• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 03:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Bluefire

Започната от bluefire, 22.09.2009 20:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bluefire

22.09.2009 20:17 Last Edit: 26.11.2009 22:54 by bluefire
Айде и аз да се похваля с новата ми локвичка  :
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F4353%2F014960727-big.jpg&hash=bf67d4215db1ca44f276f50a1e6f0015cdefffd4
Аквариума е стартиран преди 3 седмици  (тогава пуснах първата риба )

120x55x45  ДxВxШ  канистър атман 3337  
осветление  4хт5х36w  2 gro-lux,1 aquastar i 1 daylight (обикновена )
Риби -  2 пангаса,1 бета ,3 крибензиса , 2 анцитруса ,1 птелиголихт , 1 силвър шарк ,САЕ и 3 калихта
Растения : Гиганска криптокорина ,спирална и обикновена валиснерия,ехинодорус елеохарис и другите не ги знам какви са :)
Моля даваите предложения че ми се струва много празен и незнам дали е добре оформен   :) пък ако някой има и нещо за даване (като за мен няма да откажа) в момента разработвам капак така че имайте го в предвид  :)

*offtopic    снимката е правена с телефон

h0nda

Трябва ти още доста растения, виж в сайта за стиловите на акваскейпа , че така както е сега изглежда супер малък аквариум, иначе пак бива като за начало :)  *privet*
Може да сложиш по-ситен грунд ако ще го правиш растителен
Следвайте мечтите си !!!
http://www.flickr.com/photos/tsanislav/

bluefire

22.09.2009 20:25 #2 Last Edit: 22.09.2009 20:30 by bluefire
отдолу има ситен 4-5 мм просто съм сложил по едър да не могат сомовете да ровят растенията
повече ме интересува като аранжировка  как  ви изглежда ?

bigbeer

Цитат на: bluefire - 22.09.2009 20:25
отдолу има ситен 4-5 мм просто съм сложил по едър да не могат сомовете да ровят растенията
повече ме интересува като аранжировка  как  ви изглежда ?

От където и да го погледнеш, грунда ти е недостатъчно дебел за да имаш добри растения. Криптокорините и валиснерията ще вървят накак си.. за други обаче и не помисляй.. евентуално анубиас можеш да добавиш.

bluefire

идеята ми е да добавя малко явански мъх  и корен (са сега имам малко мъх ) и още пясък (щом казвате ) но незнам какви риби още да сложа  че като гледам всички те ми риби са по или около дъното и в средния и горния слой е празно някакви идеи

bigbeer

Изчакай да 'буреняса' малко аквариума, или добави някякви плуващи растения и чак тогава можеш да ви вземеш някакви 'лабиринтови' рибета

bluefire

Малко ъпдейт на моята локвичка  много благодарско на "гого савов" за корена

: 24.11.2009г 01:01ч
очаквам и идеи какво мога да подобря (ако има нещо за подобряване освен че са ми малко рибите  *ROFL* )

Vannkata

този корен е по скоро за печката  *spam

Raven

Може би това не е най оптималния вариант на корена, пробва ли го в други положения?

Аз преди да сложа корен в аквариума го опирам на стената в някой ъгъл и го ограждам с някаква плоскост, така че да имитирам размера на аквариума .
След това го снимам във всички възможни положения за които се сетя и сравнявам снимките.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

vasso

Може да прикриеш част от техниката. Иначе коренът е интересен. Може да пробваш да го закрепиш с нещо на дъното,аз пробвах с корда. :-)

bluefire

Цитат на: Vannkata - 24.11.2009 09:07
този корен е по скоро за печката  *spam
може и по благородно да  завиждаш  *YAHOO*  *ROFL*  *MODERATOR*
: 26.11.2009г 22:10ч
Цитат на: Raven - 24.11.2009 11:10
Може би това не е най оптималния вариант на корена, пробва ли го в други положения?

за сега е това защото е сух отдавна не е бил в вода и е заклещен на разпънката  *thanks  :-[
пък и на мен много ми харесва как седи в "въздуха " и мисля да го оставя така
въпроса ми беше повече за растенията дали са разположени добре като видове
: 26.11.2009г 22:10ч
Цитат на: vasso - 24.11.2009 11:52
Може да прикриеш част от техниката. Иначе коренът е интересен. Може да пробваш да го закрепиш с нещо на дъното,аз пробвах с корда. :-)
аквариума още е в процес на разработване и за това не съм я крил а само съм го снимал за идеи към него 

Асен Евгениев

Относно корена, на средната клечка /между другите две/ има интересна
човешка физиономия. Или по - скоро неандерталска. Развърти го малко тоя
корен, току виж ти харесала и друга поза.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bluefire

Цитат на: akapulko - 26.11.2009 22:36
Относно корена, на средната клечка /между другите две/ има интересна
човешка физиономия. Или по - скоро неандерталска. Развърти го малко тоя
корен, току виж ти харесала и друга поза.
както казах  корена няма как да го равъртя при положение че едвам го вкарах даже малко се счупи иначе нямаше как да го сложа 
за лицето знам и аз го видях и за това ме кефи още повече

monksita

26.11.2009 22:44 #13 Last Edit: 27.11.2009 07:53 by N.Nobs
razteniqta sa super  taka no korena naistena go maxni  i  bix ti prepora4al  gupi  heleri labeoo  molineziq  afio simeon  moeto mnenie  da izbqgva6 skalarii  ako iska6 mi pi6i na skupe  monkata6195

Кирилицата е задължителна!

Rendaka

Защо някои решиха ,че трябват още растения? Ако човека е решил да гледа риби, а не растения?  *CRAZY*
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

Similar topics (5)

49218

Започната от yanev90


Публикации: 12
Прегледи: 3915

9854

Публикации: 20
Прегледи: 7121

24739

Публикации: 47
Прегледи: 18366

43672

Започната от manol


Публикации: 107
Прегледи: 44707

59561

Публикации: 20
Прегледи: 347618