• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на njoyz

Започната от njoyz, 07.11.2014 19:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

njoyz

Да,  то и аз така си мислех,  някъде бях чел, че и част от се запазва.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

bunzip2

Част от кое? Ако е от старата аквариумна вода - да, може да запазиш от нея. Ако имаш къде да я съхраниш и после да я сипеш - още по-добре :).

njoyz

Опаа,  като пиша през телефона, така става. Да водата съм имал в предвид.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

njoyz

И малко ъпдейт по сагата с диодите.
Драйверите са поръчани,  скоро ще пристигнат,  а по въпроса с охлаждането: изпаднаха ми тия работи с които се прикрепват топломерите към радиаторите. Дали те биха ми свършили работа с охлаждането,  изглеждат стабилни и направени от алуминий. Ето и няколко снимки.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

_Kirilov

Не си дал с какви размери са. Но доста вентилатори предполагам ще ти свършат работа , но нямат плоска част , че да захванеш диодите. Разтърси се в нета да видиш какви радиатори се използват !

ogogogo

С тези няма да стане работата.
Ето от тук  http://www.elimex.bg/category/486/radiatori.html
си избери шина, монтирай един или два бавнооборотни вентилатора
отгоре и си готов.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

njoyz

http://vikiwat.com/product/19774/aluminiev-radiator-za-ohlazhdane-250mm-78x20mm.html Тоест,  ми трябва нещо такова. Но този радиатор ми се струва доста голям. Има ли възможност да взема един брой и да го разделя на две части. Виж му размера в линка.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

_Kirilov

Предполагам , че даже за 2 ще ти стигне като ще си вземеш няколко броя . Задължително и качествена контактна паста.

njoyz

Тая паста някаква специална за диоди ли е или е като тази за процесори.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

bunzip2

Цитат на: njoyz - 11.01.2015 19:26
Тая паста някаква специална за диоди ли е или е като тази за процесори.

Като за процесорите :)

njoyz

 Аха,  ясно. Междувременно да кача една снимчица две седмици след старта. Кабомбата върви като луда с по 2-3см на ден. Може ли да я резна някъде по стъблото,  и да бучна парчето, за да станат две растения.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Virosss

Цитат на: njoyz - 12.01.2015 18:54
Аха,  ясно. Междувременно да кача една снимчица две седмици след старта. Кабомбата върви като луда с по 2-3см на ден. Може ли да я резна някъде по стъблото,  и да бучна парчето, за да станат две растения.

Можеш... аз така правя. Гледам къде има разклонение и веднага след него режа и пресаждам, даже ако е по-дълго, го режа няколко пъти... засега си растат растенията и не съм намерил някакъв проблем, дори напротив... колкото повече подрязвам, толкова по-бързо расте :)

njoyz

Е да де,  ама при мен няма никакви разклонения,  просто едно дълго и право стъбло. Къде точно да режа в този случай.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

niki_o

Където и да отрежеш,под ряза ще избие издънка...даже не само една :whistle:

njoyz

Идеално,  днес ще режа.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Similar topics (5)

29937

Започната от venkov


Публикации: 4
Прегледи: 3429

51760

Публикации: 26
Прегледи: 10949

12847

Публикации: 23
Прегледи: 7038

23248

Публикации: 20
Прегледи: 9967

44881

Започната от ido


Публикации: 29
Прегледи: 11185