• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на heler4eto

Започната от heler4eto, 16.02.2010 21:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

heler4eto

Всеки си има тема.А аз нямам.Пък и това не е честно :-P Шегата на страна *THUMBS UP*
Аз съм на 12 години.От 3 месеца гледам декоративни рибки.Аквариума ми е 30 литра.
Има помпа с филтър Aquael Fan mini/plus.Филтъра филтрува 260л за час.
Обитателите в аквариума засега са
-1 жълта молинезия
-2 гупи
-1 анциструс
Тази седмица ще купувам още малко рибки.
Имам едно изкуствено растение но вече не ми харисва ще го махам и ще слагам други.
Има цветен фон.Нагревател маде ин швейцария.
Има една лампа която не е за аквариуми но мисля че седи добре и осветлява през ноща аквариума.Не й знам марката.Не пише.Просто го намерих в терасата която не е потребен и аз реших да го сложа в капака на аквариума.Граунда е дребен.Някоите миди и изкуствени черупки от охлюв са малко по едри.Приемам всякакви критики и съвети. *privet*
утре може да си купя още рибки и растения тогава ще кача по хубави снимки

Lucio

Добре ще вземеш растения, но трябва да сложош по-ситен грунд и по дебел слой.

vasso

Не знам къде е "маде" този нагревател, но има ли термореле? Ако няма трябва да го смениш. С едноцветен фон по принцип е по-красиво. Наблегни на естествените растения и ако можеш си вземи корен. *THUMBS UP*
ПП: Кабелът на нагревателя ми изглежда много подозрително ,както е потопен така! Кога е произведен този нагревател и пише ли, че може да се потапя напълно? Много трябва да внимаваш с тази техника, защото и най-качествените стоки дават фира понякога! :-)

heler4eto

Да пише че може да се потопи с кабел.Термометър нямам днеска ще изляза на пазар за акваристиката.Днес очакваите нови снимки  *THUMBS UP*

pavlin69

нагревателя мисля че е маде СССР, мисля че съм виждал такъв с отбелязана на него цена в копейки, може и да бъркам де

vasso

И мен ми се струва старичък, пък и кабелът... *NO*. Все пак той си знае човекът.

nikolaytoshev

Цитат на: heler4eto - 16.02.2010 21:33

Има една лампа която не е за аквариуми но мисля че седи добре и осветлява през ноща аквариума.

Защо осветяваш аквариума през нощта???
И ако искаш истински растения ще ти трябва още грунд.
Нагревателя ти е с термореле, нали?

heler4eto

Май не е с термомерле.Пускам го през ноща лампата защото става красиво и мога да ги зяпам цяла нощ.Като се раздразня и ги гледам ме успокояват.Даже първата нощ когато бях акварист бях с нощната лампа.На снимката се вижда.Тогава очи не съм затварял  *THUMBS UP* много ме радват

ivcho0

DEJA VU......слушай съветите на колегите и давай само напред и нагоре.

heler4eto

OK  *DRINK*
: 17.02.2010г 20:08ч
ЗА нови снимки утре ще кача че сега батерията на апарата се зарежда  :coffee:

ivan_251

Много ти е кич аквариума.Махни ги тези топчета,сложи си разтения.И на мен малкия ми аквариум,но без сериозни растение е осветен до 12 часа.Глезкам ди го и ме радва много.

kamaro

Здравей по-добре скрий нагревателя зад филтъра ще изглежда по-добре. Послушай и колегите за живите растения и ще стане супер. *THUMBS UP*
От нас песен, от Бога здраве .

heler4eto

с моята лампа ше стане ли да гледам растения.Но ко.ато ходя на почевка някаде за седмица.Тогава няма да има осветление и ко става  :popcorn: всичко на ала бала  :popcorn:

nikolaytoshev

Ами след като си вземеш истински растения има едни много хубави таймери - механични - около 5лв. и електронии - около 15лв.
Има теми тук във форума. Поразрови се и попрочети.
Повече четене - по-малко питане. Това е смисъла на форума. 8-)

heler4eto

Сега положението е така и не мисля да го сменям
4 растения-нагревател-помпа и филтър aquael fan mini plus f=260h-Осветление
Рибки-
-9 гупи
-2 молинезии
2-коридарос
1-анциструс
Аквариума е 30л

: 26.02.2010г 16:04ч



Similar topics (5)

28289

Започната от grek


Публикации: 17
Прегледи: 7765

46143

Започната от stoyan


Публикации: 119
Прегледи: 53000

9305

Публикации: 5
Прегледи: 3107

22580

Публикации: 11
Прегледи: 4190

40616

Започната от techobg


Публикации: 12
Прегледи: 4956