• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 08:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

аквариума на tomboo

Започната от tomboo, 14.04.2008 14:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tomboo

14.04.2008 14:25 Last Edit: 19.05.2009 19:54 by Лора
Това е моя аквариум.Все още в процес на оправяне.Рибите са ми 3 скаларии,2 принцеси,3 зебри,2 анцитруса,2 хелера,1 калихт.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FaV1R2YY0.jpg&hash=9c0e29830614580b89d528a0a5baba3c809df4e1

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FaV1R4mg0.jpg&hash=ded74cb23e88c9113e5324be8637fc54c4661415

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FaV1R5o6J.jpg&hash=251843dafbe829c192e214f9a3e6602c5dd7aa70

kratun

14.04.2008 14:35 #1 Last Edit: 14.04.2008 14:38 by kratun
Невероятна комбинация на рог от диво животно, керамично бурканче от мед, разноцветни стъклени мъниста и черупки на морски мекотели. Липсва ми само хитлеристка каска с дупка от куршум на нея. *dontknow*!?!?
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

spetsa

Цитат на: kratun - 14.04.2008 14:35
Невероятна комбинация на рог от диво животно, керамично бурканче от мед, разноцветна стъклена мъниста и черупки на морски мекотели. Липсва ми само хитлеристка каска с дупка от куршум на нея. *dontknow*!?!?
Еееее не така с лошото де :)
Като за начало комбинацията от риби които си избрал е неподходяща.Ще трябва да избереш дали да гледаш златни рибки или скаларии с някой друг вид.Грунда ти е неподходящ и тези керамики вътре също,но като за начало могат да останат.Липсват ти растения.Дай размери на аквариума.От снимката ми се видя че си с гъба ,а не с филтър и като гледам аквариума ще ти е крайно недостатъчна.Смени си фона с черен или тъмно син.Има още доста промени да направиш ,снимай и давай да виждаме развитието  ;-)

nina

Аз не можах да отворя снимките в по-голям формат, може и от нета да ми е. Ама да ти кажа, не знам от колко време си във форума, ако си прегледал секцията "фотография", би трябвало да си разбрал горе-долу какво се харесва и какво не. За критиката - също. Тук се отричат всякакви шаренки плакатчета отзад, керамични съдчета и плуващи жълти патенца /последните присъстваха в първия ми аквариум  :-D/ Опитай първо малко да поразгледаш форума и после пускай снимки, щото да няма сълзи пак  ;-) Нищо лично. Инак - добре дошъл и успех в начинанието  :-)

denzel

липсва всякаква наченка на диво и хубаво...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.best-carp.com%2Fbilder%2Flogo.jpg&hash=0f8b9d5c6c27d71728f3297bd6a7e7c7ce52b680

Odisei

Като за начало, Махни еленовите рога, махни бурканчетата, и насади растенията в грунда, махни всякакви цветни стъкалца от дъното, отиди до близкият зоомагазин и накупи малко растения, набоцкай ги в грунда, купи си някоя друга пура да осветява. И и избери какво ще гледаш скаларии или принцеси  *DRINK*.

Поздрави Симеонов

GrandePippo

14.04.2008 18:25 #6 Last Edit: 19.05.2008 00:04 by GrandePippo
Добре дошъл! Не се сърди на някои от наште критики. Ние имаме навика в тоя форум да се отнасяме донякъде с пренебрежение към новаците като тебе. Не казвам, че се случва редовно, но понякога новите могат да получат по-радушно посрещане. Както и да е.
Слушай сега внимателно и помни онова което ще чуеш(прочетеш)
1. Научи какво е азотен цикъл-информация има във форума и в интернет предостатъчно. Тва е нещо важно за новите и даже му викаме Синдром на Новия Аквариум. Това е най-сериозното нещо, което да научи новия акварист.
2. Научи съвсем накратко за качествата на водата-например за обща и карбонатна твърдост и PH.
3. Много са ти рибите-запомни, че е хубаво да не си пренаселваш аквариума. Има едно старо правило за сантиметри и литри-прочети за него.
4. Не може да се гледат златни рибки и други видове тропически рибки заедно. Накратко обяснявам-златните обичат по-студено, гледаме ги често в едни обли акмвариуми, където няма нагревател и където температурата е стайна-често около 16-17 градуса. Почти всички останали аквариумни рибки са с тропически произход и обичат топло-около 24-25 градуса да речем. Скалариите, дето ги имаш например са тропически-разпространени са в Южна Америка и обичат по-топло от златните. Така в аквариума ти или на златните ще им е горещо, или на другите студено. Аз на твое място бих разкарал златните без да ми мигне окото.
5. Това дето си го залепил на задното стъкло е ОНОВА, към което трябва да се стремиш. Такъв трябва да ти е собствения аквариум. Ти сам трябва да постигнеш тая красота, а не да си я лепиш на стъклото. Сложи едноцветен фон-например син или черен.
6. Поради ред причини е хубаво да отглеждаш растения(виж за разликата между растения и водорасли). Ще ти трябва осветление за тях, но не от прозореца. Ако аквариума ти е до прозореца го разкарай оттам СЕГА.
Светлината ти трябва да е луминицсентна-продават се лампи по магазините и едни специални пури в зоомагазините. Питай за аквастар и гролукс.
7. Купи си лесни за гледане растения и ги засади в пясъка. Подобни растения са Валиснерия, Дъбче, Лимонки, Криптокорини и Ехинодоруси и Анубиаси.Наричаме пясъчното дъно грунд (основа). Не ползвай НИКАКВИ глупости за дъното си-никакви мидички, рапанчета, еленови рога, камъни от строежи, строителен пясък и т.н. Питай в някой зоомагазин за аквариумен грунд, подходящ за отглеждане на растения.
8. Купи си филтър. Прочети какви филтри има на тоя свят. На тебе би ти свършил работа малък вътрешен филтър. Не струват много пари. Питай дали имат с флейта.
9. Прочети най-често задаваните въпроси във форума.
10. Провери в Гугъл или питай някой съфорумник кой е Такаши Амано-всеки, който е бил в това хоби повече от 24 часа трябва да знае кой е Амано.
11. Разгледай в Гугъл резултатите с изображения за Такаши Амано. После разгледай собствения си аквариум. Мотивирай се.
12. Научи имената на най-разпространените рибки и научи някое и друго семейство. Да речем твойте скаларии разгледай от кое семейство са.
13. Провери дали нагревателчето ти е с термореле. Ако не е-купи си нов.
14. Не очаквай да ти се дава смляна информация, както в настоящия случай правя аз-рови се и учи.

