!!!
:-D *CRAZY*

danielm


bunzip2

Давай да го видим пълен :)
Всичко ток, само камъните малко странни ми стоят... може би защото още е постен.

hunter

Добре изглежда а камъните точно защото е постен за това сега се навират в окото. Много добре е двата камъка в средата как подсказват за дълбочина.

Similar topics (5)

48267

Започната от _Kirilov


Публикации: 150
Прегледи: 61242

35385

Започната от vanko853


Публикации: 3
Прегледи: 4155

24891

Започната от don_misho


Публикации: 39
Прегледи: 17064

18191

Публикации: 6
Прегледи: 4204

54444

Публикации: 3
Прегледи: 3110