• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 03:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Alexfield 540л

Започната от Alexfield, 16.12.2009 15:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Alexfield

16.12.2009 15:54 Last Edit: 16.02.2010 23:43 by Alexfield
Здравейте,

ето го и новия ми аквариум. 180*60*50 (540л).
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2Fsxkal0.jpg&hash=ed2807d10e0513ad3e49d65400b791e9723a04d2
Стартиран: 12.12.2009
Наскоро си го купих от един съфорумец. Първоначалната идея беше да направя цихлидарник, но в последствие с жената стигнахме до заключението, че този ще го направим "общ", а досегашния общ (360л) ще стане цихлидарник.
Всичко трябваше да се случва бавно и постепенно - когато имаме време. Все пак се опитваме да се радваме на хобито си, а не да му робуваме, но... в петък неволята почука на вратата: жената установи че 360 литровия е тръгнал да се разлепва и между предното и лявото стъкло има 12 см вода и въздух  :duvar:
Това предопредели заниманията ни за този уикенд - трябваше да махнем стария и на негово място да поставим новия аквариум, да преместим растенията и грунда и да добавим нов грунд. Надявам се въпреки тежките намеси азотния цикъл да оцелее и да не се изтровят рибите след седмица.
Жена ми е по дизайнерската част, аз съм повече по параметрите и другата "по-скучна" математическа част  :-D
Вече всичките растения освен анубиасите отпред са в саксийки и ще бъдат по-лесни за разместване ако се наложи.
Самия грунд преди беше около 30-35 кг, сега е около 40-45 кг като смятам да добавя и още, ама малко по-нататък, че много бавно се мие (черна строителна мозайка). Не е заравнен, но тази задача е предоставена на меланиите и на калихтите, които я вършат бавно, но с голямо усърдие.
С осветлението ситуацията също не е готова. В момента се ползва окаченото осветление от предишния аквариум. Предстои да покрия отвътре капака с домакинско фолио и да сложа 4 х 120 см лум. пури като средните 2 няма да са по средата, а в двата края. Предстои да купувам тела и пури, но по-нататък - като има време и ... време (времето е пари или по-точно парите са време както всички ние знаем).
Обитателите издържаха на бруталното преместване без жертви:
7 сребърни акули
1 торпедо червена линия
5 боция клоун
3 пангаса
4 калихта
9 анцитруса
1 мраморен коридорас
около 15 сини неона
около 40 данио
около 15 молинезии
няколко гупи
няколко плати

Растения:
Анубиаси
Дъбчета
Валиснерия: гигантска и спираловидна
Гигантска криптокорина
Явански мъх
още 3 дето не им знам името:
1. с камшиците пред белия рапан
2. в саксийката ляво от рапана
3. в средата между голямото дъбче и саксийката с неизвестното растение

Филтрация: Канистър с вграден УВ филтър с 8л пълнежи 2000л/ч

Предстои задното стъкло да го покрия със стена от явански мъх. Събрал съм добро количество и смятам да го прикрепя към строителна рабица - също като имам време за това.

Надявам се да ви хареса как се е получило.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

bigbeer

Всичко изглежда добре, според мен можеше да минеш и без тези червени мутанти.  ]:->

niky

Хубав е аквариума. Имай предвид, че силвър шарка става доста голям. Доста си взел, може да имаш проблеми по-късно.
Гледай и да не ги плашиш много, че и те са като пангасиусите малко....плашат се и се удрят в стъклата.
Иначе и на мен много ми харесват, с тези разперени перки  *THUMBS UP*

Лора

Цитат на: bigbeer - 16.12.2009 16:09
Всичко изглежда добре, според мен можеше да минеш и без тези червени мутанти.  ]:->

Аз пък мисля, че можеше да мине без пангасите и калихтите... :-D

Много ми харесва аквариума, прилича на малка джунгличка. Някои декарации не са си на мястото, например рапана. Най добре го разкарай. Няма място в сладководната акваристика, освен ако не гониш някакво покачване на твърдостта на водата, което при растенията и рибите които имаш е напълно излишно.
Ще следя развитието с интерес. Честито!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Alexfield

