• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 03:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на видео-оператора

Започната от SlaviDV, 15.11.2011 18:35

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

SlaviDV

15.11.2011 18:35 Last Edit: 21.11.2011 14:32 by Георги
 :-[ *BRAVO* :popcorn:Специален подарък за дъщеря ми, но и за мен разбира се.
Като малък не се справих добре с гледането на рибки но сега съм решил да се си наваксам.
<iframe src="http://player.vimeo.com/video/32135893?title=0&amp;byline=0&amp;portrait=0&amp;color=d6000b&amp;autoplay=1"; width="600" height="338" frameborder="0" webkitAllowFullScreen allowFullScreen></iframe>

peter_m

На рибите ще им е по-приятно с естествени растения и с по-ситен грунд (примерно 3-5мм). Също така рибите не се впечатляват особено от замъчета и други подобни - по-добре им намери корен и някой интересен камък ...

SlaviDV

Цитат на: peter_m - 15.11.2011 18:45
На рибите ще им е по-приятно с естествени растения и с по-ситен грунд (примерно 3-5мм). Също така рибите не се впечатляват особено от замъчета и други подобни - по-добре им намери корен и някой интересен камък ...
Те доста се забавляват с това жълтото долу в ляво,  а за корен съм се замислил сериозно само ме притеснява да не стане много претоварено.
Грунд има и по ситен но не се вижда а и си е малко, ще сложа още. *THUMBS UP*
Ааааа естествени растения ми е рано още, с тях май става доста по сложно и мисля че не съм готов за тях.

Като малък съм уморил доста рибки след дълги мъчения и сега ми се ща да не правя много глупости.

Ако имаш лесно осъществима и работеща идея за растенията ще съм благодарен да я чуя.


Аквариума е:
54L размери 60 х 30 х 30 см
- осветление 11 W с рефлектор;
- нагревател с терморегулатор;
- филтър с помпа и гъба;

Рибките са:

ДАНИО/розово/  - 3 бр.
Гупи                    - 4бр.
Неонки/червени/ -3бр. /след като една загубих вече/
           /черна/   - 1бр.  а трябваше да е червена ама.....
Мисля си да добавя още няколко неонки /червени/ както ми беше идеята да са поне 5-7бр.

Mu3epHuk

Цитат на: peter_m - 15.11.2011 18:45
На рибите ще им е по-приятно с естествени растения и с по-ситен грунд (примерно 3-5мм). Също така рибите не се впечатляват особено от замъчета и други подобни - по-добре им намери корен и някой интересен камък ...

Колегата може би търси по-скоро естетиката (предвид названието му и името на темата), а не толкова мнението на самите рибки, но смятам, че с времето нещата ще си дойдат на мястото. Поздравявам го за добре дошъл във форума и дано с подаръка за дъщеря си доближи цялото семейство до това красиво хоби, наречено акваристика  *THUMBS UP*

peter_m

Ами може да се оглеждаш във форума - често се подаряват растения ... или да пуснеш обява че търсиш. Като начало се насочи към непретенциозни растения - огледай други аквариуми във форума и си харесай - после прочети за тях и ги търси (примерно тук във форума). Това е най-лесния начин да си намериш растения. Разбира се може и да си ги купиш от магазина :)

А за грунда - увеличи ситния и намали едрия (камъните) - ползвай ги по-скоро като украса отколкото да са по цялото дъно. Грунда има и други функции освен да е за красота ...



Рибите се "уморяват" най-често от незнание. Прочети темите отляво на форума в изкачащото меню и предполагам сам ще разбереш защо си ги "уморил" навремето. Дано сега си изчакал достатъчно време преди да пуснеш рибите за да се завърти азотния цикъл

Неоните се гледат в група - примерно 10 ...

VDO

Честит рожден ден на дъщеричката ти!да е жива и здрава и много да се радва на аквариума!Относно естествените растения-опитай и 99.9% ще се окаже,че не си прав! *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

peter_m

... с естествени растения, естествени камъни, корен и грунд от реката (пресят на необходимия размер) освен по-красиво и натурално ще ти излезне и по-евтино ...  :whistle:

SlaviDV

 :-D
Цитат на: VDO - 15.11.2011 19:15
Честит рожден ден на дъщеричката ти!да е жива и здрава и много да се радва на аквариума!Относно естествените растения-опитай и 99.9% ще се окаже,че не си прав! *DRINK*
*DRINK* Много се надявах да чуя нещо такова. *thanks Имам голямо желание може и да е по голямо от на дъщеря ми, но ме е страх да не стане фал :buff:

peter_m

Все си мисля че трябва да се притесняваш повече за рибките отколкото за растенията ... а и растенията ако имат проблем е по-лесно да се отстрани тъй като ще имаш повече време да реагираш и да подобриш средата им. Докато при рибите не е точно така ...

Пиши от къде си, може някой да ти помогне (да ти подари) някое друго растение ... на мен са ми подарявали.

VDO

Опитай,гарантирано няма да съжаляваш. THUMBS UP*
: 15.11.2011г 19:07ч
Имах предвид за по-голям аквариум.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

SlaviDV

А ако сложа естествени растения/водорасли/ какви препарати ще е най-добре да слагам и колко често да сменям водата.
Аквариума е на месец и малко и сменявам водата 50% всяка седмица.
Като слагам ACTY Clean и ACTY Bactol  на AQUA EL.
Нямам идея кога и по колко да слагам.
Това ми го дадоха с аквариума но като свършат мисля да ги сменя с нещо което знам кога и по колко да слагам.
: 15.11.2011г 19:07ч
Цитат на: VDO - 15.11.2011 19:29
Опитай,гарантирано няма да съжаляваш. THUMBS UP*
: 15.11.2011г 19:07ч
Имах предвид за по-голям аквариум.
АХАААААА и аз така бях чел.
По-голям е по лесно, на мен ми е старт и  затова не съм сигурен, доста прочетох  и не съм много уверен.

VDO

За естествените растения в началото не е нужно да слагаш нищо.За смяната на водата-около 20-30% седмично.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

peter_m

Водата сменяй по 30-40% всяка седмица. Гъбата на филтъра я плакни и изстискай малко в същата вода, която вадиш при смяна. Не слагай никакви препарати (само си даваш парите) - може и без тях да минеш. За непретенциозни растения също не ти трябват препарати (или каквото и да било).

Пак да кажа - прочети темите отляво в изкачащото меню

SlaviDV

Цитат на: peter_m - 15.11.2011 19:36
Водата сменяй по 30-40% всяка седмица. Гъбата на филтъра я плакни и изстискай малко в същата вода, която вадиш при смяна. Не слагай никакви препарати (само си даваш парите) - може и без тях да минеш. За непретенциозни растения също не ти трябват препарати (или каквото и да било).

Пак да кажа - прочети темите отляво в изкачащото меню
Добре де ама за растенията ще ми трябва и спец лампа или не съм чел достатъчно.

peter_m

има достатъчно непретенциозни растения за които не е нужна специална лампа ...

Similar topics (5)

31851

Започната от depss


Публикации: 28
Прегледи: 10332

49139

Публикации: 3
Прегледи: 1947

9782

Започната от kometa


Публикации: 27
Прегледи: 8604

24432

Публикации: 29
Прегледи: 11599

43600

Публикации: 11
Прегледи: 3842