• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

На Бонбонко гьола

Започната от bonbonko, 11.09.2010 19:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

}|{opukc

Цитат на: sonhen - 20.10.2010 12:34
Само до месец -два така ще ти се замърси този бял пясък ,че ще трябва да рестартираш аквариума.

Това каква логика има? Ако е друг цвят пясъка няма да се замърси ли? Аз съм с много ситен бял кварцов пясък 0,4 - 0,8 - 1мм и не съм го пипнал вече година.
За растенията и рибите има значение големината на пясъка не цвета му. Както знаем в много ситен пясък растенията виреят по-трудно, средно големият пясък с фракция около 3-4мм действа като активен биофилтър.

sonhen

логиката е ,че при при другия пясък и да пожълтее не си личи ,до като при белия си става направо грозно

zariio

С тази разлика,че белият пожълтява само когато нещо не е наред :-P
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

bonbonko

Имала съм два аквариума преди този, и в двата пясъка беше бял - смятам, че що се отнася до цвета критерия е дали на мен ми харесва.   8-)
Вече месец откакто е стартиран, нямам други главоболия, освен,че се налага да сифонирам всеки ден по малко, което за мен не е проблем.
Пророчествата, че ще рестартирам след месец няма да коментирам :)
Пясъкът е равен, защото анцуструсите  така го харесват явно. Първите две седмици постоянно бях във водата- все преправях нещо, рибите бяха яко стресирани. Явно са като мъжете над 30 - не подлежат на превъзпитание *JOKINGLY* и съм ги оставила да си решават сами интериора :)
Благодаря на всички, но засега повече растения съм решила да не слагам - ще чакам тези да се развият. Последното се случва бавно, защото не ползвам добавки - нямам бърза работа, когато-тогава. Денис го е казал - търпение му е майката.

Denis The Hotstepper

Първо, грунда не е чак толкова ситен, второ не е чак толкова бял. Е, растенията ще се развиват малко по-бавно, както и някой няма да им понесе, но тва не е страшно. Грунда няма да стане зле заради цвета си или едрината, понеже тя не свети много и за нея няма да е проблем, надявам се други проблеми да не го спООждат.
А малко тор, освен този в грунда, който беше споменала, че си слагала (ако помня правилно) никога няма да е излишен.

Проблем за мен е факта, че ще се вижда мръсотията при него много повече и ще трябва много повече далдисване (това е заради едрината му и способността му на пропускливост, както и заради светлия цвят).
Втория проблем е, че не виждам скоро кои растения биха скрили техниката в дясно.
В средата това, ако е "рекичка", някак не ми се връзва бучнатата точно в средата на нея китка. За мен това е акцент, който трябва да е чист. Аз бих направил нещо отделено в грунда, като продължение на нея. Даже бих го направил и с друг отделен продължаващ я грунд(нещо доста тъмно), или с "полянка" ако щете.
Естествено това е мое мнение!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx190%2Fmataxata%2F1-4.jpg%3Ft%3D1268384406&hash=0618ef6c1fddc20c43d674df9e8648210e9e6deb

bonbonko

Няма "рекичка", корените са два и са много плътно прилепнали - вижда се на снимките от старта, анубиаса е в дървото, а пясъка, който ти прилича на рекичка е поради огромния кратер появил се вчера под лявата част на корена.

}|{opukc

Цитат на: bonbonko - 20.10.2010 17:18
Няма "рекичка", корените са два и са много плътно прилепнали - вижда се на снимките от старта, анубиаса е в дървото, а пясъка, който ти прилича на рекичка е поради огромния кратер появил се вчера под лявата част на корена.


Денис съм:
Епа, направи си, готина идея е, а и това, което измъдрувах би ти било от полза за доразвиването и. Хората се потят да направят рекички и скатове и кво ли не от сорта, а "твойте мъже над 30" са ти го спретнали наготово и ти остава само да го понатамъниш по свое му.
Последното е шеговито ей :)
Аз пак да си зачекна темата за скриването на техниката. Избожда ми очите. Този анубиас докато порасне и ги скрие вече децата ти-нетинейджъри ще са се запалили по акваристика и ще се грижат за аквата. Не съм вещ в тревите, но на твоята светлина една криптокорина би била решение. Също и бързорастящи.

bonbonko

Aма, Денис, това пред филтъра е криптокорина. В дясно зад дървото имам лудвигия, все още не е много, но добре расте - беше буквално миниатюрна при старта. И едно хидрокотиле имам - от твоето, и то  там е скрито.
Светлината ми е слабичка и добавки не слагам - в грунда няма нищо, за тези условия, мисля,си растат добре. Поправи ме ако бъркам  :-)

N.Nobs

Чудя се какво сте го задъвкали този грунд откъм големина?Повечето аквариумни растения идват от блатисти гьолове или бавно течащи реки, там няма едър чакъл.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Denis The Hotstepper

Цитат на: bonbonko - 20.10.2010 19:15
Aма, Денис, това пред филтъра е криптокорина. В дясно зад дървото имам лудвигия, все още не е много, но добре расте - беше буквално миниатюрна при старта. И едно хидрокотиле имам - от твоето, и то  там е скрито.
Светлината ми е слабичка и добавки не слагам - в грунда няма нищо, за тези условия, мисля,си растат добре. Поправи ме ако бъркам  :-)
При това положение не грешиш...ако ще е така...чакане и грижи и ще стане. Хубаво започва, няма начин да не стане :) И да не забравя да отбележа, че започва да ти наближава времето да се замисляш за морски ;) Не отговаряи сега...просто го сеивни някъде в паметта да си отлежава ;)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi185.photobucket.com%2Falbums%2Fx190%2Fmataxata%2F1-4.jpg%3Ft%3D1268384406&hash=0618ef6c1fddc20c43d674df9e8648210e9e6deb

Similar topics (1)

59873

Публикации: 20
Прегледи: 4457