• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на Влади

Започната от VGeorgiev, 28.01.2013 22:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

VGeorgiev

Ъпдейт по аквариумът ми.
Първо има нови обитатели:Amano  shrimps и Khuli loaches.
Второ, добавих co2 система полусамоделка, ако може да я определя като такава. Състои се от две бутилки
Кола по два литра, като само едната е необходимо да е с такъв литраж заради рецептата, която ползвам, и готова
система от тръби, капачки за бутилките, уред измерващ налягането и регулатор купени от e-bay.  Китайско
производство са, така че не са пурво качество, но толкова успях да направя с бюджета си.
Третото е коренът, който е на снимките. Почистих го като по учебник, престоя три дни във вода, която сменях
два пъти дневно и все пак още отделя танин във водата. Добавих и пакет въглерод във филтъра с надеждата
да се прочисти по-скоро, но за сега без успех. Ще видим нататък какво ще стане.
Това е за сега, надявам се в най-скоро време да мога да си поръчам и споминатите по рано растения, за да
мога да завърша сет-ъпа.
О, по повод растенията, взех си Anubias nano bonsai, на който за престой от три дни в аквариума с вече
стартирана co2 система му поникнаха две нови листенца. Забелязвам по-добро развитие и при останалите растения. Това за сега. Ако има нещо ново, ще пиша. Лека вечер.

: 11.02.2013г 00:12ч
Ето ги и снимките:

Скаридките, тъкмо настанени.

На тези се вижда и част от корена.

Ето го целия корен. Ще забележите и балончетата от co2 дифузера, които благодарение на това че се изпускат под входящия поток на водата от филтъра, се разграждат по-добре.

Khuli loach

Khuli loach and amano shrimp

co2


Ето го и Anubias nano bonsai
Извинете ме за лошите снимки, но са правени с телефон.

: 11.02.2013г 01:01ч
Забравих да поясня за рецептата за co2. Всъщност използвах неща, които почти всеки може да си намери вкъщи. Свих от любящата си съпруга мая за хляб (7 гр, две чаени лъжички), половин килограм захар и половин лъжичка сода бикарбонат. Не знам доколко ефективна ще се окаже, но предишната която ползвах не беше добра. Състоеше се само от оцет и сода и издържа около 5 дена, при положение че се разтваря около едно балонче на секунда. След няколко дена ще пиша отново с резултат от наблюдението.

kkrase

Браво колега, виждам че доста си се постарал и работиш по аквариума с голям мерак, а корена е много готин и точно на място. Може ли повече информация за тази рибка - Khuli loach много е интересна, небях виждал до сега такова животинче, колко голямо става? :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F7A%2F53%2F70d38b846e147a53.jpg&hash=0f54abbba4545fe0133ccc825ccbc389dc6415a5

VGeorgiev

И аз не съм запознат с тях, макар че имах същите и преди години когато бях в България. Живеех в Русе и си ги бях взел от едно малко магазинче, така че не вярвам да не могат де се намерят и другаде в страната, особено в София. Колкото до рибките, това което знам, е че се чувстват добре в тропически, добре залесен аквариум. Обитават дъното, но каро си играят може човек да ги забележи из всички нива в аквариума. Хранят се нощем, не са придвирчиви относно диетата, миролюиви са. В предишия си аквариум живееха с няколко сомчета и не съм имл проблеми.Сега съжителстват със скариди и смятам, че добре се спогаждат. Виждал съм две разцветки като едната е жълто/оражево и черно, а другата е изцяло тъмно кафяво, дори черно. Аз естествено си избрах по-светлите заради черния си пясък.
Това е което мога да кажа за тях.

Similar topics (5)

14762

Публикации: 6
Прегледи: 3152

32408

Започната от sasoo


Публикации: 1
Прегледи: 1391

52870

Публикации: 6
Прегледи: 2580

13213

Публикации: 2
Прегледи: 1951

25036

Започната от Tedok


Публикации: 16
Прегледи: 6120