• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 09:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на aonsu209

Започната от aonsu209, 24.08.2010 22:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aonsu209

24.08.2010 22:59 Last Edit: 02.12.2010 19:22 by aonsu209
Здравейте реших и аз да си представя моите плюнки.
Да започна с "по-голямата" около 60л вода стартиран някаде в началото на януари.
Обитатели:
Apistogramma ramirez- 2 бр. ; Betta- 2 бр. ; Goldfish- 1 бр. ; Paracheirodon innesi- 2 бр. ; Trichogaster leeri- 2 бр. ; Trichogaster Cosby- 2 бр. ; Gymnocorymbus ternetzi albinos- 2 бр. ;Ancistrus sp. - 3 бр.
Растения:
Anubias barteri var. nana, Echinodorus "Ozelot" red, Cryptocoryne undulata, Nymphaea lotus
C02: мая и захар
Торене: един път седмично с Tetra PlantaMin
Филтрация: китайска 600 л/ч с керамика
Нагревател: китайски 100 W



Другата плюнка е 45л някаде стартиран януари 2010
Обитатели :
Cambarellus montezumae - 2 бр; Neocaridina heteropoda Sp."red"- брой неизвестен, около 20
Растения:
Cryptocoryne undulata, Hygrophila corymbosa, Vesicularia dubyana moss,Pistia stratiotes
Филтрация: Sera ареатор с гъба
Нагревател: китайски 100W




Ще съм благодарен за мнения и коментари.








Bolta

Здравей , колега !
Преброих 16 риби . Струва ми се , че малко си го пренаселил . Половината риби , които имаш не са от най-малките . Но пък филтрацията е добре .  *THUMBS UP*
Някакво корабче ли има вдясно или така ми се вижда? В началото и аз слагах доста изкуствени неща в аквариумите си , но вече не ме кефят .
Сега съм си оставил само една керамична тръба , на която се радват анциструсите .
За този литраж ....бих махнал трихогастерите и златната и бих прибавил още 7-8 неона ...все пак са пасажни рибки , както и тернециите .
Но това е мое мнение . На теб , като си ти харесват , ще си ги гледаш . Важното е ти да им се радваш .  *THUMBS UP*

ПП: От къде се сдоби с рамирезите ? От Пазарджик ли или от другаде ?




aonsu209

Цитат на: bolta - 24.08.2010 23:40
Здравей , колега !
Преброих 16 риби . Струва ми се , че малко си го пренаселил . Половината риби , които имаш не са от най-малките . Но пък филтрацията е добре .  *THUMBS UP*
Някакво корабче ли има вдясно или така ми се вижда? В началото и аз слагах доста изкуствени неща в аквариумите си , но вече не ме кефят .
Сега съм си оставил само една керамична тръба , на която се радват анциструсите .
За този литраж ....бих махнал трихогастерите и златната и бих прибавил още 7-8 неона ...все пак са пасажни рибки , както и тернециите .
Но това е мое мнение . На теб , като си ти харесват , ще си ги гледаш . Важното е ти да им се радваш .  *THUMBS UP*

ПП: От къде се сдоби с рамирезите ? От Пазарджик ли или от другаде ?

Знам че са много рибите за този литраж и съм намислил да ги намалявам и да взема и една двойка апистограм какаду, а за въпросите от Пловдив се сдобих с тях едно магазинче на ъгъла се пада при дискотека Палмите не му знам името.

Bolta

Цитат на: aonsu209 - 25.08.2010 00:05
... да взема и една двойка апистограм какаду...
И аз се насочих към цихлиди джуджета , само че моите са африканци - крибензиси ( за сега...) . Много трактивни рибки - в момента се продават в един магазин в Пазарджик . Имах 2 ( благодарение на колега от форума) и като ги видях в магазина си взех още 2  :-) .
Мисълта ми е , че добър избор си направил (за апистограмите)  *THUMBS UP* .
Кои риби си намислил да махаш ?

aonsu209

Мисля тихогастерите и златната да им сменям дома в по голям. И ако не е тайна каде в Пазарджик се продават такива рибки ?

Bolta

Не е тайна . При Ирина - зад съда , но побързай , че днес не се стърпях и си взех още 9 бр.  :-D . Има още , но незнам колко останаха . 
За златната и трихогастерите - това е добро решение !  *THUMBS UP*

ivanchoy_mk

О,при Иринка значи а поколко парчето ?  *dontknow*

aonsu209

Доста прилична сумичка 1.5лв  минах и взех и аз една двойка.

ivanchoy_mk

А случайно да има рамирези че искам едно двика а не сам на пазаржик и немога да проверя ако сте  мернали някаде в пз казваите .

aonsu209

Малко нови обитатели и лек update





Знам че е пренаселено и работя по въпроса


Моя любимец той си е стар обитател 










Bolta

 *BRAVO* Супер са !
Сега , ако кажеш красавеца (красавицата) на втората снимка как се казва -  *THUMBS UP* !

ivanchoy_mk

Ся па какаду човек от каде ги взимаш ?
Иначе ако излезе нещо от рамирезите искам да знаеш..........  *bg*

aonsu209

Здравейте колеги наложи ми се да сменя работата и държавата защото в България нещо инженерния труд не го ценят много, но хобито не се сменя. Само 2 седмици от както съм на новото място разучих веднга къде са аква магазините и се сдобих с нова плюнка този път е 100/40/40 с вътрешен филтър 600 л за час. Старите ми два аквариума все още съществуват освавил съм ги в добри раце и ме информират често в какво състояние са  *bg* .
В новия вече има 3 гупи, 4 скалария, 2 рамирезета, 4 неона и 2 кардинала, 1 сае.
Като водорасли нимфея лотус червена, алтернатеа, глосостигма и  валенсия, но все пак в Холандия се намирам и не е тайна че главно от тук се внасят в Бг растенията и съм намислил по добре да го залеся.
Също така съм намислил да взема един външен филтър и накрая да допълня с два дискуса. Знам че не е много голям аквариума и че не се препоръчва да се гледат дискуси със скаларии, но съм решил да пробвам. Все пак ще се радвам за мнения и коментари.



aonsu209

Малко обновяване   :-)




aonsu209

Лек Update


малки гупи

Similar topics (5)

35962

Публикации: 11
Прегледи: 4741

51994

Публикации: 0
Прегледи: 1471

11243

Започната от mimka


Публикации: 4
Прегледи: 1982

29557

Публикации: 16
Прегледи: 11309

47686

Започната от Bozhkov


Публикации: 24
Прегледи: 8154