• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моя първи аквариум

Започната от p1amen, 09.02.2010 09:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

p1amen

09.02.2010 09:42 Last Edit: 23.07.2010 08:58 by NO CARRIER
Здравейте,
казвам се Пламен Димов от скоро любител акварист и това е моя първи аквариум, ще съм ви благодарен отностно мненията, съветите и препоръките които бихте могли да ми дадете.
Аквариума е 33л. стартиран е на 02.01.2010
[smg id=1212] [smg id=1215] [smg id=1214] [smg id=1213]

cbr

Страхотен е !Като за първи си се справил много добре *BRAVO*
Дай малко повече инфо-торене,CO2 ?

bonelez

Много е приятен за окото...според мен не пипай нищо за сега.

И да, малко повече техническа информация няма да е зле да дадеш, ако държиш да получиш съвети.

Поздрави!

Ивайло Гиздов

Аквариума е хубав.
Ма това отгоре неели ципа на повърхноста на водата.
Така като гледам ,ми се вижда позастояла водата.

p1amen

Благодаря за добрите думи.
Ето и малко инфо за аквариума:
Оборудване:
- вътрешен филтър
- нагревател Атман 100W
- CO2 система - мая и захар реактор-камъче за въздух
- светоден от 11:00 до 21:30
- осветление 2*14W
                            - Philips Aquarelle
                            - Philips AquaSky
                           
Торене: JBL Ferropol
веднъж седмично при смяна на 7л вода


Цитат на: rapundzel - 09.02.2010 10:50
Аквариума е хубав.
Ма това отгоре неели ципа на повърхноста на водата.
Така като гледам ,ми се вижда позастояла водата.
Това на повърхноста наистина е ципа, но се образува най-вече от това че аквариума няма капак отгоре и явно попада прах.След време ще го реша проблема кардинално. :)

bonelez

Понеже аквариумът ми е симпатичен, бих ти казал аз как ги виждам нещата (мнението ми е неангажиращо и по-скоро на лаик, моля да бъда поправен ако някъде греша):
...Осветлението ти е супер, но внимавай много с него, да не дойде малко силничко в един момент.10 часа на този етап са прекалено.Зелените водорасли ще го оценят:-)Според мен за това осветление ще ти трябва една малка системка за СО2 със стъклен дифузьор.За филтрацията, бих ти препоръчал Ехаим 2211 класик, ще заспи на тоя аквариум.Със сегашния се ослушвай за еленови рога и брадица, които не ти пожелавам, но нищо чудно скоро да те навестят.Исренно се надявам да греша.
Бих ти препоръчал също така и някаква дънна подхранка.Има таблетки на доста фирми.За тора, който ползваш, нищо не мога да кажа, не съм запознат с него, но като гледам с това желязо....внимавай и за нишковидни.Бих ти препоръчал да разделиш седмичната доза на ежедневни порции.И малко калий нямада е зле да внасяш.
Нагревателя не е ли малко силничък за тоя обем?
Аз бих сменял водата 2 пъти седмично.Тая ципа е от филтрацията.

И така, прави тестове, преценявай и дано всичко върви както трябва.

Поздрави!

santah

Много добра подредба!Браво!
Имам само една забележка - струва ми се,че в предния десен ъгъл се засадил Хетерантера,ако е така бих те посъветвал да я замениш с нещо по-ниско,примерно Бликса.
Дръж ни в течение с развитието на аквариума.

p1amen

Благодаря на всички за мненията и съветите, вече знам къде съм допуснал грешки и с времето ще се стремя да ги поправя. Обещавам да Ви показвам периодично развитието на аквариума. Поздрави!

sheytan

Чудесена подредба. Тази ципа и на мене ми се струва, че е от слаба филтрация. И аз имах този проблем и го решавам механично с пускане на аерация. Но това е временно решение. Най-добре подмени филтъра с по-мощен - по-голям дебит в час. Стартирал си го на рожденния мио ден. :)

ivaka87

Супер аквариум си спретнал,браво!!!!!!!!! *BRAVO*

p1amen

Здравейте отново, след доста четене във форума спретнах нова визия на аквариумчето, надявам се на мнения и коментари.
ПП. Аквариума е 33л. и е стартиран на 02.05.2010.




Bolta

Браво ! Аквариумът е много хубав . Имаш нюх към нещата явно .
Само едно леко уточнение (по мое виждане) - струва ми се , че малко се е загубила идетя с камъните , защото доста са се скрили от растенията . Може би , ако малко ги откриеш (в смисъл да поокастриш около тях), ще стане по-добре .
Иначе полянката е страхотна !   *THUMBS UP*

santah

Цитат на: bolta - 23.07.2010 10:17
Само едно леко уточнение (по мое виждане) - струва ми се , че малко се е загубила идетя с камъните , защото доста са се скрили от растенията . Може би , ако малко ги откриеш (в смисъл да поокастриш около тях), ще стане по-добре .

Или ги смениш с по-големи.
Растенията са в чудесна форма. Браво!

anasarka

Така вече е много по добре имаш голям напредак. Браво много е добър аквариума ти. Неможах да видя фонче сложил ли си?
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Raven

Много добро аквариумче, направо е радост за окото *THUMBS UP*
И първата версия беше хубава, имаш усет за акваскейп.
В 33 литра не е лесно да се направи нещо чисто и хубаво.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

12367

Започната от en4ev_v4


Публикации: 25
Прегледи: 10349

16819

Публикации: 49
Прегледи: 18022

31626

Започната от boxter07


Публикации: 3
Прегледи: 2477

16049

Публикации: 8
Прегледи: 4962

32155

Публикации: 2
Прегледи: 2756