• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Николай

Започната от niki_o, 19.06.2014 15:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki_o

19.06.2014 15:53 Last Edit: 28.01.2015 19:14 by Caxapa
Здравейте.Реших да се регистрирам и да покажа аквариума си,а може и да дадете идея за развитието му.
Размери 80-35-45 126 литра.
Филтрация AQUA CLEAN 70.
Осветление около 60 вата-една Т8 SUN GLO и останалото енергоспестяващи.Светя 12 часа с реле са.
Смяна на вода 35-40 процента веднъж седмично.
СО2 от мая и захар.
Не торя за сега само в грунда има 25 глинени топчета на JBL .
Растения-Сагитария,Ехинодорус,Криптокорина,Бликса Ауберти,Лудвигия и Хидрофила гвианенсис
Рибки-едно скатче,едно САЕ ,два анцитруса,10 гупи ,три хелера,две молинезий,три плати и известен брои бебета от последните 4 породи.
Аквариума е стартиран на 21 маи тази година....по-точно рестартиран с нов скеип.
Ето го и него  :-)

hunter

Според мен 12 часа са доста и щом подаваш СО скоро се замисли за торове.

niki_o

Здравеите,някои ползвал ли е Glo Flora или Glo Life .Предстои ми смяна на пурите и се замислям за някоя от тези в комбинация с Aqua Glo.Aко сте ги ползвали кажете флората наистина ли е добра за растенията и как се отразява на цветовете на рибите,то същото и за лаифа де :-)

niki_o

Тотална промяна на визията :-D

pl86

Браво, добре се е получило.

Ако можеш премести тази тръба от средата в някой ъгъл, че първо тя се вижда. Другото което бих променил е - дъното ми е доста равно и върху него са сложени камъните, за тези от ляво говоря, аз бих понатрупал малко грунд в основата им за да е по-естествено ;)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

niki_o

Мерси колега.Работата на Криптокорина пред гъбата е да я скрие,но ще му трябва още време.А камъните си бяха позаровени,но Анцитрусите решиха ,че така са по-добре *JOKINGLY*.За сега се опитвам колкото се може повече да се въздържам от ровене в него,може да донасипя грунд около основата ,но никога незнам дали в някоя от пролуките няма сом или риба.Основата е от 7 камъка и пролуките са сериозни...
Очаквам сле 1-2 месеца да придобие видът които искам,но да видим :-)

niki_o

Днес ми остана време и спретнах един капак на аквариумчето от няколко парчета пласмаса.Оставих два капака-един отпред в дясно за хранене и един отзад в ляво за обслужване на помпата.А помпата я смених с вътрешна защото окачваемата правеше центрофуга.Стази е добре.Ето го и новодомеца :D.

Публикациите са слети: 15.10.2014 17:31

Ето и една снимка на големия аквариум вече без грозната тръба и позаровени камъни-най-накрая се разбрахме с Анцитрусите :-)

niki_o

Малко развитие

niki_o

Ето до къде стигнах с аквариума :-)

jabeto

Страхотно развитие *BRAVO*Трябва  време да се сгъсти полянката и да израсте валиснерията и ще е супер

asito

Чудесен е станал,но може още -както каза колегата полянката да стане :)

niki_o

Полянката е на 3 дни още :-).Просто всичко се добавяше поетапно и тя беше последна,а Валиснерията си е толкова висока от 3 месеца и не мърда :whistle:

niki_o


Methokill

Колега супер са аквариумите.Не ти ли е трудно да обслужваш долния..?
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

niki_o

Цитат на: Methokill - 07.02.2015 21:52
Колега супер са аквариумите.Не ти ли е трудно да обслужваш долния..?
Ами не,първо,че капака се маха лесно и второ че долния е на колелца ;-)

Caxapa

Абе личи си немската аптека. Подредени и  натъкмени. Красиви са. Чисто е и се вижда какво шава вътре а не като при мен  с безразборна джунгла и да чакам час за да видя някоя риба макар да е пренаселено с тях.
ПП Ники! Един съвет. Виждам че долният аквариум  е огънал плоскоста на която лежи. Май си подложил нещо но ми се струва недостатъчно. Иди до някое ОБИ, Баумакс или друг подобен магазин и си вземи  квадратен профил от дърво-гредичка. Измери колко трябва да е дебел профила и  подложи равномерно в двете страни м/у плоскоста и пода-ламинат..паркет.   
ПП2 Виждам обясняваш, че е на колелца но от снимките ми се струва огънат. *dontknow*

