• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 11:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Гроздан

Започната от EnergY, 31.03.2016 18:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

EnergY


jabeto

Сложи камъни само от един вид.На мястото на черния найлон сложи черен кадастрон.На мястото на искуственото растение (ако държиш да има растения)сложи гигантска криптокорина или гигантска валиснерия.А какви размери е аквариума.Рибоците са хубави.

EnergY

Цитат на: jabeto - 31.03.2016 18:50
Сложи камъни само от един вид.На мястото на черния найлон сложи черен кадастрон.На мястото на искуственото растение (ако държиш да има растения)сложи гигантска криптокорина или гигантска валиснерия.А какви размери е аквариума.Рибоците са хубави.


Аквариума е 100/45/45 200 литра.От доста време си мислех мисля да го направя основно разместване ще махна изкуственяците и ще нахна някои от камъните , за да предобие по красив вид.Само да попитам има ли някакъв начин да подменя този пясък със кварцов бял пясък без да вадя рибите за да избегна гоненето и стресирането след това  ???  :-) *UNKNOWN* Поздрави !!!  *DRINK*

jabeto

Варианти винаги има но незнам дали няма да стане голяма боза.Може да опиташ да извадиш камъните внимателно и след това да се пробваш да изсмучеш грунда с маркуч.По този начин не би трябвало да се вдига много мътилка,но не съм на 100% сигурен дали ще се получи.След това като остане аквариума гол добавяш новия грунд,но не го изсипваш от високо.Взимаш някаква купа пълниш  я с грунд и внимателно я потапяш ,така че грунда да не се разпилява и чак като стигнеш дъното леко изсипваш грунда.Тази процедура я повтаряш докато сложиш всичкия нов грунд.По този начин би трябвало да стане без да изваждаш рибоците,но дали ще останат по-малко стресирани от толкова бъркане вътре нямам идея.

trifon ynev

Аквариума е малко малък,но пък рибите изглеждат добре.

EnergY

Ами за момента това ми разрешава мястото у нас за по- голям аквариум за момента няма място ,но според мене за момента няма проблеми нито със агресията между тях нито проявяват някакви навици ,че аквариума им е малък може би след време да са ми живи и здрави де  :-D ,но гледам постоянно всичко да е наред  със тях постоянно съм над тях и ги наблюдавам за странични ефекти. Храня ги само с гранули на фирмата хикари гледам да взимам само най- доброто което е за момента на пазара.Проблема ми е друг понеже гледам от няколко месеца цихлиди не мога да определя дали имам въобще някакви женски между тях  *UNKNOWN* понеже съм ги взимал доста малки и чак сега започвам на места да различавам някои от тях
мисля ,че много малко от тях са женски да кажем най- много да има 2 или 3  другото всичко е мъжкар съдейки по окраските им не знам нямам идея ако някой може отчасти да различи по снимките някои от тях какъв пол са ще съм ви много благодарен !!!!  *YAHOO* *YAHOO* *DRINK* Все пак искам след време да отглеждам свое потомство както всички останали колеги във форума все пак това е вид отплата за грижите които предприемаме всеки ден за тези красиви същества !!  *thanks *privet*

baygry

Ето как се слага пясък...

EnergY

Цитат на: baygry - 06.04.2016 14:38
Ето как се слага пясък...


Благодаря ти колега определено ще пробвам този вариант !! *DRINK*

Similar topics (5)

49353

Публикации: 17
Прегледи: 5583

9982

Публикации: 8
Прегледи: 4322

24973

Публикации: 6
Прегледи: 2293

43706

Публикации: 21
Прегледи: 4772

8089

Започната от vafli4ka


Публикации: 13
Прегледи: 4758