• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 09:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумите на zorko

Започната от zorko, 08.09.2013 22:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zorko

Здравейте  :-)
Имам 2 аквариума - Един 18 литра и един 30 литра.
По-малкия не съм го снимал , защото стана инцидент с капака му и няма как да светя сега за да направя снимка. Него най-скоро време ще му направя капак и ще го снимам.
А относно 30 литровия ми аквариум:
Стартирах го в началото на Юли.
Бях се опитал да направя скейп с камъни и корени.
Ето така изглеждаше:

Водата беше мътна, бях го оставил да се оправи, мислех че е от грунда. Но след като стоя така 1 месец, мътилката все още стоеше. За това махнах корените , явно е било от тях, защото миришеха и след като ги махнах водата се оправи.
Ето така изглеждаше 1 месец след това без корени:

Миналата седмица Superman ми подари много растения, за което съм му много благодарен  *thanks
Махнах камъните и наредих растенията.
Малко информация:
Аквариум: 45x25x29
Осветление: 1 крушка 15 W - енергоспестяваща
Филтрация: 350 литра на час
Отопление: Нагревател 25 W с термореле
Грунд: Многослоен - 1 ред едра фракция 3 - 6 мм , 1 ред парченца глина , 1 ред ситна фракция
Растения: Валиснерии, Хетарантери, Мексикански дъбов лист, Ротави и Криптокорини
Риби: 2 голями гупи (1 мъжка и 1 женска) , 1 мъжка червена плата, и 10 малки гупи (2 см някаде)
Безгръбначни: 30 бр. Планорбис

Ето така изглежда аквата сега:


Очаквам съвети, мнения, препоръки :-)

otli4nikat2

Здр  zorko добре дошъл в /БАЕ/ аквата ще тръгне но трябва време можеш да сложиш едно черно фолио на гърбът на аквата ще изглежда по добре относно корените може да сложиш лозов корен или мопан но първо ги обработи да не са сурови.Относно осветлението може да сложиш 2 пури по 15 вата http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?category=lighting&product=Sylvania_GroLux_T8_15W_45cm_OEM&n=1 и ще имаш достатъчно светлина за растенията .
"Ако си съгласен с мнението на мнозинството,
значи е време да спреш и да се замислиш. "

hunter

Здравей и от мен, струва ми се имаш във аквариума си и марсилеа хирсута или се бъркам? Камъните можеше и да ги оставиш просто да ги преподредиш. Корен от лоза не ти препоръчвам да слагаш бързо загнива. От опит го казвам аз имах във аквариума и за 1 година почна да гние и да хваща брада и го разкарах. Иначе не е създавал проблем бях го преработил което включваше премахване на кората измиване. Преваряване като във водата сложих малко сол след като вреше към 5-6часа го извадих. Още веднъж го разгледах за кори и отпадъци и след тяхното премахване го киснах към седмица във кофа с вода. Ако не потъва сам след преваряването може при кисненето да го затискаш с нещо по тежко. След това си го сложих със аквариума и нито оцвети вода нито миризми нито слуз. Докато го киснах една седмица всеки ден сменях водата в кофата.

zorko

Здравейте!  *YAHOO*
Искам да ви покажа до къде се е развило аквариумчето ми :)
Нарочно не съм вадил филтъра, нагревателя и термометъра, за да видите кое къде съм сложил и да ме посъветвате кое къде да преместя. Искам да ви попитам къде и как да сложа филтъра, защото е 350 л. на час, а в аквариума има чисто към 25л. вода. И мисля, че е множко и рибите ги влачи течението яко. И се чудя какво да измисля за да не пречи на рибките, да не им прави голямо течение.
Ето го аквариумчето:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs21.postimg.cc%2Fnoxii8zd3%2FWP_000181.jpg&hash=c891b55446d0f2826cdea650c189feb8a997560f

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.cc%2F3oy0tu8wp%2FWP_000184.jpg&hash=911c36f928abfcbd871b0d11522336a5fe4ccdfe

Приемам всякакви критики, мнения, съвети и коментари!

elsenior

Ако няма в комплекта на филтъра флейта му направи една и си решаваш проблема с течението и вдигането на мътилка по стъклата. Разположи я така, че да раздвижва само повърхността на водата. Регулирането на струята от флейтата (ако ти е силна) става, като разшириш отворите.
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

otli4nikat2

Здр  zorko.Еlsenior е прав за флейтата ,нагревателя  можеш да сложиш  почти най долу ако ти позволява кабела и ще се скрие от растенията,филтърът също може да доближиш до задното стъкло ще е по добре .
"Ако си съгласен с мнението на мнозинството,
значи е време да спреш и да се замислиш. "

Similar topics (5)

52539

Публикации: 50
Прегледи: 11747

20992

Започната от vasso


Публикации: 42
Прегледи: 15186

19321

Започната от h0nda


Публикации: 36
Прегледи: 15086

48603

Публикации: 33
Прегледи: 12131

46093

Публикации: 35
Прегледи: 9153