spetsa

 *offtopic
Това пък за Амано и 24 часа как го измисли ?!?
Може на човека повече да му харесват аквариумите на Oliver Knott макарче за момента незнае нищо за нито един от двамата.Първо да си оправи основните пропуски,а след това да мисли за Амано,сигурен съм че след месец два аквариума ще изглежда по-добре макарче в началото човек трудно ще се склони да се раздели с първите обитатели на аквариума си :)

nikolay_71

Цитат на: kratun - 14.04.2008 14:35
.. Липсва ми само хитлеристка каска с дупка от куршум на нея. *dontknow*!?!?
Kratune ай стига ве не мога да спра да се смеяяяяяяя!!! :-DСори за офтопика!А сега сериозно-приятел, явно имаш  желание да се занимаваш с акваристика,но първо прочети тук,после ако имаш въпроси питай във форума и всичко ще бъде ок! ;-)

zLoStAr40

Кратун незнам как ти дойде тоя бисер ама се смях от сърце  *ROFL*
Меденото бурканче незнам, защото всеки млад акварист е тръгнал с глинени делви и други такива, но еленския рог ми разби всички фантазии за това какво можеш да сложиш в един аквариум  *thanks *privet*
Всеки гиол да си знае жабките :P :) https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg398.imageshack.us%2Fimg398%2F5846%2Fdsc03267pe9.th.jpg&hash=e1003730577cccf9b91604c62e4c135ffedc1904

GrandePippo

Ми напълно сериозен съм. Който е бил в хобито 24 часа трябва да знае кой е Такаши Амано. Никой не казва, че трябва да харесваме точно типа аквариуми на Амано, просто това е човека популяризирал акваристиката и извел акваристиката на НОВО НИВО. Затова твърдя отговорно-който е бил в хобито 24 часа да научи кой е Амано.
Освен това съм използвал Амано като средство да мотивирам човека. Да разгледа и да види как би могъл да изглежда един аквариум.

Иначе аз съм фен на Сенски

spetsa

Има хора с невероятно красиви аквариуми които си нямат и на представа кой е Амано и сичките тези професионалисти за които си говорим.По добре админа да зачисти темата на човека защото ако трагнем да спорим ще стане дълга и широка  *DRINK*

GrandePippo

Отговорих на човека възможно най-изчерпателно и се опитах да му дам съвет, който намирам за полезен.

bigbeer

Цитат на: tomboo - 14.04.2008 14:25
Това е моя аквариум.Все още в процес на оправяне.Рибите са ми 3 скаларии,2 принцеси,3 зебри,2 анцитруса,2 хелера,1 калихт.

Браво мъжки! Супер е аквата! И аз имам такова тапетче.. и не го смених - колкото и да не ми харесваше! Не го сменяй и ти! Остави задните стълка да позеленеят!
Не ги слушай колегите - те не разбират от NEW STYLING! - ako Amano ти види рогата - ще ахне и ще ти завиди, че не се е сетил преди теб! Замислял ли си се тези рогца да ги 'тапицираш' с явански мъх? Ще станат жестоки! А за глиненото гърне - също правилно си го предвидил! Все някъде трябва да се крият анцитрусите!
Послушай Големият Пипо и разкарай таранките.. за сега май само кака ти Лора все още не се е отказала да ги гледа.. ама тя е пълна с енергия.. :)

пс. Без майтап, накара ме да се замисля за следващата аква - цихлидарник ще е. Вместо камъни да сложа кости! Ще ида до родопа да взема 2-3 телешки глави и кости и след ритуално изваряване и изяждане на месото на разсол.. с чесън и оцет.. и обилно поливане с ракия..  да ги преваря и третирам с перхидрол за да се очистят от недоизгризаното месо.. и после пак да ги изваря и изкисна.. ;) - и до тогава ще ми е готов и новият аквариум!  *DRINK* Наздраве за идеята!

tomboo

Благодаря ви за отговорите и за критиките :-).Ще се замисля за тези неща и ще направя промени и ще пусна фото.Все пак съм начинаещ и ще гледам ваште красоти за пример.

Similar topics (5)

9307

Публикации: 15
Прегледи: 7038

23084

Започната от dinmin91


Публикации: 77
Прегледи: 29721

40702

Започната от Niikii


Публикации: 28
Прегледи: 10227

56224

Започната от K02irs


Публикации: 1
Прегледи: 1336

16543

Започната от madcap


Публикации: 16
Прегледи: 7588