• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 19:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ихааа 200 л нов

Започната от скумрията, 01.12.2013 04:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

скумрията

Вече съм горд собственик на по-голям аквариум , благодарение на колегата  от форума Antuni.След като беше доставен аквариума  до вратата ми и го сложих на вече приготвения специално за него шкаф. Изчаках още 2 дни за да съм сигурен за силикона, че е изсъхнал и да изветрее миризмата . Измих го и смених няколко пъти водата в следващите 3 дни ,за да изчезне този мирис на силикона .Напълних го с вода , на следващия ден сложих SERA aquatan  изчаках няколко часа и добавих SERA nitrivec .Вечерта засях няколко на които не знам точно латинските имена но валиснерия ,анубиас и 2-3 вида микрозорум и една криптокорина. Това е седмица след старта, растенията са от малкия аквариум.Вече има повечко риби ,но не съм правил снимки. Пропуснах да кажа че  външният  филтър е от малкия аквариум с 1 л едропореста керамика и ситна гъба за механична филтрация ,филтъра е самоделен и върши отлична работа.Повече за техниката ще напиша като довърша изцяло идеята за филтрация която е наполовина завършена ,и довърша осветлението.  Та идеята ми е ,да дадете идеи, как да се декорира аквата !

sVGNsali

 :coffee:
Добро утро на всички ранобудници  :-D
А на колегата, добре дошъл и честито. Със здраве и кеф да си го ползваш.
Декорацията, все пак би отразила теб, изразено в подредба на камъни и растения. ТИ какво търсиш, какво целиш?
Ако съм аз, бих сложил този камък малко по в ляво, точно пред нагревателя. Имаше някъде статия за главна точка и нейното място в аква. Нито по средата, нито в края, ами на 1,6... от единият край, ако не се лъжа.
Пак така аз бих използвал скални късове, с черен/тъмен цвят.
А и бих използвал по големи растения, за да се замаскира някак оборудването.
Гледам, регистрацията ти е "прясна", но предполагам че имаш опит. Но пак да кажа, за нов аква с бонданти растения, преди да сложиш рибки, е най-добре да изчакаш минимум 2-3 седмици. Аз примерно, на 3та седмица за малко да ги загубя всичките. Може би е оптична измама, но водата нещо ми се струва мътна?
Но, ако споделиш каква идея имаш, какво гониш, ще има възможност за по градивни мнения.
Със здраве!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

saxon

Честито аз новата аква.Камъкът мисля,че ще втвърдява водата,пробва ли го с оцет?Слагай бързорастящи растения егерия или хигрофила например да се завърти цикъла.Ризомните /анубиас,микрозорум/растения изпъкват много добре на корен.Така както си ги сложил след време,ако всичко е ок,камъка и анубиаса няма да се виждат от микрозорума.

Joro V

много мътно ми изглежда като за цяла седмица след старта.. иначе грунда ти изглежда страхотно - какъв е?

скумрията

02.12.2013 19:08 #4 Last Edit: 03.12.2013 17:02 by скумрията
Ами грунда го взех от Antuni 16 кг е но мисля да прибавя още 8 кг ,фракцията е около 2-3 мм .Водата е мътна понеже филтъра е слаб 300 л\ч, в момента работя по филтрацията . А и аз смятам изцяло работата която съм описал за старт ,тоест и изплакването което траеше 3 дни. Вече е по-бистра водата , но не е това което търся . Ще слагам  помпа която е 1200 л\ч,с кранче на входа за да регулирам дебита . Два литра едро пореста керамика и гъби  но има още работа по нея .Скоро ще кача още снимки , ще има и още  доста растения и рибки. Камъните са калцирани много и не втвърдяват ,този го имам от 1 година някъде в старата аква . Малкият филтър със самоделния канистър и той е от толкова , за това не е проблем , азотния цикъл е задействан според мен.Четох и за тези точки в аквата ,но аз имам два камъка и смятам да ги свържа с по голям корен помежду им . Също ще е покрит с микрозорум или мъхове . Как ви се струва идеята, за корен между два камъка ? В общи линии искам малка джунгла за да мога и рибки да сложа повече, е не прекалено много де.


Публикациите са слети: 03.12.2013 17:02

Ето и малко развитие на аквата .Имаше и няколко изгнили листа по растенията, може би заради пресяването , защото се откъснаха .  Бучнах ги да видя дали ще се  захванат.

скумрията

Ето и малко развитие , нямах много време да се занимавам с него . Смятам да сложа голям корен между камъните ,  да ги събера като фокусна точка , или както се казва там . Искам и още растения да си взема . След доста експерименти и мини наводнение реших да си купя канистър , и искам съвет - sun-sun HW 303 А или Aqua Pro 1200 е по-добре ? Ето и локвата -

sVGNsali

Не видях размерите на аквата, това следобедно слънце ме замаи  :-D
Добре изглежда.
Ще ти споделя, че ако искаш гъста растителност, канистъра може и да те изненада със струята си и ще се чудиш като мен, на къде да въртиш, за да има циркулация но пък да няма центрофуга. Хубавото на канситъра, е че може да го приспособиш към филтърна колона както е при мен за 100% разтваряне на СО2, наред с обема му естествено.
Корена и камъните, събрани на едно, в някаква подредба и дръпнати в дясно - това бих направил аз.
Иначе, бих избрал SUN SUN.. Добре ще е да се замислиш за качествени пълнежи.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

скумрията

http://vbox7.com/play:52ca323420 Ето и малко развитие , от последната снимка . Търся малко по-малки от камъните които съм сложил , за да добавя в средата и в ляво , и може да ги покрия с мъх.

vanko77777

Взимай SUN SUN-на
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

скумрията

Цитат на: Joro V - 01.12.2013 23:16
много мътно ми изглежда като за цяла седмица след старта.. иначе грунда ти изглежда страхотно - какъв е?
http://zoomagazin-bg.com/aquarium-gravel/190--cheren-grund.html Ето от тук го вземах , а аз като казвам седмица, това е от получаването. А иначе е напълнен преди 1-2 часа с водата която престоя преди да вкарам рибите.

M14iro

Честито за големия аквариум.

скумрията

09.03.2014 15:12 #11 Last Edit: 11.03.2014 11:07 by скумрията
Моля ви кажете защо са такива растенията криптокорината си беше зелена преди да я преместя в този аквариум и микрозорума мисля от някакви бели малки охлювчета стана грозен като  бяла коричка се получава по  листата имам вече и на анубиаса как да ги преборя     

Публикациите са слети: 11.03.2014 11:07

Никой ли не може да помогне? :-(

скумрията

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs7.postimg.cc%2Fpwlhbfhp7%2F10391038_822204664478054_3567104279767032201_n.jpg&hash=c83e85ab52e6ff4a9cc530f3f6e6601a08deb674
Здравейте ,ето и малко развитие очаквам съвети и препоръки и се надявам да ви харесва ! Валиснерията в момента е  доста повече от това което се вижда на снимката , и рибите са значително повече . Камъните си ги донесох от родопите , много ги харесах. Донесох си 2 чувала , и рискувах жената да ме убие че съм помъкнал камъни , но си заслужаваше ! Два различни модела са , но този ми допадна повече и за сега ще съм с него !

Similar topics (5)

21939

Публикации: 8
Прегледи: 4437

10194

Публикации: 15
Прегледи: 7602

58564

Започната от Kirilorius


Публикации: 5
Прегледи: 3241

45888

Публикации: 18
Прегледи: 7474

21889

Публикации: 7
Прегледи: 4832