• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.10.2024 06:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми

аквариума на petarstefanov84

Започната от petarstefanov84, 16.02.2016 04:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

След толкова години експримерни - и за мен може би най-добрия вариант за филтрация остава вградения съмп , стига да е направен както трябва.

_Kirilov

След толкова години експримерни - и за мен може би най-добрия вариант за филтрация остава вградения съмп , стига да е направен както трябва.
Винаги съм се опитвал да постигна с течението перфектна механична филтрация - успявам ли да нямам видимо боклуци по грунда - всичко да е във филтъра , значи е перфектен потока в аквариума.

petarstefanov84

Ми сметни, в тоя съмп имам към 60 70 литра керамика сачем матрикс, сипоракс, малко ехеим там как се казваше и малко китайска обикновена керамика. Това в колко кофи сън сън или други видове филтри ще се събере. Иначе боклуци между камъните ми се насъбират, няма как с над 80 90 100 риби, сменям 70 80 процента от водата всяка седмица. Вече не съм толкова запален акварист, иначе мислех и един топ филтър да си направя отгоре.

petarstefanov84

Със 1 сантиметър да беше по-дълъг аквариума и нямаше да може да го вкараме на втория етаж в кооперацията, иначе можеше и от другата страна да има още един 80 литров съмп с 4 5 тръби и още един компресор за въздух, но мен преди 5 години ме интересуваше колко повече литри да е, за да пускам повече риби.  :-D  :-D  :-D

_Kirilov

Супер си го нарпавил , на вън това е масова практика , само ние използваме грозни външни филтри защото уж са ни по-евтини и по-лесни за експлоатация , но съвсем не е така .
При теб винаги можеш да експериментираш с подредба с медии и прочие .

Имаш ли място - правиш или заден или страничен , нямаш ли място правиш отдолу съмп (стига да не ри пречи ефекта на водопада , който чуваш постоянно ...)

petarstefanov84


Similar topics (5)

43706

Публикации: 21
Прегледи: 5285

8089

Започната от vafli4ka


Публикации: 13
Прегледи: 5041

19454

Публикации: 13
Прегледи: 6538

38274

Публикации: 28
Прегледи: 11691

55004

Започната от HegeJl4o


Публикации: 2
Прегледи: 1812