• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Aquadream.

Започната от Aquadream, 07.11.2011 21:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

diso

Нямам нито опита, нито познанията, да оценя аквариума като състезателна стойност, но ми харесва - просто ми харесва и толкова! Има нещо сюрреалистично и приказно, като на всеки етап е различен и приятен по различен начин. На първата снимка клоните ми приличаха на змиорки по морското дъно и т.н.
На последната, зеленото май ми дойде малко в повече, но това си е преценка на автора.
Въпреки това, смятам, че продукти, които да се харесат, преди всичко, на другите, правят търговците. Творците, мисля, правят неща, които им харесват и според уменията си, без непременно да търсят положителна оценка от публиката. Резултатът може и да се хареса на другите, а може и да не се хареса.

Моето мнение е: прави което можеш, искаш и ти харесва!

Aquadream

Цитат на: valyo - 15.02.2012 12:38
Акваскейпа много ми хареса.Субстрата само  Amazonia Aquasoil  ли е без Power Sand?
Само Аквасойл и повечето стара от друг скейп. Слагал съм нова само най-отгоре.

aznavur

Да коментирам аквариума(скейпа)-няма да го направя.Не може човек,който не е художник да казва на художник как да рисува картините си.Другото е,че на теб това не ти е и нужно.Ще кажа само,че целта ти е изпълнена,а именно да покажеш,че аквариуми като в интернет от Китай,Япония и незнам си още от къде могат да станат и в България!Специално за растенията-шапка ти свалям!В страхотна форма са!

sailender

Скейпа е "Перфе".

Предлагам да говорим по малко и да четем повече :) Да вникваме в смисъла на думите и картините и да дискутираме :-)

Пеасе (мир)

anani81

Поздравления Aquadream! Изключително красив пейзаж! Растения- някои ги спомена, но би ли ги написал всичките, ако не ти е проблем? И също да те питам за осветлението- по етапно ли ги пускаш и спираш лампите, или всички  заедно? *THUMBS UP* Благодаря

камен чочев

Имаш много красив аквариум.  *THUMBS UP* Акъл не давам (без пари)   :-D , но изобщо не ми стана ясно, защо изобщо си го показал. Ако искаш всички да ти викаме "Вожде наш", само кажи.  *thanks
И успех на конкурсите  *bg*

Aquadream

Цитат на: anani81 - 16.02.2012 22:24
Поздравления Aquadream! Изключително красив пейзаж! Растения- някои ги спомена, но би ли ги написал всичките, ако не ти е проблем? И също да те питам за осветлението- по етапно ли ги пускаш и спираш лампите, или всички  заедно? *THUMBS UP* Благодаря
Благодаря.
Растенията са от следните видове;
Hemianthus Cuba, Lilaeopsis Brasiliensis, Lomariopsis Lineata, Blyxa Japonica, Staurogyne sp., Limophila Aromatica, Pogostemon helferii, Ranunculus inundatus.
Лампите светят всичките 3 х 28Вата по 10 часа на ден.

: 16.02.2012г 22:10ч
Цитат на: камен чочев - 16.02.2012 22:27
Имаш много красив аквариум.  *THUMBS UP* Акъл не давам (без пари)   :-D , но изобщо не ми стана ясно, защо изобщо си го показал. Ако искаш всички да ти викаме "Вожде наш", само кажи.  *thanks
И успех на конкурсите  *bg*
Абе Камене ти кво искаш. Да бъда убит преждевременно ли? Я кажи колко вожда (освен Тодор Живков) си чул да са доживели старини? :-D
Показвам за да закрастя и други хора да направят нещо ново и интересно.

камен чочев

Ей не бе - желая ти дълго-дълголетие. Ама много се палиш. Иначе евала. Нищо не разбирам от акваскейп, но си личи качеството на това, което си направил. Освен всичко друго и снимките са много добри. Стискам палци да бъдеш добре оценен навън. Успех

Aquadream

Цитат на: камен чочев - 16.02.2012 22:55
Ей не бе - желая ти дълго-дълголетие. Ама много се палиш. Иначе евала. Нищо не разбирам от акваскейп, но си личи качеството на това, което си направил. Освен всичко друго и снимките са много добри. Стискам палци да бъдеш добре оценен навън. Успех
Базикам се бе. :-D
Снимките са ми голям мор. С много зор докарвам да мязат на нещо. Нямам никакъв опит във дигиталната фотография но да е жив Канона.

камен чочев

Цитат на: Aquadream - 16.02.2012 23:03
Базикам се бе. :-D
Снимките са ми голям мор. С много зор докарвам да мязат на нещо. Нямам никакъв опит във дигиталната фотография но да е жив Канона.
И аз съм с Канон - да е жив и здрав. Мязат, мязат  *THUMBS UP*

Aquadream

Цитат на: камен чочев - 16.02.2012 23:06
И аз съм с Канон - да е жив и здрав. Мязат, мязат  *THUMBS UP*
Нямам достатъчно осветление когато правя снимки и не мога да свия блендата. И скоростта е малка. Обаче ще се наложи да се поохарча и да купя няколко метал халогенни вани че да си дойдем на думата.
Мислех си за светкавици но сумите там за дивашки и не ми се дават.

zariio

С вдигане на исо-то не става ли?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Aquadream

Цитат на: zariio - 17.02.2012 00:06
С вдигане на исо-то не става ли?
Исото помага, но мощните лампи са много по-добре. Моя Канон снима с голямо исо без много шум, но лампите ми трябват за да намаля блендата за по-добра дълбочина на остротата. С тия лампи които ползвам до момента не мога да изкарам детайл в дълбочина. Само на фокусното разстояние.

Aquadream

Конкурсната снимка е готова. Изглежда малко по-различно от снимката по-долу. Някои от клонките с Пелия са извадени и растенията на преден план са поокастрени.
по-късно ще има и ново видео на финалния вариант на акваскейпа.


terier4o

Това е то майстора си е майстор .... това ниво близките  години в България няма друг който  да го достигне  *privet* .
Аквариума е уникален  пожелавам ти високи успехи на всички конкурси на които ще участваш  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Similar topics (5)

36090

Публикации: 27
Прегледи: 7994

52196

Започната от gp


Публикации: 7
Прегледи: 2167

11326

Публикации: 9
Прегледи: 4227

29624

Започната от Dizela


Публикации: 6
Прегледи: 2947

47840

Публикации: 18
Прегледи: 8564