• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 07:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум 112л

Започната от T.Stoev, 03.05.2023 00:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mushroom

Брях... ти да видиш, значи трябва да подобря условията при мен, че през последната една година не са ми цъфтяли. ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

T.Stoev

Здравейте, подарявам или разменям храна за дънни риби Carnival. Взех я за боция, но не я харесват.Не успях да пусна тема в Пазар.

Поздрави

T.Stoev

Развитието

NO CARRIER

Добре върви! *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mushroom

"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Цветков

Много хубав е станал аквариума. Поздравления

T.Stoev

Няколко месеца по-късно:). Нещата се получиха добре.Вода се сменя веднъж месечно , кастрене и презасаждане почти всяка седмица.Тревогите ми  за осветлението не се оправдаха- Fluval  действително няма пробивност и полянки не могат да се гледат, но за високи растения върши работа.Грунда , малко едър, също върши работа - лесно се сифонира .
Поздрави

bunzip2

Много добре се получава, харесва ми.
За полякна в тоя чакъл, малко трудно ще стане работата, а и както си се досетил сам, светлината е малко.
Това в средата червенеещото алтернатера ли е? Ако да - ще започне да става кафяво-зелена с времето и почти няма да расте, тъй като обича повечко светлина.
Може да поразредиш плаващите китки, за да стига повече светлина до дъното :)

Високото растение в средата лимонфила ароматика ли е, или някакъв погостемон?
Гледам, че имаш и лудвигия. Дали ще ти е възможно да ми пратиш някой ден като режеш по някой стръкче, бартер за нещо от мойте китки примерно  :-D

Lightning_boy

Много, ама много приятно изглежда.
Кое е растението с тъмнозелените, продълговати листа отпред леко в дясно? Доста ми харесва.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

kstoilov

Много хубаво изглежда. Чак ми е чудно как става с този едър грунд. Но е красиво - поздрави !
Продължаваш ли да подаваш СО2, явно да?

T.Stoev

Лудвигия рубин е червеното, лимнофила ароматика и сесифлора. Криптокорини има няколко вида- фламинго, Браун,Нури, баланс..... Мирофилиум рорайма, лотус зелен ( червения го загубих)....... Под чакъла има подложка депонит микс . ЦО пускам , но далеч под необходимото. Тор не  слагам . 

bunzip2

Тоя зеления лотус и аз го боднах при мен, като надуши тора от ЧКЧ, немога да го спра. Като беше малък, беше екстра, после като направи едни огромни листа, наложи се да го обаскам здраво, че всичко засенчва... Не ми е за литража.
При теб си стои нормално за обема.
Мириофилум рораймата я кастри, че май яко ти засенчва, тя като надуши светлина и бързо завзема, като роголистник е нахална  :-D

Lightning_boy

Цитат на: T.Stoev - 08.04.2024 22:51Лудвигия рубин е червеното, лимнофила ароматика и сесифлора. Криптокорини има няколко вида- фламинго, Браун,Нури, баланс..... Мирофилиум рорайма, лотус зелен ( червения го загубих)....... Под чакъла има подложка депонит микс . ЦО пускам , но далеч под необходимото. Тор не  слагам . 

Бате, как ги помните толкова много китки не знам :D
Благодаря за инфото, ще разгледам и ако ми хареса нещо ще си запиша  *DANCE*
Екстра е коритото, много ме кефи как се развива.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Similar topics (5)

49353

Публикации: 17
Прегледи: 5490

10827

Започната от chaykov


Публикации: 11
Прегледи: 5017

27491

Публикации: 11
Прегледи: 6123

26509

Публикации: 43
Прегледи: 15866

23300

Публикации: 10
Прегледи: 3914