• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 18:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Boqnov90

Започната от Boqnov90, 21.02.2015 21:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Boqnov90

Нека и аз да покажа едно от аквариумчетата ми направено със скромен бюджет.
Данни:
55д35в30ш 57л.    01.09.2014
Грунд - речен пясък
Осветление - 2х18в аквастар и гро лукс + 2 метра диоди 5в 6000к.
Филтри - окачваем аква клиар 380л.ч. и вътрешен ресън 500л.ч. пригоден от мен с керамика и гъба.
Нагревател 25в като използвам външно термореле.
ЦО2 - мая и захар като регулирам мехурите с кран 1м/с. Разтварям чрез вътрешния филтър
Риби - 6 клиновидни разбори, 6 син неон, 4 стъклени тетри, 2 коридорас, 2 анциструс, 1 мъжка гупа за разплот отделена от другия аквариум  *ROFL* .
Растения - апонодетон, паричка, роголистник, хигрофила полисперма, валиснерия, нимфея, едно малко анубиасче, криптокорина невели, микрозорум, лимонче.

Има още какво да се желае. Имам нужда от червено растение за да контрастира насочил съм се към лудвигия репенс рубин.
Чакам критики за да мога да си взема поука от тях и някой друг съвет разбира се няма да е излишен. Техниката не съм я вадил не ми се занимаваше

yavor_dz

Поздравления за аквариума. Точно такъв тип харесвам - сборен с много растения. Не е претенциозен акваскейп или биотопен. Наистина много свежо аквариумче.

niki_o

Симпатяга е *BRAVO*
Наистина червено ще му доиде добре.Защо не опиташ с Alternanthera reineckii "Pink за силен контраст или Hygrophila corymbosa "siamensis" за малко по-лек.И двете при мене се оказаха изключително лесни за отглеждане.Дори в началото като взех второто си мислех,че е просто Лимонче пък то веднага почна да се зачервява :-D

Boqnov90

Алтернатерата иска по мека вода докато тук във Варна е супер твърда.

Methokill

Страхотен е.Много имах мерак за такъв тип растителен аквариум,но в последствие стана бебешки цихлидарник :D
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

zariio

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Boqnov90

Благодаря ви за думите. Смятам че този тип не е претенциозен толкова, а за да се захвана с нещо по сложно ще ми е нужен повече опит и повече средства. В скоро време съм замислил нещо малко 5л. За някоя скаридка със всички глезотиики. Ако се справя с него ще се насоча към по голям с по сложни и така харесвани от мен полянкови растения.

Boqnov90

Малко развитие да покажа и да се похваля с новия ми co2 дифузер тип направи си сам *YAHOO*
Всичко се развива много добре. Брадица имам тук там, но е неизбежно. За 4 дни не бях слагал никаква тор и веднага ми се отрази на лимона.
нимфеята обаче започва да ми се превръща в проблем, листата и стават огромни до 10см в диаметър и прави адски много сянка.
Целия аквариум има нужда от ножица, но няма да е сега а след като направя промени в самата подредба и махането на някой растения.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs7.postimg.cc%2F8jxr3nsez%2F20150408_210826.jpg&hash=6942b1cadcd94e537cea3762b096c3b80caa1f45


Qnew

Колега , тия големите балончета въглероден диоксид разтварят ли се?
The Lagacy!

Boqnov90

Големите балони излитат. Просто имам пробойни в лепилото и затова пуска по някои друг голям балон. Но мъничките мехурчета докато стигнат повърхноста почти изчезват и определено разтенията започнаха повече да кипят

jabeto

От какво и как си го измаисторил?Дай повече инфо ако може :-)

Boqnov90

Шишенце от сера акватан 50мл. След това взех една керамична чиниика очертах диаметъра на шишенцето и отчупих пърчето. След това се започна голямото шкурене с едра шкурка докато не стане гръгчето необходимо ни да влезе във шишенцето. Дебелината на керамичноти кръгче трябва да е не повече от 2мм защото няма да пуска балончета(изпробвано) мажеш с лепило аз използвах капчица(четах че не вреди) и готово.
Ще правя още за наното и ще снимам отделните елементи. Също така може да се види клипчето от дето взех акъл в youtube 

jabeto


yasenst

Здравей! Поздрави за красивия аквариум и труда, който си положил. Браво! Само едно нещо ми направи впечатление- аквариума ти е 57 литра, а нагреватела 25 вата. Препоръчва се ват на литър горе долу.

Caxapa

Цитат на: yasenst - 09.04.2015 19:37
аквариума ти е 57 литра, а нагреватела 25 вата. Препоръчва се ват на литър горе долу.
Ако в помещението където се намира аквариума се отоплява и стаайната температура не пада под 24-25° може и с по-малък нагревател.  Така съм с един 180 литров на който съм сложил 75 ватов нагревател, 200 литровият е с 100 ватов и така нататък.

Similar topics (5)

35925

Публикации: 153
Прегледи: 53440

51962

Започната от stheev


Публикации: 15
Прегледи: 5119

11243

Започната от mimka


Публикации: 4
Прегледи: 1982

33348

Публикации: 7
Прегледи: 4184

47671

Започната от mariqn


Публикации: 1
Прегледи: 1299