• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 12:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на hunter

Започната от hunter, 07.05.2013 21:36

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

ipman

Рибите са дребни филтрацията ти е супер,но нека и други колеги да си кажат мнението успех  :-)

hunter

Корекция в бройката отосите от 2 стават 1. Одеве отидох да сменям вода на скаридарника в мазето където ги бях свалил. И единия геройски умрял, явно не ми е понесло от Вермокса и това е резултат. Другия за сега е добре така че рибите остават 8 на брой. А въпросът ми се запазва  :-)

Joro V

защо не пробваш с коридорас пигмеус?
много симпатични малки рибета. Може да ги комбинираш и с 3-4 ендлера примерно...

hunter

Тука в Бургас сме много зле и за това. Ходих до единия магазин в мола да питам за НС казаха ми, че ще ми доставят и още чакам. Питах и за криптокорина парва няма резултат. Попитах и за тези рибки и нищо конкретно. Аз ги забелязах и ми харесаха още от профила на zariio. Но като няма от къде да се купи е егати гредата :duvar: Казват, че този магазин ще го напомпват и съм в очакване. И за това съм се спрял сега на тези неони поне тях ги има тука на всякъде. А в София на каква цена вървят пегмейчетата?

Асен Евгениев

В тези 23 литра липсата на обем може да се компенсира с добра филтрация при
неголям брой риби, лошото е, че няма достатъчно дължина да си плува пасажа
насам-натам.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

genadi666

Пигмейчета имаше Васко  . Поне от него си взех моите  пигмейчета и емберите. Питай го за наличност и цена. На мен лично  пигмейчета са ми по интересни от неоните, но  вкусове всякакви
Цитат на: hunter - 19.01.2014 15:06
Тука в Бургас сме много зле и за това. Ходих до единия магазин в мола да питам за НС казаха ми, че ще ми доставят и още чакам. Питах и за криптокорина парва няма резултат. Попитах и за тези рибки и нищо конкретно. Аз ги забелязах и ми харесаха още от профила на zariio. Но като няма от къде да се купи е егати гредата :duvar: Казват, че този магазин ще го напомпват и съм в очакване. И за това съм се спрял сега на тези неони поне тях ги има тука на всякъде. А в София на каква цена вървят пегмейчетата?




Асен Евгениев

Цитат на: genadi666 - 19.01.2014 15:25
На мен лично  пигмейчета са ми по интересни от неоните, но  вкусове всякакви
На мен ми харесват коридорасите и имам такива, но при гъсто залесеното ми дъно почти не
ги виждам, само като се покажат до предното стъкло. Докато пасажът неони плува в
средните слоеве и ги виждам от другия край на стаята. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hunter

А кой е Васко?
Цитат на: akapulko - 19.01.2014 15:12
В тези 23 литра липсата на обем може да се компенсира с добра филтрация при
неголям брой риби, лошото е, че няма достатъчно дължина да си плува пасажа
насам-натам.
За дължината е лошо да 45см е дълъг. А за филтрацията горе долу към какво да се насоча като дебит това е въпроса. За сега съм с вътрешен 300л/ч

Асен Евгениев

Цитат на: hunter - 19.01.2014 15:36
А за филтрацията горе долу към какво да се насоча като дебит това е въпроса.
Насочи се към такъв тип филтър, за който можеш да намериш две допълнителни
кошнички да му закачиш, за повече материал.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hunter

Цитат на: akapulko - 19.01.2014 16:07
Насочи се към такъв тип филтър, за който можеш да намериш две допълнителни
кошнички да му закачиш, за повече материал.
Аз се замислям за нещо външно като eheim 2213. Дали ще е добре? И колко като бройка ще мога да вкарам ориентировъчно?

Joro V

иначе коридорасчетата мисля, че скоро ги гледах в един магазин на 4лв/бр

zariio

Цитат на: hunter - 19.01.2014 16:13
Аз се замислям за нещо външно като eheim 2213. Дали ще е добре? И колко като бройка ще мога да вкарам ориентировъчно?

Точно 2213 ползвам за моето кубче дето си гледал.Перфектен филтър.Не ти трябват никакви кошници,пълниш го директно и готово.Само сложи долната решетка.Аз съм само със сипоракс без гъби и нищо друго.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Асен Евгениев

Цитат на: hunter - 19.01.2014 15:36
А кой е Васко? За филтрацията горе долу към какво да се насоча като дебит това е въпроса. За сега съм с вътрешен 300л/ч
Помислих, че питаш за вътрешен. Естествено,че с външен е по-добре. *DRINK*
Васко е kiliman.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

yanev90

Може да си вземеш коридорас жули в Бургас съм виждал на 2-3 места на цени от 1 до 3 лева. А вместо неонки аз бих си взел родостомус много атрактивни пасажни рибки са. Аз имам и неонки и родостомуси и силно те съветвам да си вземеш родостомуси. Разгледай някои клипчета с тях.

hunter

Цитат на: yanev90 - 20.01.2014 16:08
Може да си вземеш коридорас жули в Бургас съм виждал на 2-3 места на цени от 1 до 3 лева. А вместо неонки аз бих си взел родостомус много атрактивни пасажни рибки са. Аз имам и неонки и родостомуси и силно те съветвам да си вземеш родостомуси. Разгледай някои клипчета с тях.
И на родостомусите ще им дойде реда. Сега съм се спрял на черния неон и вече има 3, бавно аквариума да свиква с новодомците и те с него. Към края на седмицата замислям още 2 или 3 но ще търся и филтър. По всяка вероятност ще е втора ръка понеже не ми се броят 150лв. за нов. Остава въпроса с колко мога да напомпам с този филтър. Интересува ме като ориентир а не да се каже число и да е това. Просто долу горе ако някой е изпадал в такава ситуация и има опит да препоръча. Не ми се иска да прекаля и да мъча рибките и да умират за това пита :-)

Similar topics (5)

11243

Започната от mimka


Публикации: 4
Прегледи: 2033

33348

Публикации: 7
Прегледи: 4264

47686

Започната от Bozhkov


Публикации: 24
Прегледи: 8430

9360

Започната от heler


Публикации: 7
Прегледи: 3136

23519

Започната от nikan


Публикации: 3
Прегледи: 3348