• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 11:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Aquadream.

Започната от Aquadream, 07.11.2011 21:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DerWallfahrer

Браво, с удоволствие изгледах клипа. Ето как един аквариум се отблагодарява на собственика си за проявеното старание и търпение. Продължавай само така.  *BRAVO*
Поздрави! 
Краси Иванов  *DRINK*

77

хубаво клипче.
дано си го и снимал добре.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dafil

Аз пак го гледах и си признавам,Георги,че дори и срещу мен да тичаш ,пак няма да те настигна скоро :-[ :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

buchkata

Аплодисменти за Жоро!!!! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Би ли споделил кристалите дадоха ли поколение в този аквариум и как се погаждат с черитата?

cantiga

Поздрав!
Светослав

Aquadream

Цитат на: buchkata - 08.04.2012 17:02
Аплодисменти за Жоро!!!! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Би ли споделил кристалите дадоха ли поколение в този аквариум и как се погаждат с черитата?
Кристалните скаридки от нисък клас А, В , С се въдят в такъв аквариум без никакъв проблем и дори без никаква специална храна. Ядат каквото намерят. За три месеца 245 скаридки които пуснах в аквариума си увеличиха броя на повече от 500 без никакви специални церемонии. Аквариума е торен редовно с Easy Carbo (глутаралдехид) който е уж смъртен враг на всички скариди. Ако някой иска да гледа кристални скаридки от ниските класове на качество растителните аквариуми (правилно поддържаните разбира се) са идеална среда за развитие и размножаване. Нормалните количества на торове и СО2 не са проблем включително и торенето с нитарти и фосфати. Глинен субстарт е задължителен за по-висока степен на оцеляване на малките скаридки.

bustama

Преди време ме заклеймиха, че само снимки гледам на аквариуми- да, вярно е, но като този, различен най-вече... абе  *bg* българска му работа.  *BRAVO*

anasarka

Илюзията за дълбочина е зашеметяваща. *thanks
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

anasarka

Aquadream имам въпрос към тебе. Какво формира избора ти на вид риби за твоят скейп? Като изключим общите неща като това да са малки, подходящи за условията, съвместими, стадни. Примерно защо не меден неон, или някоя друга тетра?
Най-много се чудя за контраста на рибите спрямо скейпа да го има ли или не?
Пример ето този аквариум http://www.naacademy.pl/Tutorial---Iwagumi-----Klasyczna-kamienna-triada-,1,0,0,324.htm рибите са в тон с камъните и сякаш си пасват но отдруга страна се губят
Или твоят аквариум примерно неоните се открояват значително на наситено зеленият ти аквариум.
:-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Aquadream

Цитат на: anasarka - 19.04.2012 11:54
Aquadream имам въпрос към тебе. Какво формира избора ти на вид риби за твоят скейп? Като изключим общите неща като това да са малки, подходящи за условията, съвместими, стадни. Примерно защо не меден неон, или някоя друга тетра?
Много просто. Защото не ми харесват. Аз дори мислех да пусна 100-150 шарени Гупи но за тях щах да ям бой на конкурсите, защото те са крайно несъвместими с условията в моя скейп, макар че за снимката само на кой му пука.
Цитат на: anasarka - 19.04.2012 11:54
Най-много се чудя за контраста на рибите спрямо скейпа да го има ли или не?
Пример ето този аквариум http://www.naacademy.pl/Tutorial---Iwagumi-----Klasyczna-kamienna-triada-,1,0,0,324.htm рибите са в тон с камъните и сякаш си пасват но отдруга страна се губят
Или твоят аквариум примерно неоните се открояват значително на наситено зеленият ти аквариум.
:-)
Аквариума в линка е Nature Style. Моя акваскейп има малко общо с този стил но има по-изразена стойност като картина с определена идея в нея. Понеже става дума за фиктивна идеа за Рая моята представа е че в Рая човек би се наслаждавал на колорит и животните там няма да се крият чрез украските си както в дивата природа. От друга страна не исках скейпа да заприлича на цветарска кошница и затова го ограничих от към цветово разнообразие на растенията.
Малко Nature Style, малко сюреализъм и миш маш от всичко останало при липсата на какъвто и да е определен стил. Да имат съдийте с какво  да си блъскат главите. :-D

anasarka

Мерси за отговора, значи опира до личното виждане. Кофти донякъде щото незнаеш дали на съдиите на конкурса личното им виждане съвпада с моето :-) Май ми се очартава рибите да са ми най-трудният избор в скейпа. :-|
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Aquadream

Цитат на: anasarka - 20.04.2012 08:37
Мерси за отговора, значи опира до личното виждане. Кофти донякъде щото незнаеш дали на съдиите на конкурса личното им виждане съвпада с моето :-) Май ми се очартава рибите да са ми най-трудният избор в скейпа. :-|
Да не ти пука за мнението на съдийте. Нито един съдия на акваскейп конкурс няма образование по изкуства (освен един от руския конкурс) и съдят аквариумите само по личното си мнение, това ми харесва, онова не. След което идва някакво малоумно обяснение защо, относно това или онова правило за акваскейп. А тия правила са кум хуморески, защото нямат нищо общо с изграждане на реално изображение в природата, но видиш ли? Написани са за да се съди по тях Nature Style.

Прави си аквариумите да собствено удоволствие. Другото е маймунска история.

anasarka

Е донякаде е облекчаващ факта че в топ 20 на Амановият конкурс имаше аквариум без риби :-D
Сега като се замисля и по-добре че няма някакво конкретно правило, защото всички ще са с еднакви риби *ROFL*

КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Aquadream

Цитат на: anasarka - 20.04.2012 11:04
Е донякаде е облекчаващ факта че в топ 20 на Амановият конкурс имаше аквариум без риби :-D
Сега като се замисля и по-добре че няма някакво конкретно правило, защото всички ще са с еднакви риби *ROFL*



Ами той Амано се изрази относно аквариумите без риби, че не било проблем защото било много лесно да си представи човек как ще изглеждали подходящо подбрани риби в акваскейп без риби.
Жената предложи в същия дух да участвам в АДА с празен аквариум и каза че е много лесно да си представиш всякакъв скейп дето може да се направи в празния аквариум. *ROFL*

anasarka

Всъщност имаше въпрос към Амано точно за този аквариум след конкурса. Понеже част от оценката която се дава е за рибите в скейпа, бяха го попитали как е оценил рибите в скейпа като няма риби. В общи линии каза че ако е имало риби е щял да бъде на много по-предна позиция в класирането.
Така че май е по-добре да не участваш с празен аквариум :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Similar topics (5)

17400

Публикации: 6
Прегледи: 2790

36090

Публикации: 27
Прегледи: 7981

52196

Започната от gp


Публикации: 7
Прегледи: 2154

11326

Публикации: 9
Прегледи: 4227

29624

Започната от Dizela


Публикации: 6
Прегледи: 2935