• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 20:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Galin Petrov - Aquarium №1

Започната от Galin Petrov, 28.03.2010 15:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Galin Petrov

28.03.2010 15:57 Last Edit: 29.03.2010 00:14 by Galin Petrov
Размери: 53/26.5/32
Обем: 45л.
Грунд:
  -Дебелина:5-7см
  -Големина на фракциите: 2-3мм
  -Вид: речен пясък
Оборудване:
  -Филтър: AquaEl Mini(260л/ч)
  -Нагревател: Китайски; 50W
  -Осветление: Sylvania Grolux 15W/T8 + Sylvania Aquastar 15W/T8
  -CO2 система: мая + захар(1л раствор)
Риби: 12 х Tanichthys albonubes(кардинал)
Ратения:
  -Sagittaria sabulata
  -Echinodorus tenellus
  -Blyxa japonica
  -Anubias nana
  -Microsorum pteropus needle leaf
  -Bolbitis
  -Vessicularia Dubyana
  -Nymphaea Lotus tiger red
  -Vallisneria
  -Hygrophila corymbosa
Грижа за аквариума:
  -Торене:
*Sera Florena: 0.4мл/ден
*Sera Flore Daydrops: 2капки/ден
  -Смени на водата: 5л/ден
  -Храна:
*Sera Vipan
*Sera Vipagran
*Sera San
  -Температура: 24 градуса
  -pH: 6.8-7.6
  -Още: ежеседмично подкастряне на хигрофилата и валиснерията; при нужда - отсраняване на големите листа на лотуса; коригиране пътя на издънките на ехинодоруса и валиснерията
Снимки:
05.02.2010
19.02.2010
20.02.2010
27.02.2010
23.03.2010
27.03.2010
27.03.2010
27.03.2010

 ПП: Аквариумът е стартиран на 24.05.2009г. и след това претърпя няколко рестарта. Първите снимки до 19.02.2010г. са от предпоследния рестарт(09.01.2010г.), а на 20.02.2010г. е последния рестарт. Скорошни рестарти не се очакват(поне не до есената). С аквариумът, след последната аранжировка, участвам в акваскейп конкурса. Очаквам вашите мнения и критики!


LuDiQa

На мен много ми хареса! :-P Кардиналите въдят ли се  :-)
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

Асен Евгениев

Добре се е получило. И да почистиш силикона по ъглите при следващия рестарт. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Galin Petrov

Кардиналите са отскоро в аквариумът (преди това имах червени неони), но се надявам да успея да ги развъдя. А относно силикона - като цяло самият аквариум е много стара изработка и се притяснявам да не му направя нещо и да се разлепи като го почистя. При следващия рестарт ще пробвам да го почистя, тъй като съм запланувал един друг аквариум и няма да се притеснявам, че ще остана без танк :). В интерес на истината имам още два малки аквариума, от които един кръгъл с воални ендлерки(16л.) и един правоъгълен с черни молийнезии. Като цяло този ми е представителния аквариум, а другите не са много за показ.

Galin Petrov

   Някой от по-компетентните в областа на растителните аквариуми (и в частност на акваскейпинга) няма ли да ми критикува аквариума? С голяма надежда очаквах да разбера какво е мнението ви за творението ми.
   Поздрави от Сливен!

stasy

На мен ми харесва  *BRAVO*
Пожелавам ти успех на конкурса.

Raven

Видимата част от корена е прекалено малко, имаш две рогчета стърчащи от долу и едно отгоре.
Ако коренът ти е доминиращият елемент от акваскейпа трябва да има повече видими елементи.
Растенията в левият ъгъл са доста разбъркани и неоформени, растението за полянка отпред в дясно е прекалено високо за това.

Като цяло има идея ,но има и още да се доизпипва, според мен може да се получи нещо но трябва да се прибавят някои неща а други да се променят.

Ето ти един аквариум идентичен на твоят, виж как е тръгнал и как се е развил.
Пътят му на развитие и основната конструкция с твоят много си приличат и може да ти е интересен и полезен като пример.

http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/aquascaping/63704-240l.html
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Galin Petrov

   Като цяло проблемът ми идва от това, че за лявата част трябваше да е елеохарис, а не тенелус; на мястото на хигрофилата трябва да има още микросорум ниидъл лииф, лотусът като цяло е огромен за аквариумът, но исках композицията да има център все пак, а не успях да се снабдя с по-дребно червено растение, да не говоря за въха по горната част на корена, че трябва да се сгъсти, както и сагитарията, и бликсата; валиснерията(натас мисля, че е) трябваше да е висок елеохарис или вал. нана. Този аквариум, към който ми даде лик, всъщност е в замисала на моя, но така и не успях да се сдобия с подобни корени. Неможах и да измисля вариант за допълнително дърво за горната( а защо не и долната) част на масива. За камъни смятам, че няма място в аквариумът(не говоря за пространсво, а за място в композицията). Да не забравяме и фактът, че относно фотографията съм на фаза обучение. Ако мога да обобщя накратко - липса на растения и алтернатива за дървесината са ми най-големият проблем.
   Raven благодаря много за линка! Ще се постарая да придам още по-добър вид на танка си и редовно ще слагам снимки, за да разбирам и вашето мнение за развитието му, защото за мен то е важно!
   Поздрави от Сливен!

Galin Petrov

Преди два дни ми направи впечатление, че нещо щъка на повърхността, но си помислих, че е буболечка. След по-щателен поглед се оказа, че е малка рибка :-D . Направо се смаях - явно кардиналите бяха пуснали хайвер и се бяха излюпили няколко малки. Съжалявам, че немога да постна снимка, но фотоапарата ми не е достатъчно добър ( или аз може би :-D ). След размисъл върху случилото се, осъзнах, че може би това е в резултат на ежедневните смени на по 5л. вода и може би температурата ( 24 градуса - мисля, че си е висока за кардиналите температура ). Та освен всичко друго - Христос воскресе колеги!

vasso

Кардиналите много лесно се размножават. *DRINK*

LuDiQa

Цитат на: vasso - 04.04.2010 00:51
Кардиналите много лесно се размножават. *DRINK*
Да аз още в началото бях попитал точно заради това колегата дали ги е завъдил а те са много лесни и красиви поне на мен ми харесват   :-)
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

Galin Petrov

Страхотни са кардиналите, лично аз ги предпочитам, защото са с по-матирани цветове и не ми отнемат погледа от скейпа. А аз се учудих на новото поколение, тъй като ги имам от 22 март.

Similar topics (5)

59822

Започната от Berkant


Публикации: 4
Прегледи: 2616

12050

Започната от don_misho


Публикации: 43
Прегледи: 16052

18828

Започната от bobbyboy00


Публикации: 25
Прегледи: 13342

28350

Започната от lalkata


Публикации: 26
Прегледи: 11536

11933

Започната от bobbyboy00


Публикации: 3
Прегледи: 2902