• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 14:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на Влади

Започната от tova_onova, 20.06.2012 22:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tova_onova

20.06.2012 22:43 Last Edit: 21.08.2014 08:46 by NO CARRIER
Здравейте и от мен!

Аквариум:
Широчина - 80см.
Височина - 40см.
Широчина - 35см.
112 литра

Осветление:
Т8 Аквастар - 18 вата
Т8 Гролукс - 18 вата

Вътрешен филтър Resum magi 700 - 700l/h

СО2 от мая и захар



Обитатели (за сега):
Микрогеографус рамирези - 3бр.
Голден рамирези - 2 бр.
Анцитрус - 1 бр.
Скалария от стария аквариум - 1 бр.
Ред Черита
Охлюви планорбис


Растения:
Hygrophila polisperma
Hydrocotyle leucocephala
Hygrophila difformis
Ludwigia arcuata
Eleocharis acicularis
Лимонче
Роголистник
Анубиас
Blyxa japonica
Rotala rotundifolia
Eusteralis stellata gold
Криптокорина

Добавям микро и макро елементи приготвени от колегата "ka4ulatiq" и за сега нямам проблеми с водорасли и исключение на кафяви който изчезнаха.

Аквата е стартирана в началото на април.


Предстой да добавя още две пури за ,кой още ме съм решил какви да бъдат и съм отворен за предложение. Имам една излишна Sylvania Luxline, ,която беше комплект с горните две пури. Искам да си направя полянка, отпред но с това осветление Eleocharis acicularis-а не му върви. От два дни наблюдавам странна издънка на криптокорината и се чудя какво ще излезе :-D





Много ме радва Eusteralis stellata gold ,но имам проблем с едното рамирези, което много се наслаждава на връхчетата(тъкмо тръгне и го хапне) и за това на последната снимка се вижда колко много разклонения има.

Неочаквано за мен, но микрогеографуса и жеската от голден рамирези заформиха двойка и за трети път хвърлят хайвер. Яд ме е защо според мен мъжкара е страшен красавец но въпрос на вкус  :-D


За сега толкова, в неделя предстой леко кастрене, такаче приемам препоръки за подредба и оформление.

Поздрави.

P.S. Голяма част от растениета са от Evgeni200, който беше доста отзивчив  *thanks

evgeni200

Цитат на: tova_onova - 20.06.2012 22:43
От два дни наблюдавам странна издънка на криптокорината и се чудя какво ще излезе :-D


Ще излезе Aponogeton undulatus

tova_onova

Вече с по-силно осветление (72 вата)



tova_onova


Klens

Харесва ми много, Браво *BRAVO* но нещо движението на водата ти куца май?.
Имаш ли вода около теб, влизаш в историята, нямаш ли, чакаш отвън.

Sandro

Колега поздрави , много ми харесва аквариумчето. И добре се развиват растенията.

tova_onova

Цитат на: Klens - 15.08.2012 21:37
Харесва ми много, Браво *BRAVO* но нещо движението на водата ти куца май?.
Благодаря ти колега   *thanks . Малко съм ограничен от към регулирането на движението на водата, понеже за сега ползвам филтера и за дифузер на СО2-то, и ако изправя флейтата нагоре да раздвижва повърхноста всичко отива навън. Все пак съм отворен за предложения, как да го подобря  *DRINK*

Luton

Хубава аквариум. На мен ми харесва, потрудил си се. :-)

Защо не пробваш с обикновено камъче, като го фиксираш на дъното? Аз поне така правя и става според мен. Доста колеги  пишат, че използват филтър от цигара за тази цел. Не съм пробвал, но с най-обикновено камъче пак става.

tova_onova

Цитат на: Sandro - 15.08.2012 22:11
Колега поздрави , много ми харесва аквариумчето. И добре се развиват растенията.
Благодаря колега  *YAHOO* . Растенията за сега тръгнаха добре, но като всеки младши акварист и аз имах сериозни проблеми с водорасли. Поверих аквариума на друг човек за седмица и от там тръгна все назад(не че само това епричината де...). Вече да чукна на дърво май нещата почнаха да се стабилизират  :popcorn:


Цитат на: Luton - 16.08.2012 00:34
Хубава аквариум. На мен ми харесва, потрудил си се. :-)

Защо не пробваш с обикновено камъче, като го фиксираш на дъното? Аз поне така правя и става според мен. Доста колеги  пишат, че използват филтър от цигара за тази цел. Не съм пробвал, но с най-обикновено камъче пак става.
Опитах, но нещо не се получи желаният ефект. Изправих флейтата още малко нагоре и сложих по голяма бутилка (2л.) на самоделката и мисля, че стана. Чудя се дали някой от тези дифузери биха работели на реактор тип мая и захар.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi50.tinypic.com%2Fdy9abd.jpg&hash=b561e56637aeb977c6b3acbd873e2d82077bc6c1 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi46.tinypic.com%2F25inogg.jpg&hash=597054ae9ea5b92003738924aa4b4f255fcfcb78

Klens

И двата вида дифузери работят с мая и захар. Но трябва да нямаш никакъв теч на диоксид навън от системата. Успех.
Имаш ли вода около теб, влизаш в историята, нямаш ли, чакаш отвън.

terier4o

Цитат на: Klens - 16.08.2012 20:56
И двата вида дифузери работят с мая и захар. Но трябва да нямаш никакъв теч на диоксид навън от системата. Успех.
И ако случайно избие капачката на бутилката , ще си имаш шарени тапети и миризма на джибри  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Klens

Цитат на: terier4o - 16.08.2012 22:07
И ако случайно избие капачката на бутилката , ще си имаш шарени тапети и миризма на джибри  :-D
Дано да не става това :-D
Имаш ли вода около теб, влизаш в историята, нямаш ли, чакаш отвън.

tova_onova

Както бях писал преди време при мен се е офолмила странна двойка между две разновидности на рамирези. След много упражнения за поколение от тяхна страна днес забелязах, че имат напредак. Ако оцелеят рибета ще ми е интересно как ще изглеждат. За сега си остават в обшия аквариум, защото нямам възможност да ги отделя. Подготвил съм им една нощна лампа за да им светя през ноща пък каквото стане. Ако се сещтате за нещо което мога да направя друго моля кажете. Четох, че се хранят от жлезите на мъжкия.

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

tova_onova


Klens

Има развитие браво.
Имаш ли вода около теб, влизаш в историята, нямаш ли, чакаш отвън.

Similar topics (5)

15099

Започната от Divane


Публикации: 155
Прегледи: 35848

30116

Започната от mircho


Публикации: 2
Прегледи: 1695

52210

Започната от aquafan


Публикации: 15
Прегледи: 5531

12937

Публикации: 4
Прегледи: 2958

23839

Публикации: 32
Прегледи: 20273