niki_o

Цитат на: Caxapa - 07.02.2015 22:00
Абе личи си немската аптека. Подредени и  натъкмени. Красиви са. Чисто е и се вижда какво шава вътре а не като при мен  с безразборна джунгла и да чакам час за да видя някоя риба макар да е пренаселено с тях.
ПП Ники! Един съвет. Виждам че долният аквариум  е огънал плоскоста на която лежи. Май си подложил нещо но ми се струва недостатъчно. Иди до някое ОБИ, Баумакс или друг подобен магазин и си вземи  квадратен профил от дърво-гредичка. Измери колко трябва да е дебел профила и  подложи равномерно в двете страни м/у плоскоста и пода-ламинат..паркет.   
ПП2 Виждам обясняваш, че е на колелца но от снимките ми се струва огънат. *dontknow*
Ей,изкара ми акъла-слагах нивелир на плоскоста отголу да видя прав ли си.Само някое наводнение ми липсва-ти знаеш как ще се приеме по нашите ширини :whistle:.Ами кривина няма....но между колелата в средната част има надлъжно завита тръба 60мм.Абе ако помниш случая с газовата бутилка за колата вече много внимавам,но благодаря,че понякога външния поглед вижда невидимото за НАС  *thanks

Caxapa

Дано да   бъркам но толкова си виждам. Явно и снимката дава малко илюзорно изкривяване.  Случая с газовата ти бутилка помня но не ми се разказва  как  от първи етаж наводних комшията от партера, че чак в мазата имаше вода до кокалчетата.  Още ми е обица на ухото..  *DRINK*

niki_o

Еми убеден съм ,че не ти се разказва *JOKINGLY*...Да не му се случва на човек :duvar:

hunter

Има доста подобрение и израстване в акваристиката съдейки по първите ти подредби. Сега е много ама много по добре, на мене лично много ми харесва.

niki_o

Цитат на: hunter - 08.02.2015 08:48
Има доста подобрение и израстване в акваристиката съдейки по първите ти подредби. Сега е много ама много по добре, на мене лично много ми харесва.
Благодаря :-)

niki_o

И аз да съм с черен фон :whistle:

jabeto


hunter

Стои добре и растенията изглеждат свежи.

saxon

Това в ляво,ако е Hygrophila difformis е голяма напаст :-)

niki_o

Цитат на: saxon - 20.02.2015 18:29
Това в ляво,ако е Hygrophila difformis е голяма напаст :-)
Е аз си мислех,че е Дъбче,но може и да си прав :-)

Caxapa

Сега ако и осветлението дооправиш или  поне снимачното устройство да донастроиш ще е още по-по-най.  За "напаста" не го мисли толкова. Кастриш и оформяш храста  и ще стане. При мен тази  "напаст" не се развива и не се задържа дълго в аквариумите ми. Така с черния фон се открояват по-добре растенията ти на този грунд.

niki_o

В момента на снимката има включени само две 18 ватови Т8.В капака има добавени още една такава една диодна пура и две диодно лунички които включвах на втори кръг,но от скоро го позабавих и сега свети само първия кръг.Обаче снимачното устроиство е допотопно и каквото и да включа са зле снимките.А имам и няколко риби които смятам,че си заслужават да се покажат,но с този апарат няма шанс :-[
От доста време чакам да се навие един приятел да доиде на гости с неговата техника и ако това стане ще се разбере.

niki_o

И една ПРИНУДИТЕЛНА ПРЕПОДРЕДБА поради нескопосаноста ми с торовете...или страха ми от тях.Снимките са няколко,но с наличната техника немога на една да предам както го виждам :-[

zzzt1

Ники екстра е *BRAVO* Сега трябва да внимаваш със торовете и да помислиш за СО2

hunter

Добре е аквариума но не разбрах за страха от торове и какво е общото с подредбата. Нещо свързано с водорасли или?

niki_o

Цитат на: hunter - 10.03.2015 21:54
Добре е аквариума но не разбрах за страха от торове и какво е общото с подредбата. Нещо свързано с водорасли или?
Водорасли нямам,но страха се изявява в това,че препоръчаната доза от производителя(в повечето случаи апсолютно недостатъчна за добре залесен аквариум според хората  използващи ги) за мене е нещо което трябва да се слага максимум 50 процента.И така се стигна до липси на химия спрямо наличното осветление и СО.Сега осветлението е намалено и Со-то премахнато.И това за да запазя количеството торене МАЙ *SORRY*.И да подредбата е за това-Аманията напусна аквариума, а Валиснерията изобщо Дома :whistle:.За това е и преместена червената Хидрофила в централната осветена част.
А ако трябва да съм апсолютно честен изкарах един грип и за двете седмици сериозно боледуване се бях ограничил само до някакво хранене на рибите и никакво торене.....без да намаля осветление и СО..Смени на вода никакви...-плачевните резултати доведоха до забавянето на аквариума ...

