• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 14:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моят аквариум

Започната от Georgi94, 06.05.2012 19:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Georgi94

06.05.2012 19:24 Last Edit: 06.05.2012 21:35 by Georgi94
Ето го моят аквариум :) Да предупредя, че съм пълен аматьор и постепенно се опитвам да се подобрявам :) Приемам (даже държа) да ме критикувате и да ми давате съвети :)



Обем: 27 литра

Филтрация: Вътрешен филтър Sunsun с капацитет 600 L/h (едропореста гъба + въглен)

Стартиран в средата на април месец

Осветление: 8 w лампа

Обитатели:
Златни рибки 3 на брой (4-5 месечни, но ги гледах в сфери преди) + един оранжев охлюв http://prikachi.com/images/71/4735071i.jpg

Храня ги с Tetra Goldfish.

Растения: на снимката (не знам имената им :( ) ...

Грунт: бели камъчета (в саксийките при растенията има пясък)

ПС: На растението в ляво има няколко листа, които са много тъмно зелени и се чудя дали не са мъртви и дали се налага да ги режа?

rollon

Приятел,не видя ли другите колеги като пускат теми за аквариумите си как описват обем,филтрация,растения,обитатели........

Georgi94


EKLIPSIS

Колега този аквариум е много малък за три златни рибока,те порастват доста,най добре си вземи по голям,дори най добре си направи сам аквариума ще ти излезе евтино и лесно,отиваш при един стаклар поръчваш стакла да ти ги нереже ,взимаш един безцветен силикон и си лепиш аквариума...евтино и лесно.Препоръчвам да махнеш саксията и и бъчвата,сложи още грунд  и засади растенията,най добре си направи двоен слой по дребен грунд за долен слоя и по едър за горен.Поздрави и успех

Georgi94

Благодаря за съветите! Ха, четох доста тук, че продавачите в магазините са нелоялни - ФАКТ!
При въпроса ми ''Ще живеят ли три златни рибки спокойно в 27 литров аквариум'' отговора беше ''Пфха, ама разбира се!'' ..
Иначе идеята за ситен/едър грунд и премахването на саксийките ми дойде преди няколко дни и точно днес се снабдих с долен пласт, но ще променя конфигурацията след ден/два :) Премахнах и  мъха от дъното, защото заемаше прекалено много място. Купих си дърво и мисля да го прикрепя с корда ;) Когато съм готов с новия вид ще го кача :)

EKLIPSIS

Ами така е приятелю ...много си прав ,то в 27 литра и повече златни ще живеят ,но истината е че няма да им е добре.А продавачите биха казали всичко ,за да си продадат стоката,аз имам един аквариум 70 литра с реален обем под 70 ,в който имам живородки и скаларии,уж малки скаларийки ,но им е тясно и то доста,гонят се ,бият се ,пребиват редовно даниото ми и така.Прекрасни риби са ,но си искат литраж,а аз имам тази слабост да пренаселвам аквариума,това е честа грешка на всеки запален акварист според мен.Но ти не се тревожи,аквариума ти е добре,ако не държиш толкова на златните и си готов да вземеш и други риби,по добре смени златните с неони,от неоните в този литраж може спокойно да си направиш един пасаж от 7-8 неона и ще стане уникално добро и ефектно аквариумче,особено ако сложеш още растения.Успех колега. *THUMBS UP*

Georgi94

Ето го и новия вид на аквариумчето ми :)) за жалост 1/3 от къдравите храстовидни растения, които си купих бяха опасани зверски от зверовете ;д

Асен Евгениев

Цитат на: Georgi94 - 12.05.2012 09:53
за жалост 1/3 от къдравите храстовидни растения, които си купих бяха опасани зверски от зверовете
Ако държиш да имаш растения, вземи си нещо с твърди листа.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Georgi94

Ъпдейт:
Нова визия + нови обитатели

Обем: 27 литра

Филтрация: Вътрешен филтър Sunsun с капацитет 600 L/h (едропореста гъба + въглен)

Нагреватрел: нещо от сорта на RS Electrical RS - 666 50 W

Поддържам температура 24 градуса.

Рестартиран в средата на ноември

Осветление: 8 w лампа

Обитатели:
Неон - 9 бр.
Ампулария - 1 бр.

Храня ги с насипна храна.

Растения: на снимката (не знам имената им) ... + очаквам доставка на Eleocharis acicularis и Lilaeopsis brasiliensis

Грунт: кварцов пясък

Извинявам се за гадните варовикови петна по стъклото, ще ги чистя тия дни.

diskusi233

Добро развитие има от началото до сега... *THUMBS UP*
Сложи отдолу парче стириопор или парче фибран ако нямаш(несе вижда добре на снимката),за да не се спука дъното и да нямаш проблеми за в бъдеще.Сложи малко повъче кварцов пясък към 5см да стане на всякъде...

Белите камани отгоре които си сложил/а според мен са ненужни....
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Georgi94

Благодаря много. Ще добавя пясък :)
Белите камъни са остатък. Бях направил двупластово дъно (отдолу пясък 3 см отгоре бели камъни около 2 см) и просто не успях да махна всички камъни ;d но при следващото садене на растения като намаля водата ще ги пообера пак :)

kkrase

Здравей колега, моят аквариум е горе долу като твоя на литри - 29,6 литра. Аз бих ти препоръчал да напълниш водата до горе, защото и без това са ни малки литражите, затова нека ползваме максимумът :) Поздрави справил си се отлично, всичко много ми харесва
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F7A%2F53%2F70d38b846e147a53.jpg&hash=0f54abbba4545fe0133ccc825ccbc389dc6415a5

Georgi94

Благодаря много!
Прав си, ще го напълня повечко :)

diskusi233

Колега виж мо МъНиК..
http://aquariumbg.com/forum/snimki-na-akvariumite-na-chlenovete-na-kluba/moyat-parvi-nano-akvarium/msg383569/#msg383569
Колкото и повече да ги пълним няма да станат по-големи остави към 1,5см разтояние и става супер..
Очаквам снимка за новата подредба..
Успех в начинанието...  *BRAVO*
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Georgi94

Съвсем съвсем скоро, само да ми пристигнат растенията :))

Similar topics (5)

8362

Публикации: 34
Прегледи: 17045

50358

Публикации: 21
Прегледи: 7754

16054

Публикации: 2
Прегледи: 1876

18714

Започната от p4akaroff


Публикации: 17
Прегледи: 6002

40179

Публикации: 17
Прегледи: 7989