• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 02:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на nutty

Започната от nutty, 22.06.2008 23:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nutty

22.06.2008 23:32 Last Edit: 03.03.2009 14:21 by discus
Здравейте. :)
Тази вечер щракнах няколко снимки на моя аквариум и ето го и него:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi302.photobucket.com%2Falbums%2Fnn112%2Ffustynut%2F2008-06-22-small.jpg&hash=23802ba46a25430ad1657f8ec72723479a804fbe

Обем: 120 l
Рибки: 5 подрастващи дискуса, 8 расбори, 1 САЕ, 3 анциструса
Филтър Eheim Pro 2226
Вътрешен филтър Sera fil 380 за аерация
PH 6
Амоний/амоняк 0 мг/л
Нитрити 0 мг/л
Нитрати 25-30 мг/л

Пуснат е  през февруари, дискусите са при мен от два месеца, а другите рибки - от началото. Видовете растения са доста и стои шаренко, но това е временно, докато се посъбере достатъчно количество от по-малко видове. Основната ми дилема е кои от тях не се връзват, защото ми е трудно да се разделя с което и да е растение. Вярно, ще ме критикувате за дискусите в този обем, но засега нещата са стабилни, а като почне да им отеснява, ще търся решение :)
Надявам се на мнения и препоръки, критиката е добре дошла.

bobbyboy00

Много добър аквариум постигнат за отрицателно време,браво. *THUMBS UP*

borislav

И на мен ми харесва. *BRAVO* Като препоръка от мен да снижиш нивото на грунда на предния план и листата на нимфеята,според мен са доста едри за този обем.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

nutty

Цитат на: borislav - 22.06.2008 23:43
Като препоръка от мен да снижиш нивото на грунда на предния план и листата на нимфеята,според мен са доста едри за този обем.
Напълно съм съгласна за грунда. В началото беше висок само в задната част, но постепенно се свлече напред. Ще извадя част от него при следващото местене и по-сериозно почистване. Размера на листата на нимфеята смятам за предимство, тъй като имам любопитна маца и дискусите обичат да се крият в листата, когато звярът е наблизо. ;) Тя крие и вътрешното филтърче. Вероятно ще обмисля махането й чак когато се сгъсти другият храсталак.

nutty

Здравейте пак :)
Ето и как изглеждат нещата при мен около три месеца по-късно:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi302.photobucket.com%2Falbums%2Fnn112%2Ffustynut%2FPicture-188.jpg&hash=eaef2060f11da9db1feabd2ad0ae157255221272

Днешните тестове показаха:
PH 6
Амоний/амоняк 0 мг/л
Нитрити 0 мг/л
Нитрати 25 мг/л
Ще се радвам на мнения и препоръки.

}|{opukc

Цитат на: nutty - 22.06.2008 23:32Вярно, ще ме критикувате за дискусите в този обем, но засега нещата са стабилни, а като почне да им отеснява, ще търся решение :)
:-[

Аквариума е страхотен, но обема е малко. Сега докато рибите са малки не личи, но като пораснат още ще им стане тясно.

houngan

Въпросче - каква е температурата в аквариума? И тези видове рибки са "малко" несъвместими. Иначе изглежда хубаво  :-)

nutty

Температурата е 30оC. Единствените рибки, за които предполагам смяташ, че не им е тук мястото, са расборите, но с тях нямам никакви проблеми, няма жертви, дори често има "любовни танци".  ;-) Вече шест месеца живеят при тези условия, а през лятото температурата е стигала до 33о.

}|{opukc

Цитат на: houngan - 22.09.2008 11:25
И тези видове рибки са "малко" несъвместими.

Какво им е несъвместимото? Това че са азиатски ли! Хатероморфата е една от малкото риби, които живеят с кеВ на 30С. *dontknow*

dok70

Вместо да ровичкаш из грунда, а той пак да се свлича, имам предложение.
С тънки ивици стъкло, майсторите стъклари ги хвърлят, оформи нещо като тераска.
Може да е с различна форма, например амфитеатрално с три ивици като трапец.
Ивиците поддържаш с камък или друго подходящо за да спира свличането.
Добре е напречно стящите ивици да са поставени като подпора за тази по дължина,
тъй като налягането на грунда там е най-голямо.
Най- добър ефект се постига на празен аквариум. Просто ивиците се залепват със
силикон. Могат да се направят няколко нива, с което се постига ширина и дълбочина и
при по-малки съдове. Не забравяйте да загладите режещите ръбове на ивиците!
Иначе за аквариумчето -  *THUMBS UP*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

igenov

Прекрасен аквариум! Браво! *THUMBS UP*

houngan

Цитат на: }|{opukc - 22.09.2008 15:46
Какво им е несъвместимото? Това че са азиатски ли! Хатероморфата е една от малкото риби, които живеят с кеВ на 30С. *dontknow*
*THUMBS UP* и даниото ми цяло лято живееше с кеФ на 30 градуса ... но това означава ли че това са условията които максимално го доближават до естествената му среда? А разлика от 5+ градуса е нещо сериозно според мен  *NO*

}|{opukc

Разборите живеят в много сходни услония като дискусите, много топла, мека и кисела вода.
Това горното съм го написал на базата на личен опит. *THUMBS UP*

houngan

Цитат на: }|{opukc - 24.09.2008 09:46
Разборите живеят в много сходни услония като дискусите, много топла, мека и кисела вода.
Това горното съм го написал на базата на личен опит. *THUMBS UP*
*offtopic Излизаме от темата за аквариума, но това което съм прочел за биологията и екологията натази рибка е че обитава горски потоци, рядко еутрофизирани езера с кисела вода, температура 22-25 градуса..

}|{opukc

Цитат на: houngan - 24.09.2008 14:50
*offtopic Излизаме от темата за аквариума, но това което съм прочел за биологията и екологията натази рибка е че обитава горски потоци, рядко еутрофизирани езера с кисела вода, температура 22-25 градуса..
*offtopicАма верно се отклоняваме от темата
Ето ти цитат директно от сайта.

Разпространени са в Тайланд, Малайзия и в голяма част от Индонезия. Предпочитат изкуствените езера с блатист грунд, обрасли с растителност.
Дължина до 4,5 см. D 2/7, А 3/5, ll 26-27.
Тялото е умерено изтеглено, високо, сплескано отстрани. Страничната линия е непълна. Гърба е кафяв, страните са сребристи с розов до виолетов оттенък. Корема е белезникав. Под "D" започва клиновидно, черно-синьо петно. "D" и "С" са частично оранжеви или червени, "А" са червеникави.
При самеца долния преден ъгъл на петното е изтеглен и често стига до корема, при самката е тъп в края.
Може да се отглеждат във вода: 22-26 °С, dН 4-15 °, рН 6-7,5.
В развъдния аквариум трябва да има растения с късо стебло и широки листа.
Може да се развъждат във вода dН до 6 °, КН 0 °

Не знам къде си чел за потоци, но аз съм гледал хетероморфи с дискусите си и мога да ти кажа, че са по-железни от повечето тетри от Ю. Америка.

Similar topics (5)

35118

Започната от Condor


Публикации: 22
Прегледи: 11262

54706

Започната от joko


Публикации: 18
Прегледи: 5288

14461

Започната от spetsa


Публикации: 30
Прегледи: 7921

26509

Публикации: 43
Прегледи: 16005

49289

Започната от giensko


Публикации: 3
Прегледи: 1859