Tracker

На мен също ми харесва  *THUMBS UP* аквариума.
На пръв поглед сякаш нещо липсва, и в същото време всичко си е в синхрон.
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

niki_o

Цитат на: Tracker - 10.03.2015 23:14
На мен също ми харесва  *THUMBS UP* аквариума.
На пръв поглед сякаш нещо липсва, и в същото време всичко си е в синхрон.
Ти пък по някакъв странен начин(Безумно точен) описа самата страна в  която живея...и явно прихващам за съжаление...
Възприятията се проектират в производните....

niki_o

Колеги,обмислям рестарт на аквариума и промяна на визията.
Смятам да сменя грунда с Манадо и да групирам растенията в дясната част.Растението което е сега в дясно си остава за заден фон,пред него подкъсената Hygrophila difformi и Лимончето,може да оставя и нещо червеничко за цвят.Всичко това обрамчено от черни камъни накичени с Анубис Нана-нещо като остров да се получи и да имая свободна част.От острова ще стърчът няколко корена за рачупване.
Сега идва ред и на въпросите които изникват в главата ми.
Манадото ще си ходи ли с черни камъни?
Има ли смисъл да слагам торна подложка под него където ще са растенията само де?Осветлението ми е две 16 ватови Т8 и две Т5 8 ватови които ще са точно върху острова.СО няма да имам.
Вчера докато разхождах кучето попаднах на паднало дърво с доста интересни клони и си набрах-проблем ли е да ги използвам?Апсолютно сухи са и с обелена кора от слънцето,не са борови,не са загнили.Ще ги накисна във вряла вода за дезинфекция-за варене и дума неможе да става,големи са.
Ако имате и вие някакви идеи казваите,рестарта ще е след 19-ти този месец като изпратя жената за България *ROFL*

niki_o

И отново снимки на Минчо,но този път с малко по-добро качество.
Преди 3 месеца забодох в аквариума му няколко китки останали ми от моите аквариуми и смених осветлението му с 15 ватова енергоспестяваща  6500К. От тогава не е бутано-торено,сменяна вода или прана помпа....И това е резултата

niki_o

За съжеление се оказва,че това са последните снимки на Минчо :( .Него го няма...
И като казвам,че го няма имам в предвид буквално-просто го няма,изчезнал.Снощи ми се обадиха в 10 часа да ми кажат,че е изчезнал  =-O .Това не е хамстер,а риба-как ще изчезне.Днес потвърдиха-няма го.Аквариумчето му е в ниша на секцията и я били претърсили,махали помпи,ровили в грунда-няма го.Капаците затварят плътно аквариума и 8-9 сантиметрова риба неможе да се изпари,но....Не съм ходил до тях още но и какво ли ще направя :(  :(  :(

niki_o

Ето снимка на аквариума след рестарта
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimg.cc%2Fsw9737851%2FDSCI0238.jpg&hash=9c565af20b33e2adabb4f941f6cfd8d45d5cc3fb
И една с малко зеленинка :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2F9f4oo5fef%2FDSCI0239.jpg&hash=e6f6a08aaaef124b0078bdd44d7973c397f57ed2

Deqn99

Интересно се оформя, хареса ми, а грунда манадо ли е или така ми се вижда ? Какво се случи с рибката ? Разгада ли се мистерията ?  =-O

niki_o

Да грунда е Манадо,а под него има 5 литра JBL Aqwabayis plus .
Минчо е бил изскочил и ония моите хора дали са били пияни или просто незнам,но не са го намерили навреме и спасили *SORRY*Повечето неща които ми разказаха за случая са явна лъжа...просто съм бесен ]:-> Обичах това рибе *SORRY* *SORRY* *SORRY*

niki_o

Колеги ,имам един въпрос.
Дъното както написах в предишния пост е Манадо със 5 литра Аквабазис плюс под него,но не това е основната част.Днес завърших осветлението и малко ме плаши резултата.Два броя Т5 по 35 вата с обша сума на Лумените над 5500.Та въпроса ми е дали не прекрачих границата задължаваща с СО от тази комбинация Дъно+Осветление?
П.П.Пурите са Денерле Амазон Деи(6000к) и Жувел Деи(9000к)

