• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 15:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумите на Борис Христов (Bobby_Bobby)

Започната от Борис Христов, 17.09.2013 21:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Борис Христов

Малко радикални промени след последния пост.Реших да махна големия камък с идеята 165 литровия акавриум, да не изглежда като нано.Такова е положението с днешна дата...

niki_o

Определено така ми харесва повече. *privet*

elmovani

Ето го и сефтето...  *JOKINGLY* не можах да се стърпя вече, да изкажа, че твоите аквариуми са ми едни от любимите в този форум.Дори и при отсъствията, които ти се налага да правиш от дома си се вижда, че влагаш много любов и всеотдайност в това прекрасно хоби.Разбира се че и съпругата ти допринася за крайния резултат, за което много мъже биха завидели.Но явно си имаш страхотен съотборник.
Отдавна съм осъзнал че, когато човек иска да прави нещо, което го е докоснало душевно, трябва да отдаде нужната енергия и направи нужните усилия за да получи добри резултати ... (спирам че започнах да изпадам в душевни страсти)  *CRAZY*
Относно решението ти да махнеш големият камък ... харесва ми. Той сякаш носеше някакво напрежение в цялата картина.Виждам че и в ляво си направил раздвижване на камъните.
Като цяло в сегашният вид ми харесва,но лично на мен би ми изглеждало още по добре ако го допълни и някой друг стрък Бликса да речем.Това е лично мое усещане не се ангажирай с него.
*THUMBS UP*

Danieltendjerkov

след реформата ми харесва доста повече.... първоначалната идея също беше сполучлива, но ми се струва,че ако камъните бяха с една идея по-малки щеше да е по-добре............. сега за мен скейпа е съразмерен и изглежда прекрасно АДМИРАЦИЙ

VDO

Яко е станало!Да,сега като сравнявам,големия камък го правеше все едно е 16 литров аквариума. Вляво най големия камък на пръв поглед си го представих ако беше разделен на две точно там ,където се снишава. Може би още по-голям визуално обем щеше да придаде/май не се разбира какво имам предвид така написано :-D/.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Борис Христов

Благодаря ви за коментарите ,а също и за съветите *DRINK*
Предполагам ,че щом така ви харесва повече значи съм взел правилното решение с махането на големия камък?!!
За съжаление обаче на скейпа му липсва някакъв драматизъм.Има много въздух отгоре ,който с тези растения , с който съм решил да го оставявя няма шанс да се напълни ,а други нямам време да садя.Липсва и дълбочина и ми изгежда доста плоска цялата визия.Прекалено е двуизмерно.За сега е това обаче ,а както казах разполагам с по-малко от месец за да предприемам някакви сериозни промени,но...
Имам още малко време пък да видим:)...

VDO

Въздухът отгоре си пасва идеално на картинката. За най отзад мислил ли си за някой сноп елеохарис от най-високия?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Борис Христов

Той аквариума на снимката е и доста пълен.Около 1мм. остава до ръба.
Мислил съм за елиохарис,но е правено много.Не ,че на този етап съм постигнал някаква уникалност с който и да е от аквариумите ми ,но все пак...
Има flame moss отзад ,който трябва да порасне.Имам варианти ,но нямам време :-)

bustama

Боби, добре беше с камъка, но така разположен - пред него няма нищо малко и стой тежко. Може леко само да му намалиш височината, като пред него задължително по-малки камъни.Както и да ги заровиш повечко големите камъни. Сега, това което се е получило - наподобява много на твой предишен пейзаж.

stan4o

Доста по-добре е така по-изчистено!
Някакво червено растение, като фокусна точка на мястото на големия камък, ще му отива според мен :)

Борис Христов

Toва от преди малко.Реших да го щракна ,защото утре имам намерение да подстригвам елиохариса.







ipman


bustama

Често, да си кажа, завиждам ти за елеохариса. :-D
Моя го мъча от толкова време... чак сега се вкорени добре. Не успях от надводен да му дам бързо благоприятна среда ли, що...

Борис Христов

Цитат на: ipman - 02.03.2016 21:02
Страхотен е нямам думи  *privet*
Благодаря :-)
Цитат на: bustama - 02.03.2016 22:05
Често, да си кажа, завиждам ти за елеохариса. :-D
Моя го мъча от толкова време... чак сега се вкорени добре. Не успях от надводен да му дам бързо благоприятна среда ли, що...

Мен елиохарисът ме изненада още в предния проект с това ,колко бързо се развива.Беше надводно гледан.Взех го за ацукиларис и сигурно е такъв...?Расте обаче ниско , като мини.Много често го режа. От 5 до 10 дни задължително и така върви бързо.Смених си и лампите ,който бяха на близо 3 години и започнах да торя пак(както аз обичам) двойни + дози от всичко и сменям поне 50% от водата на 5-7дни.Засилих CO2-то от 1 мехурче в секунда на 2+ в секунда (Сега докато съм си още тук мога да си го позволя).Предприех и малко по-сериозно третиране с глутаралдехид 40мл. дневно локално ,че ме беше нападнала брада.До около 10-тина дни може би ще му направя снимка за спомен ,и заминавам за 3-месеца.През това време ако не друго жълтите скариди очаквам да са достигнали няколко хиляди *CRAZY*Имах намерение и амбиция за IALPC тази година ,но не мисля ,че аквариума се откроява с някаква изключителност и по-висока от средното ниво за този конкурс креативност ,и може би ще пропусна?!?

bustama

Всичко съм пробвал... но и меланиите, изглежда заговорничат и ми играят по тъча - имат друго виждане за растението. Проблем е, че не е само за него... :-D
Участвай! Трябва да те знаят. :-)
Брада да искаш... то сега е модерно с барди, такова е времето. :-D

Similar topics (5)

49307

Публикации: 7
Прегледи: 3015

20121

Публикации: 18
Прегледи: 9846

48175

Публикации: 148
Прегледи: 20694

15530

Публикации: 2
Прегледи: 3674

42647

Започната от S_mo


Публикации: 3
Прегледи: 2460