• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

240л цихлиди

Започната от jabeto, 24.09.2021 21:04

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

jabeto

Да съживя темата.Стъклата са ми мръсни ,но каквото такова :)А камъняка на послената снимка трябва скоро да го намърдам в аквата.Трябва да има малко разнообразие :)

jabeto

Ето и малкия аквариум със самоделния заден фон.След като мина малко време и се покри с разни алгии стана добре :)

M14iro

Колко броя рибока  имаш?

jabeto

Малавито са около 30тина,а в малкия аквариум има 3 коридораса и 3 трихогастера

M14iro

Виждам , че имаш голям канистър , който събира 4х2л. 8л. филтърна медия , не си ли мислел да сложиш нещо по добро  за да ти се подобри биофилтрацията, чувал съм , че циклидите доста цапат.

jabeto

Ами според мен се справя за сега филтъра 2000л/ч имам и един вътрешен 1400л/ч.Естествено 2 канистъра по 2000л/ч ще е по-добре :).Като цяло нямам боклуци по дъното.За съмп ме е страх да сложа.Ако след време взема по-голям аквариум бих се навил за филтърна секция в аквариума.

M14iro

Имах предвид да сложиш /филтърна медия/  в канистъра . Дебита не е толкова важен, колкото се предполага. 200Ол/ч е помпата , като има филърна медия , може би пада до 1500л/ч. Вероятно имаш около 230л. вода в аквариума , може би по малко заради скалите. Според мен 6-или 7 пъти канистъра ти върти водата за един час, това е повече от добре. По важното е да имаш филтърна медия, която е с възможно май голяма повърхност  за нитрифициращите бактерии.   

jabeto

3 снимки от вчера

NO CARRIER

Поне цианото в грунда зеленее. :-D Липсва ми зеленото. 
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

jabeto

Тогава ще увелича цианото  :-D

jabeto

Направих си фон и за аквариума с цихлиди.Използвах 2см фибран(защото аквариума е широк само 40см)иначе с 4-5 см фибран може да стане доста по-добре.След като си нарисувах релефа и оформяне с макетен нож нанесох 2 ръце хидроизолация и готово.След като се постави в аквариума и с времето се покрие с водорасли ще си стане доста натурално оцветен.

mushroom

Бряяяя че то изглежда супер. Имаш ли снимка като си го изрязал с макетното ножче, преди да го намажеш с хидроизолация, че ми стана интересно.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

jabeto

За съжаление от бързане забравих да снимам.Ако те инересува нещо питай :) На 3-та страница в началото има снимки на фона на малкия преди мазането,но там е EPS не XPS.Принципно колкото по-дебел е материала толкова по-добре се получава.2см като в този случак е крайно недостатъчно.Ето в тази стара моя тема има малко по подробно.Вярно палудариум е ,но може да се използва и за аквариум.Примерно във фона да си вградиш и корени и камъни за растителен аквариум :).Стига да имаш желание и малко сръчност.https://aquariumbg.com/forum/paludariumi/paludariuma-na-jabeto/

mushroom

Ееее човек браво. Не бях попадал на този твой пост. Много яко палудариумче. Запаметих я, определено ще я ползвам в близкото бъдеще. Само време и мерак да намеря, че нещо и двете напоследък са ми все по кът. ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

jabeto

Почивните дни успях да подменя камъните и да сложа фона.Сега ще засиля осветлението да зеленясат малко камъните.

Similar topics (5)

52618

Започната от jabeto


Публикации: 161
Прегледи: 82736

59189

Публикации: 3
Прегледи: 2022

11315

Публикации: 21
Прегледи: 9766

45888

Публикации: 18
Прегледи: 7483

53509

Започната от vnh


Публикации: 5
Прегледи: 2471