Penta

Дългичка ти е темата за да я ровя - колко литра е аквариума ?
И един въпрос - с какво ги храниш тези нестандартни лампи ?

niki_o

126 литра.80-35-45 като няма и 100 литра вода в него :-)
А лампите ги храня :-D със обикновенни баласти(платки) от китайски тела 36в.Т8.Тези платки палят всичко което съм пробвал.И доуточнение лампите са със рефлектори на Жувел и са на 1см от повърхността.

Penta

Доста добри характеристики имат тези лампи откъм лумени, но не мисля че ще дойдат прекалено много. При тези 55 lm/l може да се получи един добър high-tech растителен аквариум ако се осигури добро подаване на CO2 и торене.

niki_o

Ето и малкия аквариум 18 дена след рестарта

Noragorn

Харесва ми как се е получило. Какви са рибките в него ?  :-)

niki_o

Благодаря колега,получаването надявам се предстои,защото аквариума е на 3 седмици само.Рибките са 7 Кардинала,едно Лабео Биколор,една черна Хелерка и една мъжка синя Плата.

niki_o

Ето как са аквариумите сега месец след рестарта

_Kirilov

Добре са колега :)
Нали на 2-рия не си заровим ризомата на анубиаса - само корените са му в грунда?

niki_o

Цитат на: _Kirilov - 18.05.2015 11:28
Добре са колега :)
Нали на 2-рия не си заровим ризомата на анубиаса - само корените са му в грунда?
Само корените колега,само корените ;-)

niki_o

Ето до къде съм сега :whistle:

niki_o

 :whistle:Ето и по-малкия

niky

 *THUMBS UP* И водорасли не виждам!

niki_o

Цитат на: niky - 01.07.2015 19:41
*THUMBS UP* И водорасли не виждам!
Водорасли няма и стъклата не са чистени откакто е стартиран и с осветление 0.3 вата на литър кипи постоянно...
Той е моита гордост *YAHOO*

Caxapa

Цитат на: niki_o - 01.07.2015 17:24
:whistle:Ето и по-малкия

Този малкият е на долната поставка с колелцата ли?  Или е новият проект който беше замислил преди време. Извинявам се но вече позагубих хронологията та за това питам така.

niki_o

Малкия на колелцата е.А проекта е осъществен,но още не съм качвал снимки.Тези дни ще го дозасаждам и ще го снимам.

Публикациите са слети: 01.07.2015 21:14

И малко газировка от големия аквариум :-D

niki_o

Четири месеца след старта

Boqnov90


niki_o

Малко зелениика и един хубавец  :-D

niki_o

Да си повдигна темата със снимки на големия аквариум и едно ново проектче :whistle:

sVGNsali

Браво. Много приятна визия си докарал. И на двата!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

bunzip2


niki_o

Благодаря момчета :-)

niki_o

Я,темата ми отишла на трета страница.Ами да ви вкарам набързо в нещата

jabeto

 *BRAVO* *YAHOO*Голяма мания.Водата е кристал и микрозорумите са чудесни  *THUMBS UP*

niki_o

Я,темата ми пак заминала на 4 страница...
Я тогава две актуални снимки да сложа :-D








BatV

Шест точки са и двата, първият шест +. *THUMBS UP*

Грехота е обаче ,че си качил гербови марки и не могат да се видят детайли. :karamse: :-D

niki_o

Цитат на: BatV - 22.01.2017 12:01
Шест точки са и двата, първият шест +. *THUMBS UP*

Грехота е обаче ,че си качил гербови марки и не могат да се видят детайли. :karamse: :-D

Така ли съм направил :-[
Поправих ги,благодаря *THUMBS UP*

danielm

Какво е това растение пред корена на първия аквариум?

niki_o

Бликса Японика е,но е от 2 седмици там и си се адаптира още....

