• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 22:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Aquadream.

Започната от Aquadream, 07.11.2011 21:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aquadream

07.11.2011 21:10 Last Edit: 03.08.2012 16:55 by NO CARRIER
Здравейте всички. След няколко месечно отсъствие от форума реших, че е време да представя новия си скейп. Аквариума и параметрите му са същите както в тема "Моето последно творение". Скейпа а все още в процес на развитие и ще има някои допълнения към него в близко бъдеще. Ако някой има конкретни въпроси или коментари моля заповядайте.

Nikiengi

Майсторска работа! А въпроси за какво - направо е супер!  *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*

spun


ceko

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

a__andreew


anasarka

Каква е идеята на тия клончета? В заден план мислиш ли да има растения?
Иначе полянката е доста хубава браво. *THUMBS UP*
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

ssg


Aquadream

Цитат на: anasarka - 08.11.2011 10:15
Каква е идеята на тия клончета? В заден план мислиш ли да има растения?
Иначе полянката е доста хубава браво. *THUMBS UP*

Клончетата има да обрастват с Пелията за известно време. Трябва да станат чисто зелени, да не се вижда дърво по тях.
В задния план има бол растения в момента. Ако имаш предвид стеблени, такива няма да има. Само ще увелича количеството на Блуксата в двата задни ъгъла. Трябват ми още клонки за набождане но свършиха. Иначе Пелия имам с тонове.

anasarka

Интересна идея, странна но интересна. Явно не пресъздаваш дървета.
Да за стеблени имах впредвид, но и така е интересно. Мислил ли си за камъни и в лявата част, за да придобие баланс?  Сега като го гледам погледа ми бяга се в дясно. Мислил ли си за по-открояваща се фокусна точка? И все ми е в главата като гледам скейпа ти за нещо чарвено, сякаш му липсва, мислил ли си по въпроса.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

buchkata

Много ми допада!Молодец!
Интересно ми е като обраснат клонките как ще ги фризираш.
Тези тръби малко дразнят обаче.

dafil

Чудесно развити растения *THUMBS UP*
...и все пак кажи отново,че тези  поляни са такива само с 2бр Т5-ци!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Aquadream

Цитат на: buchkata - 08.11.2011 17:39
Много ми допада!Молодец!
Интересно ми е като обраснат клонките как ще ги фризираш.
Тези тръби малко дразнят обаче.

Снимката е далеч от конкурсен финал. Затова има тръби. Аз имам Lily Pipe комплекти ама би бактиса да се трошат, затова не ги ползвам вече.
: 08.11.2011г 19:07ч
Цитат на: dafil - 08.11.2011 18:50
Чудесно развити растения *THUMBS UP*
...и все пак кажи отново,че тези  поляни са такива само с 2бр Т5-ци!

3 броя Т5 по 28 Вата всяка. 84 Вата общо, без рефлектор. 2 броя от 6400 Келвина и една от 10000 Келвина.
: 08.11.2011г 19:07ч
Цитат на: anasarka - 08.11.2011 17:20
Интересна идея, странна но интересна. Явно не пресъздаваш дървета.
Да за стеблени имах впредвид, но и така е интересно. Мислил ли си за камъни и в лявата част, за да придобие баланс?  Сега като го гледам погледа ми бяга се в дясно. Мислил ли си за по-открояваща се фокусна точка? И все ми е в главата като гледам скейпа ти за нещо чарвено, сякаш му липсва, мислил ли си по въпроса.

Идеята за баланс посредством еднородни материали в двете страни на скейпа е ограничен подход. Очевиден начин за създаване на визуален комфорт, но неприсъщ на моите идеи за визия.
Сега погледа ти бяга в дясно, защото не четеш отговорите на постовете, които съм публикувал. Обясних по-рано, че скейпа не е готов. Това е само преходен момент в развитието.
Когато всичко е готово фокуса ще падне върху падината която се намира грубо в линията на златното сечение.
Аз имам навика да фокусирам върху празно пространство, не върху обект. Така се постига много по-силен ефект за дълбочина.

На този етап скейпа е все още малко празен.

Асен Евгениев

Цитат на: Aquadream - 08.11.2011 19:23
Аз имам навика да фокусирам върху празно пространство, не върху обект.
*THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

El toro

Уникален,почвам да се навивам и аз само да си направя цео система и почвам,верно че е много труд обаче си заслужава. Пожелавам ти успех.... El Toro

anasarka

08.11.2011г 19:07ч[/size]

Идеята за баланс посредством еднородни материали в двете страни на скейпа е ограничен подход. Очевиден начин за създаване на визуален комфорт, но неприсъщ на моите идеи за визия.
Сега погледа ти бяга в дясно, защото не четеш отговорите на постовете, които съм публикувал. Обясних по-рано, че скейпа не е готов. Това е само преходен момент в развитието.
Когато всичко е готово фокуса ще падне върху падината която се намира грубо в линията на златното сечение.
Аз имам навика да фокусирам върху празно пространство, не върху обект. Така се постига много по-силен ефект за дълбочина.

На този етап скейпа е все още малко празен.
[/quote]
Ами хубаво колега успех, дано да го видим завършен и оценен заслужено *THUMBS UP*
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Similar topics (5)

49353

Публикации: 17
Прегледи: 5490

9982

Публикации: 8
Прегледи: 4292

24973

Публикации: 6
Прегледи: 2268

43706

Публикации: 21
Прегледи: 4698

8089

Започната от vafli4ka


Публикации: 13
Прегледи: 4693