"Червените мутанти" не са лоши  :-D - както е казало кучето: "Въпрос на вкус." и се облизало под опашката  *CRAZY*
Силвър шарковете са ми любимите. Интересното е че са много комуникативни. "Бълбукат" на повърността в ъгъла за хранене като искат да ми "намекнат" нещо. Не се удрят в стъклата, въпреки че често се стрелкат в пасаж напред-назад. Много често застават вертикално или с корема нагоре, за да изследват някое листо под странен ъгъл.
Пангасите сигурно скоро ще свършат. А някой се чукяса по-яко и https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fforum.abv.bg%2Fstyle_emoticons%2Fdefault%2Fprashchai%2520grigorii.gif&hash=623094e6829af597b384b0ee387d2dda28621f7f
Калихтите са любимци и на двама ни (с жената). Надяваме се някой ден да ги развъдим, но кандидат-мъжлетата са малки все още. Благодарение на тях не можах да заформя полянка от глосостигма отпред - всичко изравят. Но пък формата на мустакато кебапче кефи  *BRAVO*
Рапанът е дело на жената. Аз предпочитам да споря с радиото. Освен това в него се развъдиха анцитруси. Татенцето си го беше харесал за хралупа. Имам 10 малки анцитрусчета по този повод  *YAHOO*
Твърдостта на водата е 5-6 KH и GH. Торя много умерено с Калиев сулфат, Магнезиев сулфат и Калиев карбонат. Има и няколко варовикови камъка вътре и въпреки това твърдостта на водата си стои ниска.
Джунглата е търсен ефект. Надявам се да добие съвсем такъв вид като направя стената от явански мъх на задното стъкло  *THUMBS UP*
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

mitacheee

И на мен ми харесва такъв аквариум,и ние с жената си мечтаем някой ден да си направим подобен.Би ли казал колко мм му са стъклата.Иначе честито и успех с развитието.

discus

Цитат на: mitacheee - 17.12.2009 21:17
И на мен ми харесва такъв аквариум,и ние с жената си мечтаем някой ден да си направим подобен.Би ли казал колко мм му са стъклата.Иначе честито и успех с развитието.

Може да се направи от 10 мм.

Alexfield

От 10мм са стъклата, дъното е двойно. т.е. 2 по 10мм. Има разпънки навсякъде повечето са от 6мм стъкло, а хоризонталните горе са от 10 мм стъкло.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

vasso

Супер е и на мен ми харесва много. Дано оправите другия и да го видим и него . :-)

Alexfield

Другият е тук: User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Това е преди да им сменим местата, т.е. преди да заплаши да протече: User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Сега му предстои разлепване, почистване от стар силикон, залепване и слагане на разпънки. Ще ни е първия аквариум, който ще лепим, но съм сигурен, че ще се справим  *THUMBS UP*

Предвиден е за цихлидарник. Даже и 3 чувала речни камъни сме му събрали. Но най-оптимистичната ми прогноза е февруари  :duvar:
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Alexfield

Малко опресняване на профила ми.
Ето една нова снимка
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2Ff0dkph.jpg&hash=c74160097cd577a706775eaae7f3cd2af7c25708
Оправих капака. От вътрешната страна е облепен с домакинско фолио. Има 6 пури: 4 бр. 120 см и 2 бр. 60 см общо 180 W и 16100 лумена.
Рибите се увеличиха малко:
7 сребърни акули => 10
5 боция клоун => 10
3 пангаса => 6
4 калихта => 3
И 4 нови сомчета, на които, разбира се, им забравих името още на 10 метра от сергията на съботния пазар  :-D
Другите са без особена промяна
1 торпедо червена линия
9 анцитруса
1 мраморен коридорас
около 15 сини неона
около 40 данио
около 15 молинезии
няколко гупи
няколко плати

Все още не съм реализирал желанието да направя стена от явански мъх на задната стена, но не съм се и отказал. Както се вижда и от снимката, бая мъх се е събрал вече  8-)

Колкото до другия аквариум... по-нататък...  *dontknow*
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Similar topics (5)

59542

Публикации: 25
Прегледи: 32038

14634

Започната от Krasio


Публикации: 13
Прегледи: 5313

31687

Започната от pl86


Публикации: 35
Прегледи: 13543

52421

Започната от njoyz


Публикации: 29
Прегледи: 8410

13007

Започната от adidas


Публикации: 12
Прегледи: 3695