• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Иван Вълков

Започната от Иван Вълков, 16.07.2016 23:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Вълков

След леки аварий, смяна на акви, но все още имам зелено кътче удома.


jabeto

Важно е да има къде да мокриш ръкавите :-)

Didooo

Око за око, зъб за кюфте

Иван Вълков

Цитат на: jabeto - 12.02.2019 10:12
Важно е да има къде да мокриш ръкавите :-)

Мда така е но следвам твоя пример с по малко движение из аквариума :)

П. П. Майтапа настрана преди два дни изчистих стъклата че.... Бяха ужас.

Иван Вълков

Днес разчистих малко водна леща.



Иван Вълков

Да повдигнем темата. Криптокорините от ден на ден влизат в час все повече. Прехвърлих всички гупи от малкия аквариум. Интересното е че за няколко дни започнаха да щъкат все повече новородени. Никой не ги закача и скоро ще трябва да ги разреждам.
https://i.postimg.cc/gkWQ1595/IMG-20190305-194205-HDR.jpg



niki_o

Острова е започнал да се оформя ,ама пак няма кой да ти изчисти стъклата бе Ванка :-P :-D
Честито за бебешоците-и мене ме изненадват постоянно рояци отцелели в големия аквариум въпреки Крибензисите....природа какво да правиш :-)

Иван Вълков

Аз за стъклата съм оставил природата сама да се погрижи-нали в аквариум с криптокорини алгий нямало как да има ;). Шегата настрана но зацапването на стъклата продължава повече време и почти на всяка смяна ги чистя и за 5 дни пак си има. Вярно намаля с времето но иска още време за стабилизация. Като се замисля локвата вече стана на 4 месеца и растенията започнаха да растат през последния месец.

А гупите след седмичната диета(един ден в свдмицата не ги храня) с кеф си обират умираща брада.

Иван Вълков

От както махнах водната леща, популацията на черна брада се намножи. Смяна на водата през два дни + глутарлдехид + гладна диета на гупите, донякъде редуцира количеството на брадата но все още я има макар и избледняла и бяла. Определено експеримента с хранителна подложка и бавнорастящи растения - Криптокорини не беше много удачен.

Другото ново е че газифицирах малкия аквариум и Буцките започнаха да растат - благодаря на Васил Димитров.

За около 2 години и половина в хобито се убеждавам че качеството на водата е от ключово значение - В Димитровград водата е твърда с високо кН - респективно трудно насищане с СО2, слабо усвояване на торовете.
Решил съм да опитвам да извлека максимума в твърдата вода като растеж.

Ето и локвите






niki_o

Много бебета бре =-O
Това всичкото ако отрасне не брада ами и мустаци ще прихванеш :-P

Иван Вълков

 ]:-> Има някакво развитие но...




Иван Вълков

И в новия месец да ударим един рестарт....

kkrase

Тъкмо щях да задавам въпроса, дали между камъните не се крие прекалено много органика. Иначе новата подредба ме кефи, успех.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F7A%2F53%2F70d38b846e147a53.jpg&hash=0f54abbba4545fe0133ccc825ccbc389dc6415a5

didak

... и пак без бързорастящи за да намалиш алгите?

Иван Вълков

Има заден план от Rotala rotundifolia който ще трябва да порасте. Този път аквата е стартирана без хранителна подложка( основния източник на проблеми при мен) и риби се чудя изобщо дали ще има. Иначе малко е летящ старта т.к. филтъра не съм го мил и го оставих да цикли в една туба.

Надявам се този път нещата да потръгнат старта е с изцяло мой растения с който неведнъж съм стартирал акви от абсолютна нула.

Радвам се че Ви допада новата подредба.

Similar topics (5)

9346

Публикации: 36
Прегледи: 10068

23084

Започната от dinmin91


Публикации: 77
Прегледи: 29596

40702

Започната от Niikii


Публикации: 28
Прегледи: 10168

56224

Започната от K02irs


Публикации: 1
Прегледи: 1331

11109

Публикации: 28
Прегледи: 8910