• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 19:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

108/42/40 - Севгин

Започната от sVGNsali, 05.01.2014 21:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sVGNsali

Още малко от развитието..


Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

zariio

Харесва ми но мисля че без hidrocotile-то и само с мъхове ще стане трепач.Незнам обаче на рибоците мъха дали няма да им хареса :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

sVGNsali

 :-)
То тая паричка не знам дали ще прокопса.
Де да знам, на мен ми харесва и с нея и без нея, но подарък бе, нямаше как да не я сложа.
Сега помагам на един новак (в смисъл, че е по нов от мен), може да зарадвам него.
А тия мееки май наистина харесват мъха, няколко пъти ги засичам да го опитват.
Предстои ми да сложа и нимфодея..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

sVGNsali

Плана е изпълнен.
Аквата е пълна с планираните обитатели. Е има добавки, рамирезите, те са ми голяма слабост.
Искрена благодарност към колегата Djer! Само хубави неща за него мога да кажа - Акварист, Специалист, Добър Човек!
Към момента ме мъчи проблема с храната - 1 или 2 пъти на ден? Хелерите са на макс, другите подрастващи.
Осветлението и то куца към момента.
От тук нататък ще замезвам  *DRINK* и тайно ще планирам следващия по размери аква. Имам ъгъл с L=180 cm, просто ми става сладко като се замисля  (wasntme) ...
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

sVGNsali

Здравейте.
Искам да поддържам разнообразно меню за рибоците в аквата. И тъй като храня 2 на ден, имам чуството че въртя една и съща храна. Естествено, водя си дневник какво и как давам. Гледам да няма едно и също в рамките на два последователни дни, но бих се радвал, ако някой може да даде предположения за допълване на менюто - суха и замразена.
Ето с какво разполагам:

  • Sera vipagran
    Смес люспи LEON
    Tetra Pro Color Crisps - червена;
    Tetra TetraPRO vegatable;
    Tetra Discus - червена гранула
    Насипно пакетче на Dejana;
    Tetra CICHLID STICKS
    Хирономус;
    Артемия майки;
    Циклопс;

Рибите са мееки, рамирези, хелери. Имам и 2 анцитруса, за които не мисля да взимам нещо специално, защото просто няма да стигне до тях.
Благодаря предварително.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

yanev90

Добре се е получило, рибките са много готини също. Ех как ми се иска и на мен един голям аквариум  :-D

sVGNsali

Добър ден колеги.  :coffee:
Да повдигна темата и да споделя до къде съм..

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs7.postimg.cc%2Feh3qarhfr%2FWP_002161.jpg&hash=3a11b2691d02fc995d9fc474fb0f66a4267abb9d
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

hunter

На добре вървят нещата  :-)

bunzip2

Много добре се е получило  *THUMBS UP*

saxon

харесва ми колега-може да сложиш и анубиас едно дроздче от малкия

sVGNsali

 *DRINK*
Радвам се, че Ви допада колеги.  *privet*
Има още какво да се желае естествено. На живо е няколко идеи по-красив, но толкова може и техниката и аз  :-D
Колега saxon, много неприятни спомени имам от тия анубиаси, изхвърлих си всички коренчета, почерняха, окапаха. Е беше в началото на хобито ми, но от там нещо ми мина мерака към тях. И все пак ще обмисля съвета ти.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

hunter

То на живо всички аквариуми за мен са по добри снимката не може чак до такава степен да пресъздаде. Или трябва да си с ацката техника и да си профи в фотографията. Анубиасите не са сложни за гледане не знам защо си имал неуспех.

rollon

Аквата се е получила доста добре,поздравления   ;-)

sVGNsali

Здравейте колеги.
Да си повдигна темата, че да не загние.
Бавно но славно продължавам напред.
До момента имам три загуби - 2 мъжки хелера (един открит на пода, другият беше изяден на половина) и едното мъжко рамирези - затиснатато под един корен, оръфано тук там.
Не знам дали са умрели заради нападения или защото им е дошло времето..
Напоследък все по-често се улавям да гледам системи за СО2 под налягане, нещо пак не ме свърта.

pictures upload
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

jabeto

Ехе доста добре се получил аквариума! *BRAVO*Растението което е най отпред пред камъните май ще е по-добре да го преместиш отзад при останалите,че така скрива приятния изглед на заден план. *THUMBS UP*