• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 13:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумите на Deqn99

Започната от Deqn99, 17.05.2015 18:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Deqn99

Здравейте колеги !

Така дойде и моят ред да се представя и да покажа развитието на аквариумите си.

Казвам се Деян, на 15 години, живея в Каварна и се занимавам с акваристика от Ноември 2014   :-)

Ето това е един аматьорски скаридарник, който чака още промени. Размерите му са 50д/25ш/35в което го прави около 40 литра, а реално са някъде 34-36 (поне така мисля аз)

Вътрешен филтър:Hailea HL-BT200
Нагревател:Shark 100 вата
Осветление: 1 обикновена пура, която е 8 вата, но мисля да добавя още една която е 4 вата
Растения:Само явански мъх, искам да добавя и кладофора и още нещо, което се прикрепя към камък или корен.
Грунд:JBL Sansibar - Black 10 килограма
Обитатели все още няма.

Очаквам съвети и критики  :-)



В началото като сложих грунда си помислех, че нищо няма да се получи, но после като започнах да нареждам взе да ми харесва.За сега наблюдавам бактериална колония, не се изненадах това според мен е нормално.


hip9

Здравей и успех в хобито.
Хубаво е, че има и други връстници тук, много добро начало.
За прикрепящи се растения анубиас и микрозорум ти препоръчвам, може и болбитис.
Какви скариди си харесал да има?

Deqn99

Цитат на: hip9 - 17.05.2015 19:05
Здравей и успех в хобито.
Хубаво е, че има и други връстници тук, много добро начало.
За прикрепящи се растения анубиас и микрозорум ти препоръчвам, може и болбитис.
Какви скариди си харесал да има?
Скаридите ще са черита смятам да започна със малък брой, а за растенията в другият аквариум имам 3 малки парчета анубиас със има няма 7-8 листа, но пък как да го превържа трябва да дигна целия корен,пък като се сетя какви мътилки стават направо не ми се мисли.

hip9

На корена ще стой по-добре туфа от микрозорум, а анубиасите около него.

Deqn99

Доста промених нещата в аквариума има нови растения и 2 кладофори, които чакат да ги пусна в аквата. Надявам се да ви хареса и ако имате критики, казвайте. Между другото този грунд, винаги когато сменям вода всичко се размътва, за напред ще правя смените на водата по-бавно, ако не, купувам черен грунд 2-3 мм, събирам този който е в аквариума и ще го махна.


hip9

Добре се получава.

Deqn99

Отново показвам аквариума, този път със нов грунд. Така, аквариума го стартирах в събота и вече нямам намерения да вдигам мътилка. Мисля си само 1 малка криптокрина афинс или както беше да бодна. Дано ви хареса, без критики, че да не го празня наново   :-D  *CRAZY*  *ROFL* *MODERATOR*


Съжалявам за лошата снимка, щракнах я набързо.  :-)

yasenst

Браво, на мен доста ми харесва. Може и някое високо растение да боднеш, в ъгъла зад корена. Но това си е мое мнение :-)

Deqn99

Цитат на: yasenst - 02.06.2015 19:04
Браво, на мен доста ми харесва. Може и някое високо растение да боднеш, в ъгъла зад корена. Но това си е мое мнение :-)
Доволен съм от мнението ти за аквариума  :-).Боднал съм малки валиснерии 4-5 парчета зад кокоса в ляво, иначе и зад корена ще се сложи, само да изровя някоя издънка от общия.  :-)  *DRINK*

Deqn99

Ето ги и другият аквариум който е около 45-48 литра.

Филтър: SUNSUN JP-013F
Нагревател:Shark 100 w
Осветление: 2 обикновени Т5 пури 8 вата - едната
Растения: Анубиас / Криптокрина / Валиснерия / Ехинодорус
Грунд: 2-5мм
Обитатели: 1 молинезия, 4 анцитруса, 2 данио, 3 хелера, 2 плати, 2 сома и още една, обаче не и знам името  :-D

Не торя и не подавам СО2.







Deqn99

Колеги, да не отварям тема за малък въпрос, затова ще питам тук. Някои поръчвали ли са си от този камък ?

http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=254_259&product_id=1227

Та въпросът ми е, това обикновен камък ли е или е от останалите пластмасови фигурки ?   *dontknow*

Caxapa

Щом е дадено условие за цена на килограм не би трябвало да е пластмасов.

_Kirilov


Deqn99

Проверка на новото нано, против теч - 30д/30ш/35в .


Deqn99

Колеги, днес докато сменях водата на аквариума забелязах по валиснерията ми някакви водорасли.Не са много, но май ще бъде голяма борба, за първи път ми се случва да имам водорасли в аквариума. Съвети как да се справя с проблема ? Съжалявам за лошото качество на снимките, телефона толкова може.  :-(






Similar topics (5)

50949

Публикации: 11
Прегледи: 4321

20992

Започната от vasso


Публикации: 42
Прегледи: 15113

19321

Започната от h0nda


Публикации: 36
Прегледи: 15072

48305

Публикации: 20
Прегледи: 6996

46093

Публикации: 35
Прегледи: 9123