danielm

Много е жълтото, и хелферито изглежда неестествено на втората снимка, ако не са специфичните листа и него не можеш го позна. Бликсата трябва да изглежда тъмнозелена с червеникав отенък, втората снимка е по-достоверна (сега ще кажеш, че това е тенелус и ще си прережа вените). Ако изглеждат така и на живо вдигни малко келвините на първата пура, ако е снимката (а на живо си е о.к.), а хелферите свежозелено ... смени задзнимачното устройство или настройките. 
Повечето камери имат опция за избор на светлина, като избереш луминисцетно осветление и снимката става по-реална. Така и алтернатерата ще стане червена ...
Иначе аквата ми хаесва много.
*DRINK*

niki_o

Тенелус нямам :-[
Във втория аквариум пак е Бликса и той е донора за първия.Но да във първия си жълтее нещо.
Ето и снимка на Алтернатерата на нормална настройка....


niki_o

Май ще трябва да вкарвам ножицата в употреба *JOKINGLY*

_Kirilov

Аз като някой който не се вълнува много от китките - тия корени ме кефят много !

niki_o

Цитат на: _Kirilov - 28.01.2017 22:46
Аз като някой който не се вълнува много от китките - тия корени ме кефят много !
Денис,това е по твой стил май :-D


_Kirilov

Хахахах  :-[
Става - става , не съм го правил аз , но да -прав си  *privet*

Изглежда доста малко - твое ли е? Колко л е?

niki_o

Ми знам аз :-D
Това е аквариума в спалнята и е 54л,но че не си го правил ти е истина....то май само аз останах без да си ударил рамо :-P
Като изключим Дъбчето в него си е бавен,но цялостна и ясна снимка след 2 седмици,че сега тествам за осветление диодни крушки за кола Н7  8-)

_Kirilov

 :-D *ROFL*

Те тия крушки трябва да ги сложиш на тавана направо с фаровете от колата и да гледаш аквата на земята в същевременно .

Е - поне си им намерил място . Ако не завъдиш водорасли значи ще ги бъде.

Иначе за рамото - ще изкараш  ,че съм подпомогнал направата на аквариумите на половината форум  :-P има няма 5-6-7 човека само  :-[

niki_o


От тавана- под капака......това е :whistle:

niki_o

240 литровия стана на 6 седмици.Развива се по план :-)


niki_o

Отдавна не съм писал :-[
Преди 2 месеца рестартирах 240литровия-вече е бавен ,без СО.За периода си се развива бавно, сигурно и безпроблемно-дори и стъкла не се е налагало да се чистят *THUMBS UP*

niki_o

Не съм писал отдавна,но не съм се отказал. Е бях останал без аквариум за няколко седмици в последно време ,че сменях жилището,но от днес пак имам локвичка :-)
Аквариумчето е Флувал Флекс 57л и си е със стандартната филтрация и осветление.Идеята е да е сравнително бавен без СО,верояно с изикарбо....Дъното е хранителна подложка на Aquariumdirekt.de около литър


която затрупах с литър Зеолит(дали е умно ще разберем скоро  :-P)
https://i.postimg.cc/MZYmMz7F/20190811-090904.jpg
За основен грунд заложих на Sera aktiv substrat около 6 литра

Обърната кокосова черупка да не ви притеснява ,че ще седи така сама като циреи:-D

Идеята е там да е малко по тъмно и сенчесто заради Анубисите които неискам да изхвърлям....пък и бъдещите обитатели не са най-големите любители на осветлението...
Та освен гореспоменатите Анубиси има и Буцефландра,Старожина Репенс и Ципериус хелфери.
Ами това е 5 минути след пълненето :-)



jabeto

Пак си сменял жилище а? :-)Ама и аквариумите сменяш :-)Чакаме аквата да се развие *DRINK*

niki_o

Ето и 160 литровия по Хард само....утре продължавам :-D


petkovkk


niki_o

Ами и по-добреможеше да е ,но не се оплаквам :-)

niki_o

Почти година и половина след предишната снимка аквариума изглежда така...

niky

Много красив аквариум, растенията изглеждат перфектно.

mushroom

Браво супер аквариум. Добре ти се е получил, а и имаш голям ентусиазъм с всичките тези рестарти.

Цитат на: niki_o - 10.03.2015 23:55Ти пък по някакъв странен начин(Безумно точен) описа самата страна в  която живея...
Според мен просто не си нацелил правилният Bundesland ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Similar topics (5)

44821

Започната от crxx


Публикации: 33
Прегледи: 11378

8362

Публикации: 34
Прегледи: 16421

20046

Започната от Ribara90


Публикации: 6
Прегледи: 2672

39119

Публикации: 39
Прегледи: 13988

55294

Публикации: 30
Прегледи: 5651