• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 16:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Aквариумите на САХАРА

Започната от Caxapa, 24.07.2009 17:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Аквариум 3

60литра
осветление Силвана стандарт 15w
лимонче и криптокорина
гупи, хелери и анциструси
ампуларии не торя, и няма СО2 Филтъра е на Ехайм вътрешен с гъба (стандартно предлаган за 100л аквариуми)
Стартиран е (по спомени) преди година и няколко месеца.

Caxapa

Аквариум 4
40/25/25  22л. реално
осветление- 2х9w
нагревател няма.
филтър-ехейм - опигинал за 60 литра аквариум.
обитатели-  1- златна, 2- (забравих им името)  ловени са заедно с златната от едно езерце. и много охлюви планорбиси в двете окраски.
Растителноист- няколко стръка криптокорина.

MeTogu

Това аквариумче като за 6-то класник  :-D ама щом им се радваш.  *DRINK*
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Качих и снимката, че нещо съм пропуснал.
Методи! Като ги лових тези риби, не им пишеше на челото какви са. И като поодраснаха едната се открои-виждаш е на снимката вече. Мислех, че е КОИ но не е. Сега вече не ми дава сърце да се разделя с нея. Аквариума е малък за нея и ще и вземам друг по-голям. А този ще го правя скаридарник.
Мисля, че в една твоя тема бях ти обяснил за 33-те квадрата и желанието ми за тонове вода.  *DRINK*

MeTogu

Знам бе човек.Не съм го написал с лоши чувства.Просто така им се радваш и си ги гледаш с желания че ти се радвам и аз.Наистина изглежда много добре.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Bolta

А аз съм останал с убеждението , че имаш 2 аквариума .
*privet* за положения труд !

Caxapa

Цитат на: bolta - 05.07.2010 00:03
А аз съм останал с убеждението , че имаш 2 аквариума .
*privet* за положения труд !
Да ти кажа, искам  още още няколко да направя и в тях да има някакъв ред и подреденост а не като тези с пълния безпорядък който цари. Освен  аквариумите с риби имам и един  който ползвам като терариум и в него отглеждам опалови амазонски охлюви.Септември, ако не ми мине котка път, съм замислил да направя още един  със скаларии. + един скаридарник. А за България имам един проект който съм пооткраднал от аквариумният отдел на Шонбрун-зоо Виена. Нещо средно между плаудаиум и аквариум но в значително по-малки размери.

Caxapa

Аквариум 5.
 50/30/30  45 литра.
филтър Eheim biopower160 tup 2411
Дават го от 80 до 160 литра но в момента съм му намалил дебита.
растения  кабомба,криптокорина и лимонче.
Пуснах няколко хелера  в него. Водата е 70%  аквариумна  и 30% прясна. Декорации все още нямам. Корени и камъни  ще мисля тепърва. Замислил съм го като скаридарник но може да дадете и ваши предложения за риби, подредба и прочие.  
РР. Искам да добавя само, че №5 съм сложил на мястото на №4, а на него му измислих друго местенце.
Други данни.
45л аквариум - 19,95
филтър            - 39,99
грунд 2х5кг     -   8,60
                         ______
                        68,54 евро


Caxapa

Ето малко промяна в аквариум №2

Естествено и другите имат промени но скоро замислям пълен рестарт и изцяло нова подредба на някои от аквариумите.  Замислям малко по-голям  на мястото на №2 като го заселя със скаларии.

Caxapa

Дойде ред и на следващият  по големина аквариум. Дано само не падна с толкова аквариуми и литри при комшията. Размери на аквариума: 110/40/45
обитателите му са -всички стари играчи от предишния 120 литров+ скаларии. Отделно съм направил друг 120 литров в който има само скаларии. Ето и снимка на 200 литровия.


MeTogu

Много си ги заровил тези анубиаси.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

paolo6481

Браво бе САХАРА.Виждаш че никак не е слабо осветлението дето се притесняваше.Супер е.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Caxapa

Цитат на: MeTogu - 29.11.2010 18:20
Много си ги заровил тези анубиаси.
Тц. Не съм ги заровил. Имат камъни около корените и съм насипал от грунда за да ги скрия.. Скоро ще пръкнат нагоре и няма да е така дразнещо заровени.

Bolta

Браво , колега! Ехинодоруса ми харесва много . Гледам скалариите не са много големи . Сега е момента да прибавиш едно пасажче от неони , може да се получат нещата.  *THUMBS UP* *privet*

Caxapa

Цитат на: Bolta - 29.11.2010 18:58
Браво , колега! Ехинодоруса ми харесва много . Гледам скалариите не са много големи . Сега е момента да прибавиш едно пасажче от неони , може да се получат нещата.  *THUMBS UP* *privet*
Точно тези скаларии бяха в 120 литровия като пуснах неони при тях и им видяха сметката. При все, че имаше много укрития от шубраци и камънаци.

Similar topics (3)

22355

Публикации: 115
Прегледи: 39291

39734

Публикации: 52
Прегледи: 18229

23976

Публикации: 60
Прегледи: 21488