• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 03:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Деси

Започната от deska_, 29.01.2013 12:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

deska_

Благодаря на всички за съветите и идеите за подобрение!
*privet*
Предложението за още растения на заден фон ми допадна и смятам да я осъществя.
Ще кача снимки след подобрението.

deska_

Здравейте,

Направих някои промени.
Смених филтъра с външен канистър на SunSun. Имаше доста положителни мнения за тях от колеги във форума.
Взех модела с УВ лампа и дебит 1400 л/час (пък колко прави реално само той си знае   *JOKINGLY*). Пълнежа е керамика и вата. Наистина е доста безшумен. Друго мнение за него за сега нямам.
С новата придобивка ми се освободи достатъчно място да сложа още поне 2 пури на мястото на стария филтър.

Послушах съветите ви и махнах дънера, който беше отзад в ляво и на негово място сложих валиснерията и няколко хигрофили.
Иска ми се и да заменя изкуственото растение с анубиас нана, но не намирам по магазините във Варна. Ако някой може да помогне ще е супер

П.С. Рибките са добре и се радвам, че аз се оказах права, а не колегите с апокалиптичните прогнози  :-P





А ето и няколко снимки на скаридките ми в малкия аквариум






VDO

Едно предложение,може да го имаш предвид за всеки случай,един вид като резервен вариант.Ако/разбира се,в никакъв случай не ти го пожелавам/имаш проблем с тези хигрофили,които са в момента и случайно не тръгнат,може да опиташ с хигрофила полисперма.Много красиво растение за целта. :-) А,сега се сетих,че вместо въпросното изкуствено растение,може да опиташ и с мъх Fissidens fontanus. http://aquariumbg.com/rastenia/Fissidens%20fontanus
Успех!  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Caxapa

С един аквариум, нито ще свърши апокалиптично света, нито ще пренапишем акваристиката. Никой не е правил такива прогнози а само изказано мнение  какво би последвало  от едно подобно пускане на аквариум в действие. Ако бетите са още в аквариума не очаквай да имаш поколение от скаридите. То и неоните може да се наредят на опашка за порция малки току що излюпени черита.

deska_

VDO, мерси за идеите, вчера ги бучнах хигрофилите и още не мога да преценя ще ги бъде ли или не. М/у другото мъжът ми днес купи необходимото и утре ще ми постави 2 х 13 вата Т5 пури 6500К. Така че осветлението ще е малко по-добро. Има възможност (място) да се сложат до 5 пури, но ще започнем първо само с 2 за да не плъзнат водорасли. Ако не вървят растенията ще добавим още. Мисля си и дали да не сложа един ехинодорус амазонка в ъгъла до нагревателя, но не знам дали ще се чувства добре там. А този мъх Фисиденс наистина ще е супер на камъните ... още от утре почвам да го издирвам  *thanks

САХАРА, Скаридките ми са в един 33 литров аквариум и за сега не смятам да ги развъждам, по скоро са за радост на дъщеря ми. В момента си съжителстват много добре с 3 неонки, 3 Гупи, 2 наностомуса и двойката бети. Разхождат си се на всякъде без да се крият и никой не ги закача. Смяташ ли, че ако позалеся повечко евентуалните бебета ще оцелеят?  :-)


Caxapa

В 33 литра с такива риби, надали ще имаш успех. Казах го още в предния пост ама пусто да си чешаме езиците. Новоизлюпените скаридки са като артемията която даваме на новоизлюпени рибки. Така, че смятай колко малки трябва да са рибките за да остане и поколение от скаридите. Трябва аквариума да прилича на салата за да има някоя и друга оцеляла скарида. Ти си знаеш сама за аквариумите. Не желая никому Апокалипсиси. Предсказвам ги!

hunter

Аквариумчета е добро  :-) Що се отнася за скаридите аз успешно съм гледал 2 години бети със черита. Вярно имах доста явански мъх където да се крият. Имаше си поколения доволно даже почти всеки месец наблюдавах малки пашпалдъци 3-4мм-ви белички. Най вероятно е имало жертви на малки но имаше и доста оцелели. Това се случваше във малък съд 20литра с 2 бети мъжки и женска които почти не обръщаха внимание на скаридите. Но зависи и от самата бета различните бети са различно агресивни. Това показва моя опит със бети и скариди. Въпреки приказките на много хора които ми казваха, че няма да остане скарида вътре аз реших да пробвам. Вече 3-та година бетите се гътнаха отдавна аз съм със същите скариди и други не съм купувал  :-)

ivotri

Aми колегите искат всички да са професионалисти едва ли не, и всичко да е перфектно като по учебник. Затова на такива аквариуми се гледа с надсмешка което е малко пресилено, аквариума в темата е много красив.
Отностно скридите пуснах 10 броя  с 6 неона и 6 стъклени сомчета и след около 6 месеца вече са повече от 50.

deska_

Благодаря за коментарите

Моите скариди си съжителстват с бетитата и неончетата от няколко месеца и няма никакъв проблем. Не си правят труда да се крият, защото никой не ги закача.
Криеха се само когато бях взела една двойка рамирези които гледах в малкия аквариум за 2 седмици докато тръгне по-големия. След като ги преместих пак излязоха на припек  *JOKINGLY*

Все пак не смятам да ги развъждам за сега, така че нямам намерение да правя промени. Ако оцелее нещо ще се радвам, но не ми е приоритет

А иначе съм съгласна с ivotri, че аквариума за всеки си е лично изживяване, което не е необходимо да е на професионално ниво ... въпреки, че съм виждала и аквариуми на хора, които се определят като професионалисти, които ... ами колкото и да са по книгата са нещо, което никога не би ми зарадвало окото  *JOKINGLY* ... ама тях си ги радва и това е важното. Въпрос на естетическа нагласа предполагам

Similar topics (5)

15696

Започната от yogle


Публикации: 17
Прегледи: 7517

37759

Публикации: 29
Прегледи: 8828

56001

Публикации: 5
Прегледи: 2637

13509

Публикации: 22
Прегледи: 8267

28463

Започната от Vempe


Публикации: 37
Прегледи: 9561